من سپاه را حتی به قیمت نابودی از لیست تروریستی حذف نمی کنم


جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید واشنگتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از فهرست تروریستی حذف نخواهد کرد، حتی اگر پیامد این تصمیم مرگ برجام باشد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا می گوید واشنگتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از این کشور خارج می کند از لیست تروریستی حذف نخواهد شد حتی اگر پیامد این تصمیم مرگ برجام باشد.

به گزارش عصر ایران به نقل از الجزیره، بایدن در حاشیه سفر ۴ روزه منطقه ای خود به اسرائیل و عربستان سعودی در مصاحبه ای (از پیش ضبط شده) با شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل این موضوع را اعلام کرد و گفت: آمریکا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محافظت خواهد کرد حتی به قیمت مرگ برجام، از لیست تروریستی خارج نخواهد شد.

بایدن در این مصاحبه بار دیگر تاکید کرد که اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته ای دست یابد.

مراسم استقبال رسمی از بایدن در فرودگاه بن گوریون در حومه تل آویو / رویترز

بایدن در اسرائیل: سپاه را از لیست تروریستی حذف نخواهم کرد، حتی به قیمت نابودی بریا

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای از زور استفاده می کند، گفت: اگر آخرین راه حل باشد، بله.

بایدن همچنین خروج یکجانبه ترامپ از برجام را «اشتباهی بزرگ» خواند و گفت که پیامد اقدام ترامپ این بود که ایران اکنون به دستیابی به سلاح هسته‌ای نزدیک‌تر شده است.

بایدن با تاکید بر اینکه تنها سناریوی بدتر از وضعیت کنونی «دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» است، افزود که اقدام نظامی را آخرین راه‌حل ممکن برای جلوگیری از این سناریو می‌داند.

وی در عین حال گفت که دولتش مصمم به بازگشت متقابل به برجام است و در این راستا توپ را در زمین ایران در نظر گرفت.