نحوه ایجاد یک روال طبیعی مراقبت از پوست


فهرست مطالب[Hide][Show]

به نظر می رسد که (به ویژه برای خانم ها) تغییر از محصولات معمولی مراقبت از پوست به نسخه های طبیعی یکی از سخت ترین مراحل زندگی طبیعی است. به سختی می توان از ادعاهای محصولات سنتی متعارف پیروی کرد ، چین و چروک را برطرف می کند و از آکنه جلوگیری می کند (اما مطمئناً نه گفتن به برخی از مواد موجود در آنها آسان است!).

در زیر برخی از دستورالعمل های طبیعی مورد علاقه مراقبت از پوست در طول چند سال را برای شما توضیح خواهم داد تا به شما کمک کند راحت تر سوئیچ کنید و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام روال طبیعی مراقبت از پوست مناسب نوع پوست شما است (DIY یا نه!)

چگونه بهترین روال طبیعی مراقبت از پوست را برای خود پیدا کنیم

انواع اصلی پوست چرب ، معمولی ، خشک و مختلط است. ترکیبات و ترکیبات مختلف مراقبت از پوست با این انواع مختلف پوست بهتر کار می کند ، اگرچه کراس اوور زیادی نیز وجود دارد.

خبر خوب این است که چند ماده ساده را می توان به بسیاری از محصولات سفارشی مختلف تبدیل کرد. و اگر نمی خواهید دستکاری کنید ، شرکت های طبیعی مراقبت از پوست راه حل هایی را پیدا کرده اند که به همان خوبی کار می کنند ، حتی اگر کمی (یا بسیار) گرانتر باشند! (توصیه های من در زیر آمده است.)

مراقبت از پوست معمولی یا ترکیبی

من همیشه آن اصطلاح را دوست داشتم ، زیرا واقعاً ، پوست “معمولی” چیست؟ افرادی که دارای این نوع پوست هستند معمولاً می توانند از گزینه های مختلف استفاده کنند و هنوز نتایج خوبی دارند. در جوانی پوست من چرب تر بود. همانطور که من به گزینه های مراقبت از پوست طبیعی DIY منتقل شدم ، “عادی” تر شد.

انواع پوست های معمولی دارای پوستی با عیوب کمی هستند ، منافذ آن چندان محسوس نیست و پوست بیش از حد حساس نیست. به طور کلی ، این اهداف #مراقبت از پوست است. پوست مختلط زمانی است که پوست سالم طبیعی وجود دارد ، اما تکه هایی از خشکی یا چربی که نیاز به توجه بیشتری دارند.

روال طبیعی مراقبت از پوست (همراه با انتخاب شیوه زندگی سالم) به تغذیه و ترمیم پوست ترکیبی برای آن ظاهر بی عیب و نقص کمک می کند. کسانی که پوست معمولی/مختلط دارند به مواد خیلی خشک یا چیزهای بیش از حد چرب مانند کره مستقیم کاکائو احتیاج ندارند.

روغن های حامل خوب برای پوست معمولی عبارتند از:

 • جوجوبا
 • انار
 • گل آفتابگردان
 • روغن نارگیل (معمولاً به نکات زیر مراجعه کنید)
 • دانه قره قاط
 • هسته زردآلو
 • آرگان
 • بائوباب

دستور العمل های زیر با یک نوع پوست معمولی یا مختلط خوب است ، اما لیست به هیچ وجه جامع نیست. شما به راحتی می توانید دستور العمل ها را با برخی از روغن های حامل ذکر شده در بالا سفارشی کنید ، یا آنها را بدون مشکل استفاده کنید.

بهترین لایه بردارها برای پوست معمولی

بهترین پاک کننده ها برای پوست معمولی

بهترین مرطوب کننده ها برای پوست معمولی

کسانی که پوست معمولی یا مختلط دارند تمایل دارند با اکثر گزینه های مرطوب کننده خوب عمل کنند و اغلب نیازی به افزودن بیشتر ندارند. اگر به چیزی اضافی نیاز دارید ، در اینجا چند گزینه خوب وجود دارد.

مراقبت از پوست طبیعی برای پوست های چرب

استفاده از گزینه های ملایم و طبیعی مراقبت از پوست اغلب تا حد زیادی به حذف تولید چربی اضافی کمک می کند. خوردن یک رژیم غذایی سالم همچنین به آرام شدن التهاب پوست که تبدیل به آکنه می شود ، کمک می کند. در عین حال ، برخی از مواد طبیعی وجود دارد که می تواند به جلوگیری از جوش و حذف چربی اضافی کمک کند.

هنگام انتخاب مواد لازم برای دستور العمل های مراقبت از پوست DIY هنگام کار با پوست چرب ، چند نکته را باید در نظر گرفت:

 1. ما نمی خواهیم تولید نفت را افزایش دهیم یا منافذ را مسدود کنیم.
 2. صابون های تند و پاک کننده ها می توانند اثر بومرنگ داشته و پوست چرب را بدتر کنند.
 3. برخی روغن ها و کره ها کمدوژنیک هستند ، به این معنی که منافذ را مسدود می کنند ، بنابراین ما نمی خواهیم در مصرف آن زیاده روی کنیم.

در اینجا برخی از بهترین روغن های حامل برای پوست های چرب و مستعد آکنه آورده شده است. اینها سبک تر و سریع جذب می شوند. بیشتر آنها روغنهای قوی هستند و می توان آنها را با روغن هسته انگور یا بادام شیرین رقیق کرد.

روغن های حامل مناسب برای پوست های چرب/مستعد آکنه عبارتند از:

 • روغن دانه انگور
 • روغن بادام
 • هسته زردآلو
 • روغن آرگان
 • روغن دانه زیره سیاه (برای زخم های آکنه)
 • روغن دانه گاوزبان
 • Camellia oleifera (روغن دانه چای سبز)
 • روغن کرچک (ابتدا باید با روغنهای دیگر مخلوط شود)
 • گل پامچال عصرانه
 • روغن جوجوبا
 • روغن تخمه کدو

دستور العمل های زیر با یک نوع پوست معمولی یا مختلط خوب است ، اما لیست به هیچ وجه جامع نیست. به راحتی می توانید دستور العمل ها را با برخی از روغن های حامل ذکر شده در بالا سفارشی کنید ، یا آنها را بدون مشکل استفاده کنید.

بهترین لایه بردارها برای پوست های چرب

ما نمی خواهیم زیاده روی کنیم و چربی ها را از پوست جدا کنیم ، اما لایه برداری به آشکارسازی سلول های تازه پوست کمک می کند. یک اسکراب ساده شکر ، اسکراب نمک یا دانه های تمیز کننده همه گزینه های خوبی هستند. در اینجا چند اسکراب مناسب برای پوست های چرب یا مستعد آکنه آورده شده است.

بهترین پاک کننده های DIY برای پوست های چرب

 • پاکسازی روغن روش پاکسازی من برای هر نوع پوستی است. به طور کلی ، افرادی که دارای پوست چرب هستند به مقدار بیشتری روغن کرچک نسبت به سایر روغن ها احتیاج دارند تا از چرب شدن پوست در طول دوره انتقال جلوگیری شود. به طور کلی ، مخلوط نیم و نیم روغن کرچک و روغن زیتون یا حتی نسبت 2: 1 روغن کرچک به روغن زیتون به نظر می رسد خوب عمل می کند.
 • این شستشوی صورت فوم را می توان برای پوست های چرب سفارشی کرد.
 • اسفنج کنیاک برای انواع پوست مفید است ، اما مخصوصاً برای پوست های مستعد آکنه ملایم و ترمیم کننده است.
 • صابون صورت با ذغال و خاک رس به سم زدایی و جذب چربی اضافی کمک می کند.
 • صابون نمک دریا برای پوست های چرب مفید است.

تونر طبیعی DIY برای پوست های چرب

مرطوب کننده های DIY برای پوست های چرب

برای پوست های غنی از چربی ، ما چیزی سبک می خواهیم که منافذ را مسدود نکند. اگر از روش تمیز کردن روغن استفاده می کنید ، احتمالاً نیازی به مرطوب کننده نخواهید داشت. کسانی که روال معمول شستشوی صورت را ترجیح می دهند ، می توانند آن را با یکی از این کرم های چرب مناسب پوست تمام کنند.

مراقبت از پوست طبیعی خشک یا بالغ

به لطف هورمون ها ، نوجوانان به دلیل داشتن آکنه و پوست چرب بدنام هستند. به گفته این دانشمندان ، با افزایش سن هورمون ها کاهش می یابد و با آن ، تولید غده چربی ما نیز کاهش می یابد. غدد چربی بعدها در بزرگسالی تثبیت می شوند و با افزایش سن به آرامی کاهش می یابد. برای زنان بعد از یائسگی ، تولید غدد سبوم در نهایت به طور کلی متوقف می شود.

پوست خشک اغلب دارای منافذ بسیار کوچکی است (البته!) ، اما قرمزی ، پوسته پوسته شدن و خطوط را نیز خواهید دید. ما باید با چیزهایی مانند مکمل های کلاژن و ویتامین C ، رطوبت و شفافیت را به پوست بازگردانیم.

کسانی که پوست خشک یا پیری دارند اغلب بلافاصله از گزینه های طبیعی مراقبت از پوست بهره مند می شوند. استفاده از روغن های طبیعی بر روی پوست به تعادل تولید چربی کمک می کند و خشکی را از بین می برد.

بهترین لایه بردارهای DIY برای پوست های خشک

ما معمولاً نمی خواهیم پوست خشک را لایه برداری کنیم ، اما گاهی اوقات مفید است. اسکراب ملایم شکر خانگی یا دانه های تمیز کننده می تواند راهی برای افزودن روغن طبیعی و حذف ملایم پوست مرده باشد. در اینجا برخی از لایه بردارهای ملایم مورد علاقه من برای یک روال طبیعی مراقبت از پوست است.

بهترین دستور العمل های پاک کننده طبیعی DIY برای پوست خشک

بهترین دستور العمل های مرطوب کننده طبیعی برای پوست های خشک

نوارهای لوسیون خانگی ، لوسیون خانگی فوق العاده مرطوب کننده و کره بدن همگی گزینه های مرطوب کننده عالی برای انواع پوست های خشک هستند. کره طبیعی ارگانیک ساده نیز می تواند یک گزینه ساده و م effectiveثر باشد.

سایر رویکردها برای مراقبت از پیری پوست (از بیرون به خارج)

تعداد زیادی از محصولات ضد پیری موجود است ، اما بهترین گزینه ها آنهایی هستند که شما به صورت داخلی مصرف می کنید. و آن کرم های کلاژن گران قیمت؟ آنها بسیار بی معنی هستند زیرا فیبرهای کلاژن بسیار بزرگ هستند و نمی توانند از طریق پوست جذب شوند. در اینجا چند نکته برای افزایش کلاژن به صورت طبیعی وجود دارد:

 • از روغن نارگیل یا سایر مرطوب کننده های طبیعی استفاده کنید (در صورت تحمل ؛ به یادداشت زیر مراجعه کنید)
 • مکمل ژلاتین و کلاژن برای پوست های پرپشت تر
 • روغن ماهی دارای مواد مغذی است که پوست ما هوس آن را می کند
 • برای افزایش کلاژن به طور طبیعی ویتامین C مصرف کنید

ماساژ صورت

گاهی اوقات مهم نیست که چه چیزی را روی پوست خود می گذارید ، بلکه کاری است که برای آن انجام می دهید! ماساژ منظم صورت گردش خون را برای کاهش پف ، تخلیه مایع لنفاوی و افزایش کلاژن پوست افزایش می دهد. در اینجا چند تکنیک ماساژ صورت برای استفاده از پوست زیبا آورده شده است. من به شدت توصیه می کنم آن را برای همه انواع پوست امتحان کنید.

سخنی در مورد روغن نارگیل

داروی بهداشتی ، روغن نارگیل در آشپزخانه من جایگاه افتخاری دارد. من همچنین بیش از 100 مورد استفاده از روغن نارگیل را ارائه کرده ام. گفته می شود ، این با هر نوع پوستی کار نمی کند. برخی از افراد آن را واقعا خشک می کنند و برای برخی می تواند منافذ را مسدود کند. افراد دیگر آن را دوست دارند و فکر می کنند این بزرگترین ترکیب مراقبت از پوست است.

بسیاری از دستور العمل های مراقبت از پوست طبیعی DIY من به روغن نارگیل وابسته است ، اما اگر برای نوع پوست شما موثر نباشد ، گاهی اوقات می توان آن را با روغن دیگری (مانند روغن های حامل بالا با نوع پوست) جایگزین کرد. اگر برای صورت شما کار نمی کند ، ممکن است همچنان در محصولاتی که روی بدن استفاده می شود آن را دوست داشته باشید.

مکمل های مراقبت از پوست

من کاملاً متقاعد شده ام که آنچه در بدن خود قرار می دهید به همان اندازه مهم است (اگر نه بیشتر!) از آنچه که در مورد سلامت پوست روی آن قرار می دهید مهم است. یک روال طبیعی مراقبت از پوست باید شامل رژیم غذایی سالم باشد. من قبلا آکنه وحشتناکی داشتم. از زمانی که رژیم غذایی و مکمل هایم را تغییر دادم ، به هیچ وجه جوش نمی خورم و زخم های گذشته ام التیام یافته است. مکمل هایی که به نظر می رسد بیشترین تفاوت را در سلامت پوست برای من ایجاد کرده اند عبارتند از:

 • روغن ماهی-برای ویتامین های A ، D و K ، امگا 3 و آنتی اکسیدان ها ، که همه آنها برای پوست عالی هستند
 • ژلاتین-ژلاتین که پیش از مکاننما برای کلاژن است ، موها ، پوست و ناخن هایم را به طرز چشمگیری قوی تر و صاف تر کرده است (برای سلولیت نیز عالی است!)
 • منیزیم-ضد التهاب و فاقد رژیم غذایی بسیاری از افراد. به نظر می رسد روغن منیزیم موضعی برای سلامت پوست مثرتر است.

مراقبت از پوست طبیعی که می توانید خریداری کنید (نه DIY)

اگر فقط یک محصول مراقبت از پوست خوب از پیش ساخته شده می خواهید ، در اینجا چند گزینه سالم وجود دارد که من از آنها استفاده کرده و دوست داشتم. این مارک ها دارای موادی هستند که از استفاده از آنها احساس خوبی دارم و باعث ایجاد حس شگفت انگیز در پوست می شوند. در اینجا اسکراب ، سرم ، شستشوی صورت و موارد دیگر را برای انواع مختلف پوست خواهید یافت.

چگونه از پوست خود مراقبت می کنید؟ کدام راه حل های طبیعی برای شما بهترین کار را کرده است؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

منابع:

 1. هاروارد (2021 ، 27 مه). منبع تغذیه: کلاژن
 2. شاملول ، G. ، و Khachemoune ، A. (2021). مروری بر غدد چربی و نقش آن در سلامتی و بیماری ها قسمت 1: جنین شناسی ، تکامل ، ساختار و عملکرد غدد چربی. درمان پوستی ، 34 (1) ، e14695.دیدگاهتان را بنویسید