نصب پارکت لمینت روی فرش; جدیدترین روش نصب با بیشترین مزایا


اگر در گذشته کف خانه خود را فرش کرده اید و پس از سال ها می خواهید در خانه خود تنوع ایجاد کنید، پیشنهاد می کنیم از جذابیت چشمگیر کفپوش های پارکت غافل نشوید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا می توان پارکت لمینت را روی فرش نصب کرد؟ باید پاسخ این سوال را بگوییم آره این است.

در هنگام نصب پارکت، کف زیرین باید بسیار تمیز و دقیق باشد، به گفته مجرب ترین کارشناسان در نصب پارکت، بهترین کف ها در صورتی که به صورت استاندارد نصب و ارائه نشوند، ماندگاری ندارند.بنابراین قبل از نصب، می باشد. لازم a کف ساختمان باید آماده باشد. این زیرساخت تاثیرات زیادی بر کاربری زمین ما دارد.

فرش یکی از رایج ترین زیرسازی ها برای لمینت است اما پاسخ به این سوال که آیا نصب فرش روی پارکت مشکل دارد یا خیر را بگذارید و تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چرا اجرای لایه زیرین برای نصب پارکت ضروری است؟

ابتدا این ابهام را برطرف می کنیم که چرا وجود لایه زیرین برای نصب پارکت ضروری است؟ به ساده ترین روش می توانیم سه دلیل اصلی برای اهمیت لایه زیرین به شما ارائه دهیم:

 1. همانطور که می دانید پارکت ها خاصیت ارتجاعی بالایی ندارند و در صورت نصب بدون فونداسیون روی زمین و ایجاد فاصله بین پارکت و کف به دلیل ناهمواری سطح اصلی، امکان آسیب دیدن پارکت مانند ترک خوردن وجود دارد. بسیار بالا است.
 2. علاوه بر نمای پارکت، فضای خالی بین پارکت و سطح اصلی باعث ایجاد آلودگی صوتی و صدا در هنگام راه رفتن روی آن می شود.
 3. رطوبت دشمن اصلی پارکت است، اجرای زیرساخت های مناسب می تواند تا حد زیادی از نفوذ رطوبت از کف به پاکت ها جلوگیری کند.

بنابراین اجرای زیرسازی مناسب یکی از مهمترین مراحل نصب پارکت لمینت می باشد لذا این اهمیت باعث شده است که در برخی از پارکت ها لایه زیرین زیر خود پارکت چسبانده شود.

آیا باید از فرش برای زیرسازی استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد فرش یکی از رایج ترین زیرسازی های پارکت است. به جای فوم سایلنت می توانید از فرش به عنوان پایه پارکت استفاده کنید. اگر کف خانه شما فرش است، می توانید بدون هزینه اضافی برای زیر لایه، پارکت را روی فرش نصب کنید. اما اگر کف خانه شما فرش نشده است، می توانید با خرید فرش نسبت به لایه های دیگر مانند فوم هزینه کمتری پرداخت کنید. اما باید نکات مهمی در این مورد بدانید تا بتوانید از فرش به عنوان زیرسازی به بهترین شکل استفاده کنید.

نکات مهم برای انتخاب فرش برای پارکت

انتخاب فرش برای لایه زیرین پارکت لمینت بسیار حائز اهمیت است، زیرا در صورت انتخاب اشتباه فرش، نه تنها به هدف خود که اجرای صحیح و اصولی کفپوش است نمی رسیم، بلکه باعث آسیب به آنها نیز می شویم. . .

 • چه نوع فرشی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب فرش به عنوان کف پوش باید به نوع فرش و ویژگی های آن توجه کرد. زیرسازی صحیح و اصولی مستلزم بررسی دقیق ویژگی های فرش است.

 1. یکی از این ویژگی ها الیاف فرش است. فرش هایی که پرزهای بلند دارند برای استفاده به عنوان زیرزمین انتخاب مناسبی نیستند، زیرا این پرزها سطحی ناهموار و نرم در زیر کف پارکت ایجاد می کنند که خود دلیلی بر ایجاد ترک در کف پارکت ها می باشد. فرش نمدی و سازگار به دلیل پرزهای کوتاه، بهترین نوع فرش زیر پارک است.
 2. دومین ویژگی ضخامت و بافت فرش است. بافت متراکم باعث دوام بیشتر فرش می شود که در نصب و اجرای کفپوش بسیار مهم است. اما این ضخامت نباید به حدی باشد که سطحی ناهموار ایجاد کند.
 • به قیمت مناسب فرش توجه کنید

اگر قصد خرید فرش زیر را دارید، نیازی به خرید بهترین نوع فرش موجود در بازار ندارید و نیازی به طرح و رنگ خاصی نداریم، بنابراین ساده ترین نوع فرش با قیمت مناسب خوب است. یک انتخاب برای ما زیرا این فرش ها به هیچ وجه قابل مشاهده نیستند.

اگر فرش از قبل کف اصلی خانه شماست، اگر ضخامت و بافت مناسبی داشته باشد، می توانید از آن به عنوان زیر لایه استفاده کنید.

مزایای نصب پارکت روی فرش چیست؟

حال که می دانیم می توانیم روی فرش قدیمی پارکت نصب کنیم، بهتر است با مزایا و معایب آن آشنا شویم.

 • کاهش هزینه های قالیشویی و نصب زیرساخت های جدید
 • نیازی به خرید فوم سایلنت نیست
 • عدم آسیب به فرش در نتیجه ساخت کف
 • برای بازسازی زیرساخت نیازی به هزینه انرژی نیست
 • تضمین عایق رطوبتی و سرما و گرما

نکته: توجه داشته باشید که هنگام خرید پارکت لمینت از برندها و فروشگاه های معتبر خرید کنید. این به شما اجازه می دهد تا استراحت کنید و نیازی به خرید و تعویض مجدد پارکت برای مدت طولانی نداشته باشید.

معایب نصب پارکت روی فرش چیست؟

به نظر شما نصب پارکت روی فرش معایبی دارد؟ در پاسخ باید گفت که هر روش زیرساختی می تواند مزایا و معایبی داشته باشد. ما باید نیازهای خود را در نظر بگیریم و بررسی کنیم که معایب آن روش برای ما مهم نیست. در این قسمت یکی از معایب استفاده از فرش برای زیرلایه را بیان می کنیم:

 • با توجه به جنس پشمی فرش ها، اگر به دلایلی آب از شکاف های پارکت نفوذ کند یا کف رطوبت زیاد فرش را خیس کند، به راحتی خشک نمی شود و بوی بدی ایجاد می کند، پس بهتر است. به رطوبت توجه کنید.

نتیجه

در این مقاله تمامی نکات مهم را معرفی کرده و به سوالات شما در زمینه نصب پارکت روی فرش پاسخ داده ایم. نصب پارکت روی فرش می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد و هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش دهد اما بهتر است برای نتیجه بهتر از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.