من هر روز به مدت 1 هفته شکلات می خوردم و در اینجا چه اتفاقی افتاده است


سلام ، من دومینیک هستم و معتاد به سیگار هستم. خوب ، شاید نه به طور جدی، اما من عاشق شکلات هستم – در هر تکرار! برخی از غذاهای بسیار مورد علاقه من حاوی کاکائو هستند ، چه به صورت مایع ، جامد ، کامل ، یا به صورت پخته خوب.

با این اوصاف ، من تمایل دارم که بسیار سالم غذا بخورم – من به طور منظم ورزش می کنم و از تغذیه بدن و ذهن خود برای داشتن یک شیوه زندگی سالم لذت می برم. اما وقتی FitOn از من پرسید که آیا می خواهم به مدت یک هفته هر روز شکلات بخورم ، باید چه کار کنم ، نه آن را امتحان کنید؟

هدف من: ثابت کنید که شکلات می تواند (و باید!) بخشی از شیوه زندگی سالم شما باشد و درمان روزانه خود اهداف شما را از بین نمی برد. آیا من به وظیفه خود عمل کردم؟ من قصد ندارم پایان را خراب کنم! ادامه مطلب را بخوانید ، دوستداران شکلات.

خواص شگفت انگیز شکلات برای سلامتی

اگر شما نیاز به تأییدیه برای گرایش های مشروبی خود دارید ، دیگر جستجو نکنید.

برای شروع ، شکلات – به ویژه شکلات تلخ – است پر کردن با منیزیم معدنی شگفت انگیز من سالها با متخصص تغذیه ، لیزا مستلا ، RD ، MPH ، کار کرده ام (در سطح شخصی و حرفه ای) ، او توضیح می دهد که به همین دلیل بسیاری از زنان به شکلات برسید به عنوان غذای راحت در دوران قاعدگی: غلظت بالای منیزیم می تواند به کاهش گرفتگی عضلات ، کاهش تنش و بهبود خلق و خو کمک کند و همچنین می تواند به خواب نیز کمک کند.

این نیز (از جمله دلایل دیگر) این است که دیدن آن رایج است شیر کاکائو بعنوان یک گزینه تکمیل کننده در پایان مسابقات استقامتی مانند نیمه ماراتن. و علاوه بر منیزیم ، شکلات تلخ نیز وجود دارد سرشار از آهن، منگنز ، مس ، پتاسیم ، فسفر ، روی و سلنیوم. اما صبر کنید ، چیزهای بیشتری وجود دارد! همچنین منبع عالی آنتی اکسیدان ها است. بنابراین بله ، دوستان … شکلات است یک فوق العاده ، ممنون که پرسیدید

مطالعه بعد از مطالعه نشان میدهد که شکلات همچنین مشخص شده است که به پشتیبانی کمک می کند سلامت قلب و فشار خونبه

شکلات ممکن است به شما بدهد پوست درخشان و از شما در برابر آفتاب محافظت می کند (!!)، و ترکیبات فعال میتوانست تقویت عملکرد شناختی و بهبود سلامت مغزبه آیا کاری وجود دارد که شکلات نتواند انجام دهد؟

به خاطر داشته باشید – این تحقیق در حال بررسی است شکلات تلخ (یعنی کاکائو) انجام کارهای سنگین ؛ شکر اثرات معکوس دارد همه این مزایای خوب از آن گیاه زیبا و فراوان کاکائو ناشی می شود ، که می تواند به راحتی در فرآوری غذاهای بسته بندی شده و ارزان قیمت که متأسفانه در قفسه های فروشگاه های مواد غذایی آمریکایی ریخته شده است ، از بین برود. اینجاست که آموزش سلامت شما مطرح می شود: در خرید شکلات هوشمند باشید! اگر قصد دارید از مزایای فیزیولوژیکی کاکائو و خواص جادویی آن استفاده کنید ، از درصد بالایی از شکلات تلخ از تولیدکنندگان با کیفیت خوب استفاده کنید.

من به مدت 7 روز شکلات خوردم و در اینجا چه اتفاقی افتاده است

آیا من همیشه به درصد بالا و شکلات تلخ سالم اشاره کردم؟ نه ، اما این در مورد baaaalance است ، دوست! در اینجا نگاهی به هفته من می اندازم.

روز 1: دیگر (برای تولد من!)

این هفته شکلات را به جشنی ترین شکل آغاز کردم: روزهای دیگر تولد. من چند دوست داشتم و ما با تکه های شکلاتی کلاسیک هرشی در آتش نشانی تعدادی دیگر درست کردیم. آیا این یک انتخاب سالم است؟ از نقطه نظر فیزیولوژیکی ، نه … نه واقعا. اما از نظر ذهنی و احساسی ، کاملاً. این یکی از آن لحظاتی است که غذا وسیله ارتباط ، حافظه و شادی است – ما در لحظه بودیم ، غذاهای کوچک سوخته خود را خلق کردیم و از لحظه (و شکلات) لذت بردیم.

روز دوم: اسموتی کاکائو

من به تازگی کشف کردم که غذای کامل Ka’Chava به لطف بهترین دوست من که به تناسب اندام علاقه دارد ، وسواس زیادی به خرج داده است. این که آیا شما یک پودر پروتئین کاکائو ، این غذای خاص را انتخاب کنید یا خودتان آن را تهیه کنید اسموتی کاکائو تقویت کننده روحیه، این یک راه طراوت (و سالم!) است که شکلات خوشمزه را در برنامه غذایی سالم خود قرار دهید.

روز سوم: شکلات تلخ

قبل از خواب ، چند مربع شکلات تلخ از Trader Joe به عنوان یک تخت شب کوچک داشتم. برای من ، طعم شکلات تلخ بسیار شدید است ، من نیازی به خوردن یا خوردن یک تن از آن احساس نمی کنم. فقط می توانم چند لقمه بخورم و احساس کنم هوس هایم کاملاً سیر شده است. همچنین من را از خوردن یک دسر سنگین و پر کالری منصرف می کند وقتی که تنها چیزی که به آن نیاز دارم یک لقمه شیرین است.

روز چهارم: شیر شکلاتی

همانطور که قبلاً گفتم … دلیلی وجود دارد که می توانید شیر شکلات را در بسیاری از خطوط پایان مسابقه پیدا کنید! این یک ترکیبی عالی از کربوهیدرات ها و پروتئین سریعبه من شخصاً شیر شکلات را به عنوان یک نوشیدنی بعد از تمرین دوست دارم ، بنابراین بعد از انجام یک نوشیدنی شدید ، شیرم را میل کردم 44 دقیقه 20/20 HIIT با دانیلبه اگر به لاکتوز حساسیت ندارید ، این یکی را به شدت توصیه می کنم! سعی کنید شیر شکلات خود را با کاکائو خام و شربت افرا ارگانیک تهیه کنید تا ترکیبی کمتر پردازش شده و سلامت بیشتری داشته باشد.

مربوط: آیا واقعاً شیر شکلات بهترین نوشیدنی بعد از تمرین است؟

روز 5: کاسه Açaí با کاکائو و شکلات تلخ

یکی از صبحانه های مورد علاقه من کاسه اسموتی است و من * عاشق * آسا هستم. من تا به حال عاشق شکلات açaí نبوده ام ، بنابراین فکر کردم این هفته برای آزمایش بود … و من بسیار هیجان زده شدم. من کمی کاکائو به مخلوط اضافه کردم و روی کاسه ام را با تمشک و تکه های شکلات تلخ قرار دادم و واقعاً مانند دسر برای صبحانه بود – اما این یک تقویت کننده روحیه دیوانه کننده بود.

روز ششم: شکلات داغ سالم

از آنجا که هوا سردتر می شود ، من سراغ این غذای خوشمزه و مناسب FitOn رفتم نوشیدنی کاکائویی فوق العادهبه چیزی در مورد یک نوشیدنی گرم و شیرین در روزهای پاییزی وجود دارد ، می دانید؟ ترکیب شکلات و ادویه مرا به یاد یک شکلات داغ مکزیکی (یکی دیگر از موارد مورد علاقه من) می اندازد اما به شیوه ای سبک تر و مغذی تر.

روز 7: براونی

شنبه فینال؟ یک کیک شکلاتی شکلاتی از فروشگاه محلی مورد علاقه من. براونی شاید غذای مورد علاقه من در تمام دوران باشد (و تنها غذایی که به نظر نمی رسد با آن نشانه کامل داشته باشم!) بنابراین محدود کردن آن به یک تمرین کوچک خوب برای کنترل خود بود.

نتایج: احساس شادی می کنم! هفته بسیار خوبی بود ، و این بسیار لذت بخش بود که بتوانم هر روز بر تهیه یک (یا خرید) یک شکلات خوشمزه برای خودم تمرکز کنم. شکلات دلپذیر یا گرم از نانوایی فرانسوی یا مخلوط اسموتی کاکائو و کلم پیچ فوق العاده ، شکلات می تواند کمی شادی را به برنامه غذایی شما اضافه کند.

زمینه: بقیه رژیم غذایی من

فکر می کنم مهم است که به این نکته اشاره کنم که غذاهای شکلاتی من با بقیه رژیم غذایی من متعادل شده است. من خودم را محدود نمی کنم و بصورت شهودی غذا می خورم (این بخشی از تمرین تغذیه شخصی من است) ، اما من سبزیجات را دوست دارم و تمایلم به خوردن غذاهای سالم تر است و احساس می کنم از مقادیر کمتری از غذاهای شیرین تر و غنی تر سیر می شوم (مگر اینکه البته. ، قهوه ای است). بنابراین به خاطر داشته باشید که این عکس فوری از غذاهای هفته من یک برش بسیار کوچک از چیزی است که در طول هفت روز مصرف کرده ام. به عنوان مثال ، یک وعده غذایی میگو ، مارچوبه ، اسفناج سرخ شده و یک وعده کوچک از ماکارونی موی فرشته (پروتئین ، سبزیجات زیاد ، مقداری کربوهیدرات … دریافت می کنید) بود.

شکلات سالم مورد علاقه من

راه مورد علاقه من؟ همه راه ها! حتی با نوشتن این مطلب و ذکر آن شکلات درد یک دقیقه پیش ، من می خواهم به آن مکان فرانسوی بروم و یک کروسان کره ای با شکلات سیاه ذوب شده در مرکز تهیه کنم.

این زیبایی شکلات است ، IMO. این بسیار متنوع است و می تواند به طرق مختلف در منوی شما گنجانده شود. چه به صورت انفرادی ، با میوه ، مخلوط با سبزیجات ، پخته ، منجمد ، پودر شده … دیدن آن (و مصرف آن) شگفت انگیز است.

اگر مجبور بودم انتخاب کنم ، باید بگویم کاسه اسموتی این هفته واقعاً من را از بین برد. از نظر روشی سالمتر برای خوردن شکلات ، من خوشحال شدم که چقدر از مخلوط کاسه اسموتی توت شکلات-آساí خوشم می آید. من کاملاً دوباره آن را می سازم!

غذای آماده

بنابراین همانطور که اشاره کردم ، این آزمایش شادی زیادی را در زندگی روزمره و روال عادی من به ارمغان آورد. شکلات واقعاً تقویت کننده روحیه است ، مردم! از نظر وزن ، عملکرد و سایر معیارهای سلامتی – صادقانه بگویم ، من دقیقاً همان چیزی هستم که هفت روز پیش بودم. بدون نوسان وزن ، بدون کندی ، بدون افزایش قند یا سقوط. خیلی خنده دار است که من چقدر طبیعی (و البته سالم!) احساس می کنم.

به نظر من ، این فقط ثابت می کند که رویکرد متعادل به سلامتی بهترین راه برای حفظ تعادل کامل بدن و ذهن است. من یک دانشمند نیستم ، اما “نتیجه” این “مطالعه” می تواند چنین باشد: cacao = هموستاز.

در حالی که من دکترا نیستم. محقق ، من * یک * مربی تغذیه معتبر هستم ، بنابراین در اینجا خلاصه ای از این هفته و این آزمایش است: غذاهایی را بیابید که شادی شما را به همراه دارد و در مورد آنها بیشتر بیاموزید. اضافه کردن توجه به وعده های غذایی خود؛ این عمل ساده آگاهی به خودی خود سالم است (مطالعات حتی نشان می دهد می تواند به کاهش وزن کمک کند اگر این هدفی است که در ذهن دارید). هیچ کس نباید از شادی محروم شود و هرچه بیشتر بتوانید تمرین خوردن را به یک تجربه شاد و آگاهانه تبدیل کنید ، می توانید عادات سالم و مثبت خود را در سایر زمینه های زندگی خود تقویت کنید.

خوردن غذاهای لذیذ و تغذیه سالم ایده های متقابل نیستند. آنها می توانند با دست و دست ، در هماهنگی زندگی کنند ، اگر شما با احتیاط و عمدی به این موضوع ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید