مهدی طارمی از لیست تیم ملی حذف می شود؟ – پایگاه خبری معتدل


گزارش اتاق خبر مدرا; از همان لحظه ای که اعلام شد عادل فردوسی پور با مهدی طارمی مصاحبه کرده و این گفتگو در فضای مجازی پخش خواهد شد، مشخص بود که برخی از اظهارات وی می تواند تا مدت ها سوژه خبری شود و جنجال به پا کند. چقدر فوتبال بازی کردن مهدی برای رقبا خطرناک است، حرفش برای خودش ضرر دارد! در این صورت پیش بینی ها به حقیقت پیوست و برخی از موضوعات مطرح شده از سوی طارمی در کانون توجه، انتقادات و نظرات مختلف قرار گرفت. این بازیکن که در جایگاه لیدری برخی دیگر از بازیکنان ملی پوش مقابل دراگان اسکوچیچ قرار گرفت در گفتگو با عادل شایستگی خود را زیر سوال برد. طارمی از ناکامی و سپس بازگشت ملی پوشان استقلال به اردوی تیم ملی انتقاد کرد و بعداً مدعی شد در سال گذشته تعداد زیادی از بازیکنان فرصت پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته اند که این اتفاق خوبی نیست. آن عبارات تبعات گسترده ای در فضای فوتبال ایران داشت که تا حد زیادی منفی بود.

شما در چه موقعیتی هستید؟

شاید برخی از اظهارات طارمی درست باشد و برخی نه. اما اینجا نقد سخنرانشان مهمتر از محتوای سخنرانی است. اصولاً هیچ بازیکنی در فوتبال حرفه ای دنیا نباید به خود حق بدهد که علنی و آشکار در مقابل کادر فنی موضع بگیرد. اگر این موضوع تبدیل به یک رویه شود، سنگ تمام نمی گذارد. واقعا به ندرت و به ندرت پیش می آید که حتی بزرگ ترین بازیکنان فوتبال دنیا هم چنین مواضعی علیه مربیان خود داشته باشند. شما این رفتار مسی و رونالدو را نمی بینید. آیا پاری سن ژرمن شکست های کمتری داشت؟ آیا تا به حال دیده اید که کیلیان امباپه از سرمربی خود به عنوان بهترین بازیکن این تیم انتقاد کند؟ حتی اگر تلاش‌های طارمی برای اخراج اسکوچیچ به نتیجه می‌رسید، داستان تمام نمی‌شد، زیرا در این صورت، مربی بعدی برای انتخاب و بقا باید مورد تایید او قرار می‌گرفت. ایا درسته

معضل دشوار اسکوچیچ

کاری که مهدی طارمی با روشی خشن تر و علیرضا جهانبخش و احسان حاج صفی به شیوه ای ملایم تر انجام دادند، اکنون دراگان اسکوچیچ را بر سر دوراهی بزرگ قرار داده اند. اینکه این بازیکنان را دعوت نمی کند و پایه های تیم ملی را در جام جهانی به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و یا اینکه خود را نامرئی و ناشنیده جلوه می دهد که در این صورت اقتدار او بیشتر زیر سوال می رود. اگر طارمی آن سخنان غیرضروری را نمی گفت، همه اینها وجود نداشت.