منیزیم ریزش مو را متوقف می کند، اگرچه تنها ماده مغذی نیست

وقتی بسیاری از مردم به مواد مغذی برای مو فکر می کنند، به پروتئین فکر می کنند. مردم این را فکر می کنند زیرا پروتئین جزء اصلی مو است. با این حال بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر برای حفظ سلامت مو ضروری هستند. بدون آنها ریزش مو را تجربه خواهید کرد. از طرف دیگر، داشتن این مواد مغذی می تواند مشکل را معکوس کند. یکی از بسیاری از مواد مغذی، منیزیم، ریزش مو را متوقف می کند.

منیزیم زمانی که با کلسیم در بدن شما تعادل نداشته باشد می تواند باعث ریزش مو شود. راه های زیادی وجود دارد که فرد در طول روز منیزیم دریافت می کند، بنابراین مشکل معمولاً کمبود منیزیم نیست. مشکل واقعی زمانی ایجاد می شود که افراد بیش از حد غذاهای فرآوری شده و شیرین مصرف می کنند. وقتی لوزالمعده شما نمی تواند تمام قند را پردازش کند، کلسیم را از استخوان های شما می کشد تا قند را ذخیره کند. این می تواند عدم تعادل بین مقدار کلسیم و منیزیم ایجاد کند. بنابراین کاری که می توانید برای این کار انجام دهید این است که مصرف غذاهای شیرین را کاهش دهید. مطمئن شوید که هنوز مقدار زیادی کلسیم دریافت می کنید. در عین حال، مطمئن شوید که همچنان منیزیم کافی دریافت می کنید. خوردن تخمه کدو تنبل یک راه عالی برای دریافت منیزیم است.

منیزیم در برخی موارد ریزش مو را متوقف می کند. با این حال، منیزیم تنها یکی از بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت مو و جلوگیری از ریزش است. ویتامین های B برای موهای شما ضروری هستند. ویتامین C به رساندن مواد مغذی به موهای شما کمک می کند. ویتامین E یکی دیگر از ضروریات است. روی همچنین برای ریزش مو مهم است و مانند منیزیم و کلسیم باید با مس در تعادل باشد، در غیر این صورت می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. و البته آهن و پروتئین برای رشد مو ضروری هستند، زیرا مو از این تشکیل شده است. شما می توانید با خوردن یک رژیم غذایی کم چربی و پروتئین بالا، مطمئن شوید که مواد مغذی مناسب برای کمک به ریزش مو را دریافت می کنید. با این کار مطمئن شوید که قند زیادی نمی خورید. مولتی ویتامینی که برای موهای شما فرموله شده است نیز ایده خوبی است. پزشک شما حتی می تواند این مکمل را برای شما تجویز کند. آنها حتی می توانند موهای شما را آزمایش کنند تا ببینند بدن شما در چه مواد مغذی کمبود دارد، بنابراین می توانید روی دریافت بیشتر آن کار کنید. این می تواند برای کنترل مشکلات ریزش مو شما بسیار مفید باشد.

به یاد داشته باشید که در نهایت به نسبت های صحیح می رسد. تعادل در بدن کلیدی است. متخصص پوست می تواند یک مکمل مولتی ویتامین را تجویز کند که درجه پزشکی دارد. اینها به گونه ای طراحی شده اند که مو، پوست و ناخن های سالمی به شما بدهند. نکته خوب دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که در حالی که داشتن مواد مغذی مناسب در بدن به ریزش مو کمک می کند، ریزش مو را به دلایل خاصی به طور کامل اصلاح نمی کند. ممکن است مسائل دیگری باعث ریزش موی شما شود و اگرچه این ممکن است مانع از آن نشود، به هر روشی که برای ریزش مو انتخاب می کنید کمک خواهد کرد. بهترین کار این است که این موضوع را با متخصص پوست خود در میان بگذارید، که می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه بازی برای درمان ریزش مو خود ایجاد کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر