ملوانان نیروی دریایی بر اثر برخورد زیردریایی با جسمی در دریای چین جنوبی آسیب دیدند


گزارش های متعدد روز پنجشنبه نشان می دهد در پی برخورد یک زیردریایی نیروی دریایی آمریکا با یک شی ناشناس در تعطیلات آخر هفته گذشته در دریای چین جنوبی ، چندین ملوان دچار جراحات جزئی شدند.

ناوگان اقیانوس آرام ایالات متحده در بیانیه ای اعلام كرد كه یورش سریع USS Connecticut بعد از ظهر روز 2 اكتبر در آب غوطه ور شد و این جسم را مورد اصابت قرار داد. یک وضعیت امن و پایدار. “

نیروگاه و فضاهای پیشران هسته ای USS Connecticut تحت تأثیر قرار نگرفت و به طور کامل کار می کند. میزان خسارت به بقیه زیردریایی در حال ارزیابی است. ” نیروی دریایی ایالات متحده درخواست کمک نکرده است. حادثه مورد بررسی قرار می گیرد. »

ناوگان اقیانوس آرام موقعیت USS Connecticut را هنگام وقوع این حادثه مشخص نکرد و گفت که این کشتی “در آبهای بین المللی در منطقه هند و اقیانوس آرام” فعالیت می کرد. با این حال ، آسوشیتدپرس و USNI News گزارش دادند که این برخورد در دریای چین جنوبی در حالی انجام شده است که این زیردریایی عملیات معمولی را انجام می داد.

در بیانیه ای ، ناوگان اقیانوس آرام آمریکا اعلام کرد که میزان خسارت USS Connecticut در حال بررسی است و این حادثه مورد بررسی قرار می گیرد.
نیروی دریایی آمریکا

هر دو رسانه گزارش دادند که این زیردریایی به سمت بندر گوآم حرکت می کند و این حادثه قبلاً اعلام نشده بود تا امنیت عملیات حفظ شود.

آسوشیتدپرس با استناد به دو مقام نیروی دریایی گزارش داد که دو ملوان در کشتی USS Connecticut دچار جراحات متوسط ​​و حدود 9 نفر دیگر دارای جراحات جزئی مانند خراش و کبودی بودند. همه در کشتی زیر دریایی تحت درمان قرار گرفتند.

هنوز مشخص نیست که این کشتی به چه جسمی اصابت کرده است ، اما AP گزارش داد که محققان زیردریایی دیگری را رد کرده اند. یکی از مقامات به خروجی پیشنهاد کرد که می تواند یک کشتی غرق شده ، یک ظرف غرق شده یا سایر اجسام ناشناخته باشد.

USS Connecticut پیش از این حادثه در مسیر بندری در گوام بود.
USS Connecticut پیش از این حادثه در مسیر بندری در گوام بود.
پشتیبانی روابط عمومی نیروی دریایی Elem

این برخورد اولین حادثه ناگوار نیست که به USS Connecticut رخ می دهد. در اوایل سال جاری ، اعضای خدمه در کشتی فرعی از هجوم ساس به مدت چند ماه شکایت کردند و ادعا کردند که فرماندهان در رفع این مشکل دیر اقدام کرده اند. سخنگوی نیروی دریایی ارتش آمریکا اعلام کرد که قبل از فوریه سال جاری ساس هایی در هواپیما پیدا نشده است.

با سیم های پست

دیدگاهتان را بنویسید