من یک مورد موفقیت آمیز “خفیف” دریافت کردم. در اینجا چیزی است که من آرزو می کنم بدانم


نویسنده: ویل استون

دوشنبه ، 20 سپتامبر 2021 (قیصر نیوز) – نتایج آزمایش آن روز گرم اوایل آگوست نباید مرا شگفت زده می کرد – همه علائم وجود داشت. چند روز قبل از آن ، خستگی مثل یک پتوی سنگین مرا فرا گرفته بود. من آن را تا آخر هفته سفرم به چالش کشیدم. بعد ، سردردی پشت جمجمه ام را گرفت. سپس چشم هایم شروع به درد کرد. و به زودی همه چیز مزه هیچی را نداشت.

من به عنوان یک خبرنگار که از اولین مورد تأیید شده آمریکا در سیاتل ، جایی که من زندگی می کنم ، کروناویروس را تحت پوشش قرار داد ، باید می دانستم که چه چیزی در راه است ، اما بخشی از من وجود داشت که نمی توانست آن را کاملاً باور کند. من یک مورد موفقیت آمیز از کووید -19 داشتم-علیرغم دو تزریق واکسن Pfizer-BioNTech ، دومین واکسن در آوریل.

من فقط یک نمونه دیگر از کش و قوس کشاندن کشورمان بین تخیلات مربوط به تابستان پس از کووید و واقعیت های همه گیر هنوز در حال بیداد کردن بودیم ، که در آن حتی واکسینه شده ها می توانند بیمار شوند.

نه تنها مریض بودم ، بلکه پدر 67 ساله و خانواده بزرگم را در اولین سفرم به سواحل شرقی از زمان شروع همه گیری افشا کرده بودم. این فقط سناریویی بود که یک سال و نیم سعی داشتم از آن اجتناب کنم.

از کجا آوردم؟ کی میدونه. مانند بسیاری از آمریکایی ها ، من بعد از واکسیناسیون کامل ، استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی را از دست دادم. ما در سراسر کشور پرواز کرده بودیم ، دوستان را دیده بودیم ، در یک هتل اقامت داشتیم ، در خانه غذا خوردیم و ، بله ، حتی با دیگر افراد واکسینه شده به یک عروسی با تاخیر طولانی رفته بودیم.

من در خانه پدرم قرنطینه شدم. دو آزمایش سریع آنتی ژن (با فاصله یک روز انجام شد) منفی بود ، اما می توانم بگویم که دارم احساس بیماری می کنم. پس از دومین آزمایش منفی من ، پرستار با من هم تراز شد. او در مورد نتایج گفت: “کلاه خود را به این سر نزنید.” مطمئناً چند روز بعد ، نتایج آزمایش PCR برای ویروس کرونا (این آزمایش به آزمایشگاه فرستاده شد) مواردی را که تا آن زمان آشکار شده بود ، تأیید کرد.

ادامه دارد

پنج روز تلخ بود. پاها و بازوهایم درد می کردند ، تب من تا 103 فرو می رفت و هر چند ساعت خواب ملافه هایم خیس عرق می شد. بعد از یک سفر سریع به آشپزخانه خسته می شدم. به طور خلاصه ، من می توانم مورد موفقیت آمیز خود را در مورد کووید با همان بدترین حملات آنفولانزا در همانجا قرار دهم. حتی بعد از اینکه تب من شکسته شد ، چند هفته بعدی را با احساس ضعف گذراندم.

البته من خیلی خوش شانس هستم. من با سیستم ایمنی ساده لوحانه ، مانند میلیون ها آمریکایی قبل از در دسترس قرار گرفتن واکسن ها ، با ویروس مقابله نکردم. و در بیشتر جهان واکسن وجود دارد هنوز وعده ای دور

دکتر فرانچسکا تورانی ، پزشک بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو ، اخیراً برای من توضیح داد: “احتمالاً اگر واکسینه نشده بودید بسیار مریض می شدید.”

وقتی به اتاقم می رفتم و تبم را بررسی می کردم ، این اطمینان خاطر نیز داشت که بدانم شانس من برای رسیدن به بیمارستان ، حتی با وجود نوع دلتا ، بسیار اندک است. و اکنون ، حدود یک ماه بعد ، من بهبودی کامل را کسب کرده ام.

واقعیت این است که موارد قابل توجه بیشتر رایج می شود. در اینجا چیزی است که ای کاش می دانستم وقتی اولین علائم من را پایین آورد.

1 آیا زمان آن رسیده است که واقعیت را در مورد آنچه واکسن ها می توانند – و نمی توانند انجام دهند – بررسی کنیم؟

واکسن ها یک میدان نیرویی نیستند که از همه چیز در برابر کووید جلوگیری کند. چراغ سبز به آنها داده شد زیرا شانس شما را برای بیماری شدید یا مرگ بسیار کاهش می دهد.

اما برای من آسان بود – و من تنها کسی نیستم – این ایده را در نظر بگیرم که پس از ماه ها تلاش برای عدم ابتلا به کووید ، واکسن ، کم و بیش ، خط پایان بود. و این باعث شد که بیماری ناشی از ویروس مضطرب شود.

از این گذشته ، یافته های اطمینان بخشی در اوایل سال جاری وجود داشت که نشان می داد واکسن به طور قابل توجهی در جلوگیری از هرگونه عفونت ، حتی عفونت های خفیف ، خوب عمل می کند.

دکتر جف دوچین ، پزشک بیماریهای عفونی و افسر بهداشت عمومی در سیاتل و کینگ کانتی می گوید: “سرخوشی اولیه در مورد نحوه عملکرد این واکسن ها بسیار زیاد بود.” “من فکر می کنم ما – در جامعه بهداشت عمومی ، در جامعه پزشکی – این تصور را ایجاد کردیم که این واکسن ها ضد گلوله هستند.”

ادامه دارد

سخت است که محاسبات ریسک خود را به طور مداوم تنظیم کنید. بنابراین اگر امیدوار بودید که به طور کامل و حتی اندکی از بیماری خودداری کنید ، ممکن است زمان “بازنشانی” فرا رسیده باشد. این نباید هشدار دهنده باشد ، بلکه یادآوری این است که انتظارات را از بین ببرید که کووید از زندگی شما خارج شده است و در مورد اقدامات احتیاطی هوشیار باشید.

2. شانس من برای دستیابی به یک پرونده موفقیت آمیز این روزها چقدر زیاد است؟

قبلاً بسیار نادر بود ، اما افزایش دلتا شانس را تغییر داده است.

دکتر اریک توپول ، استاد پزشکی مولکولی و مدیر م Instituteسسه ترجمه ای اسکریپس در سن دیه گو ، می گوید: “این بازی توپ کاملاً متفاوت است.” “من فکر می کنم شانس ابتلا به عفونت علامتی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.”

وی گفت: “کمی کردن آن در ایالات متحده بسیار چالش برانگیز است” زیرا “داده های ما بسیار بد است”.

احتمال واکسیناسیون هنوز بسیار کمتر از افرادی است که از این طریق محافظت نمی شوند. شهرستان لس آنجلس در تابستان با افزایش نوع دلتا اطلاعات جمع آوری کرد: افراد واکسینه نشده پنج برابر بیشتر از افرادی که واکسینه شده بودند مثبت بودند.

3. اگر می خواهم از دستیابی به موفقیت جلوگیری کنم ، چقدر باید مراقب باشم؟

با نگاهی به گذشته ، ای کاش اقدامات احتیاطی بیشتری انجام می دادم.

و توصیه من به دوستان و خانواده در حال حاضر این است: ماسک بزنید ، از اجتماعات بزرگ با افراد واکسینه نشده دوری کنید و سفرها را حداقل تا زمانی که اوضاع آرام شود ، کاهش دهید.

ایالات متحده به طور متوسط ​​روزانه بیش از 150،000 مورد ابتلا به کروناویروس (تقریباً دو برابر زمان بیماری من) ، بیمارستان ها غرق شده اند و کاخ سفید پیشنهاد عکسبرداری تقویت کننده را داده است. دانشمندان هنوز در حال درک آنچه در مورد موارد پیشرفته اتفاق می افتد هستند.

در بسیاری از مناطق ایالات متحده ، همه ما بیش از بهار به ویروس مبتلا می شویم. دکتر پریتی مالانی ، متخصص بیماریهای عفونی در دانشگاه میشیگان ، می گوید: “اگر در مکانی بسیار واکسینه شده باشید و میزان انتشار جامعه بسیار کم باشد ، خطر شما متفاوت خواهد بود.” “بخش مهمی که در جامعه شما اتفاق می افتد این است.”

4. حالت “خفیف” کووید چگونه است؟

ادامه دارد

در مورد من ، وضعیت بدتر از آن بود که انتظار داشتم ، اما در اصطلاح بهداشت عمومی ، “خفیف” بود ، به این معنی که من در بیمارستان به سر نمی بردم یا اکسیژن لازم نداشتم.

دکتر روبرت واچتر ، رئیس گروه پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا-سان فرانسیسکو ، گفت: این دسته خفیف در اصل یک نوع سگ است. “خفیف” می تواند از “یک روز احساس بدبختی تا یک هفته خوابیدن کامل ، همه استخوان های شما درد می کند و مغز شما خوب کار نمی کند”.

دکتر سارنگ یون ، متخصص طب کار در دانشگاه یوتا گفت: “اطلاعات زیادی در مورد جزئیات این عفونت های خفیف پیشرفتی وجود ندارد ، اما تا کنون به نظر می رسد که” شما بسیار بهتر از افرادی هستید که واکسینه نشده اند “. یک مطالعه سراسری توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در مورد عفونت های پیشرفت.

مطالعه یون ، که در ماه ژوئن با داده های جمع آوری شده قبل از افزایش دلتا منتشر شد ، نشان داد که وجود تب به نصف کاهش یافته و روزهای گذراندن در بستر در افرادی که مبتلا به عفونت های پیشرفته هستند ، در مقایسه با افرادی که واکسینه نشده اند ، 60 درصد کاهش یافته است.

بر اساس آخرین داده های CDC ، اگر واکسینه شده اید ، خطر بستری شدن در بیمارستان 10 برابر کمتر از واکسینه نشده است. کسانی که با یک مورد موفقیت آمیز دچار بیماری شدید و شدید می شوند ، سن بیشتری دارند – در مطالعه ای که قبل از دلتا انجام شد ، میانگین سن 80.5 سال بود – با بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی و عروقی.

5- آیا می توانم آن را به دیگران منتقل کنم و آیا باید منزوی شوم؟

متأسفانه شما هنوز به کووید مبتلا هستید و باید مانند آن عمل کنید.

با وجود اینکه دو آزمایش اول من منفی بود ، من ماسک را در خانه ام شروع کردم و از اعضای خانواده واکسینه شده خود فاصله گرفتم. خوشحالم که این کار را کردم: هیچ کس دیگری مریض نشد.

نوع دلتا بیش از دو برابر نوع اولیه ویروس مسری است و می تواند به سرعت در مجاری تنفسی فوقانی شما ایجاد شود ، همانطور که در یک گروه از عفونت های موفقیت آمیز مرتبط با Provincetown ، ماساچوست در تابستان نشان داده شد.

ادامه دارد

دکتر روبرت دارنل ، پزشک-دانشمند در دانشگاه راکفلر می گوید: “حتی در افراد واکسینه شده و بدون علامت ، آنها می توانند ویروس کافی برای انتقال آن را داشته باشند.”

هنوز درباره این که افراد واکسینه شده چقدر می توانند ویروس را منتقل کنند ، علم ثابت نشده است و به نظر می رسد که میزان ویروس در بینی در افرادی که واکسینه شده اند سریعتر کاهش می یابد.

با این حال ، دارنل گفت ، استفاده از ماسک و دور ماندن از دیگران در صورت مثبت بودن آزمایش یا داشتن علائم کاملاً حیاتی است.

6. آیا می توانم پس از یک عفونت موفقیت آمیز به کووید طولانی مبتلا شوم؟

در حالی که هنوز اطلاعات زیادی در دست نیست ، تحقیقات نشان می دهد که عفونت های پیشرفته می توانند منجر به انواع علائم مداوم شوند که از جمله آنها می توان به مه مغز ، خستگی و سردرد اشاره کرد. “امیدوارم این تعداد کم باشد. امیدوارم این مدت طولانی نباشد و آنقدرها هم شدید نباشد ، اما برای دانستن این چیزها هنوز زود است. “

تحقیقات اخیر انگلستان نشان می دهد احتمال واکسیناسیون افراد واکسینه شده نسبت به افرادی که واکسینه نشده اند کمتر است.

این داستان از مشارکت گزارشگری است که شامل NPR و KHN است.

اخبار WebMD از اخبار بهداشت Kaiser

© 2013-2020 بنیاد خانواده Henry J. Kaiser. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید