منیزیم معجزه

هنگام صحبت در مورد تغذیه، به ندرت کلمه “منیزیم” مطرح می شود. منیزیم یک ماده معدنی ضروری با فواید بی شمار است. فهرستی از شرایط شناخته شده ای را که تحقیقات با کمبود منیزیم مرتبط است در نظر بگیرید: بیماری قلبی و مرگ ناگهانی، آسم و برونشیت مزمن، دیابت، فشار خون بالا، سندرم خستگی مزمن، افسردگی، سردردهای میگرنی، و مستعد آسیب مغزی ناشی از مواد غذایی با مواد افزودنی

پس چرا اگر منیزیم بسیار مهم است، چیز زیادی در مورد منیزیم نمی شنویم؟ پاسخ بسیار ساده است: منیزیم لابی تجاری ندارد تا فواید آن را در امواج رادیویی تبلیغ کند. کلسیم دارای لابی لبنیات، ویتامین C دارای لابی مرکبات و فیبر دارای بخش تولید غلات است.

بررسی سریع رابطه منیزیم و کلسیم لازم است. به طور خلاصه، زمانی که یک سلول به کلسیم نیاز دارد، منیزیم مسئول ورود آن و اطمینان از خروج آن از سلول است. کلسیم باقی مانده در داخل سلول خطرناک و سمی است! بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۷۲ درصد از آمریکایی‌ها ممکن است مقدار توصیه شده منیزیم روزانه خود را دریافت نکنند. هنگامی که افراد توسط پزشکان ویزیت می شوند، مسدود کننده های کلسیم و مواردی از این دست به آنها داده می شود. اینها داروهای کمبود هستند که به راحتی می توان با مکمل منیزیم اضافی آن را برطرف کرد. شرکت‌های داروسازی این را می‌دانند زیرا محققان پزشکی بارها سطح پایین منیزیم درون سلول‌ها را تقریباً در هر اختلالی که با داروهای مسدودکننده کانال کلسیم درمان می‌شود، نشان داده‌اند. ممکن است شما را شگفت زده کند که منیزیم پشت چنین تعداد زیادی از اختلالات است. به یاد داشته باشید که نقش مهم منیزیم در بیش از ۳۰۰ فرآیند آنزیمی مهم که بر اعمال در سراسر بدن تأثیر می گذارد.

منشأ همیشه یکسان است، خاک های کشاورزی تهی شده. گیاهان مواد معدنی خود را از خاک می گیرند و به طور طبیعی برگ، ساقه، گل و میوه خود را با مواد معدنی مهمی مانند منیزیم، سلنیوم، نیتروژن، فسفر، پتاسیم و هر چیز دیگری که گیاه به آن نیاز دارد، پر می کند. با این حال، گیاهان در حال رشد با جذب این مواد مغذی معدنی، آنها را از خاکی که در آن رشد می کنند، تخلیه می کنند. چرخه پس از چرخه رشد محصول بدون استراحت و دوباره پر کردن می تواند به طور بالقوه باعث کمبود برخی مواد معدنی در خاک شود، اگر نه همه آنها. گیاهان از منیزیم به‌عنوان هسته‌ای استفاده می‌کنند که اطراف آن رنگدانه سبز، کلروفیل را می‌سازد، به همان روشی که ما انسان‌ها از مولکول آهن برای ساختن هموگلوبین، رنگدانه‌ای که رنگ قرمز را به خونمان می‌دهد، استفاده می‌کنیم.

در کل ۶۰ ماده معدنی ضروری وجود دارد که روزانه مورد نیاز است. منیزیم تنها یکی از این مواد مغذی ضروری است. مکمل با مواد معدنی، مصرف مناسب را در شرایطی که زمین‌های کشاورزی از مواد مغذی خود تهی می‌کنند، تضمین می‌کند. یک جمله ای که بیش از مجموع جنگ ها آمریکایی ها را کشته است این است که “شما تمام مواد غذایی مورد نیاز خود را از ۴ گروه غذایی خود دریافت می کنید”.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر