میوه های تابستانی و فواید آنها

تابستان فرا رسیده است. فصل شورت، ضد آفتاب، ساحل، پر کردن کولر و خیلی چیزهای دیگر است. اما تابستان گرمای بیش از حد و احتمال کم آبی بدن را نیز به همراه دارد. در این فصل باید غذایی بخورید که از بروز شرایط فوق جلوگیری کند. در اینجا به چند میوه تابستانی و فواید آنها می پردازیم.

هندوانه – این توپ بزرگ قرمز سلامتی که فقط در تابستان پاره می شود، پر از آب و طعم می شود. مقدار آب موجود در این میوه به هیدراته شدن و خنک نگه داشتن بدن کمک می کند. هندوانه همچنین به عنوان دفاع عمل می کند و از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند. بعد از مصرف غذا هوس نمی‌کنید، این باعث می‌شود شکمتان سیر شود. همچنین برای افرادی که فشار خون بالا دارند خوب است اما در حد. این یکی را باید تقریبا هر روز در تابستان مصرف کرد.

پرتقال ها – پرتقال شیرین ترین و آبدارترین میوه تابستانی پر از مواد مغذی است. پرتقال کالری کمی دارد و فشار خون شما را کنترل می کند. پرتقال همچنین منبع ویتامین C است که پس از سن، بیشترین ویتامین مورد نیاز بدن شما را تشکیل می دهد. ویتامین C همچنین یک آنتی اکسیدان است که برای آسیب های پوستی ناشی از اشعه خورشید نیز مفید است. نه تنها پرتقال، بلکه پوست آن نیز روی پوست شما معجزه می کند. رنگ پوست شما را روشن می کند و تمام زخم ها و سایه ها را از بین می برد.

انبه – انبه را سلطان میوه ها می نامند. دلایل زیادی برای نامیدن آن وجود دارد و یکی از آنها فهرست طولانی از مزایای آن است. با تحقیقات ثابت شده است که انبه از سرطان جلوگیری می کند. انبه وقتی با شیر مخلوط می شود منبع نیرو می شود. شیک انبه ایمنی را افزایش می دهد و به شما قدرت عملکرد بهتر را می دهد. ویتامین A موجود در انبه به بینایی خوب کمک می کند و شب کوری را متوقف می کند. انبه دارای آنزیم هایی است که پروتئین را تجزیه کرده و هضم را بهبود می بخشد. مانند پرتقال، انبه نیز برای پوست مفید است. منافذ پوستی که نمی توانید از شر آنها خلاص شوید، انبه آنها را از بین می برد.

لیچی – اگرچه لیچی در تابستان کمی دیر می رسد اما ارزش صبر کردن را دارد. طعم و شیرینی لیچی بسیار عالی است و همچنین منبعی از مواد مغذی است. لیچی جدا از طعم، از نظر فاکتور سلامتی نیز عالی است. سرشار از ویتامین B و ویتامین C و مواد معدنی مانند منیزیم و پتاسیم است. همچنین ثابت شده است که در آسم مفید است. آنتی اکسیدان های موجود در لیچی توانایی مبارزه با سرطان را دارند. مواد معدنی به گردش خون مناسب در کل بدن کمک می کند. از علائم پیری جلوگیری می کند و همچنین باعث رشد مو می شود.

هلو – هلو همچنین سرشار از ویتامین C است. فیبر موجود در هلو بدون افزایش وزن شما را سیر می کند. هلو همچنین سندرم متابولیک را درمان می کند. همچنین خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. این ترکیبی از تمام مواد مغذی – پروتئین، کربوهیدرات، کلسیم، فیبر، آهن، منیزیم، قند و سرشار از ویتامین‌های مختلف – A، C، E و K است. اگرچه باید سعی کنید هلوهایی را که در آب و کنسرو شده مصرف کنید. نه کنسرو شده در شربت. هلو با شربت چندان سالم نیست و می تواند سطح قند شما را افزایش دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر