نقش حیاتی سدیم و کلرید (نمک) در رژیم غذایی!

اگر به جدول تناوبی عناصر نگاه کنید، خواهید دید که سدیم، پتاسیم، منیزیم و کلسیم از فلزات قلیایی خاکی هستند. شما می توانید از موقعیت آنها بفهمید که چقدر به هم مرتبط هستند.

به عنوان مثال، سدیم شماره ۱۱ در جدول تناوبی است که تعداد پروتون های هسته آن را نشان می دهد. در حالی که منیزیم در جدول تناوبی شماره ۱۲ است فقط ۱ پروتون یا یون هیدروژن بیشتر از سدیم. پتاسیم شماره ۱۹ و کلسیم شماره ۲۰ است. این چهار عنصر دقیقاً در کنار یکدیگر در جدول تناوبی مواد معدنی به دلایل خوبی هستند!

در طول سالها، من در مورد روابط بین سدیم، منیزیم، پتاسیم و کلسیم فکر کردم و به این فرضیه رسیدم که منیزیم، پتاسیم و کلسیم همه تبدیلات هسته ای یون سدیم (۱۱) هستند. وقتی در نظر می گیریم که چرا خون ما با سدیم نمک زده شده است، درک این موضوع مهم است نه منیزیم، پتاسیم یا کلسیم. حتی اقیانوس ها به دلایل بسیار خوبی با سدیم نمک می شوند.

فرمول کلمه برای فرضیه تبدیل هسته ای من به شرح زیر است:

سدیم (۱۱) + هیدروژن (۱) منیزیم (۱۲) یا،

سدیم (۱۱) + اکسیژن (۸) پتاسیم (۱۹) یا،

سدیم (۱۱) + هیدروژن (۱) + اکسیژن (۸) کلسیم یا،

سدیم (۱۱) + اکسیژن (۸) + هیدروژن (۱) کلسیم

همانطور که می بینید، تغییرات زیادی در مورد چگونگی تبدیل سدیم بدن به سایر عناصر قلیایی که برای حفظ طراحی قلیایی خود به آن نیاز دارد، وجود دارد. به خاطر داشته باشید که این تبدیل عناصر یک واکنش شیمیایی نیست، بلکه یک واکنش است، من آن را هوش ارتعاشی می نامم.

حرکت یک یون هیدروژن به درون هسته یون سدیم چیزی است که عنصر قلیایی منیزیم را برای کمک به تنظیم دمای بدن یا حتی اقیانوس ایجاد می کند.

حرکت یک یون اکسیژن به درون هسته یون سدیم چیزی است که باعث ایجاد عنصر قلیایی پتاسیم می شود تا به تنظیم pH قلیایی ظریف مایعات اضافی و درون سلولی بدن کمک کند.

حرکت یون هیدروژن به درون هسته یون پتاسیم چیزی است که عنصر قلیایی کلسیم را ایجاد می کند. از طریق یون سدیم خون است که کلسیم ایجاد می کند تا ساختار اسکلتی ما را سالم و قوی نگه دارد. در اقیانوس، این نمک یا یون سدیم است که کلسیم را ایجاد می کند که کلسیم مرجانی را ایجاد می کند، که به حفظ طرح قلیایی اقیانوس در pH 8.3 کمک می کند.

ببینید، دگرگونی هسته‌ای سدیم در هر ثانیه از روز با هر ارتعاش یا حرکتی مانند ورزشکار در حال حرکت اتفاق می‌افتد، زیرا بدن از سدیم و هیدروژن برای تنظیم دمای بدن و خنک نگه داشتن آن استفاده می‌کند.

زمانی که فرد ورزش می کند و بدن در حال گرم شدن است، بدن به طور طبیعی خود را با تبدیل سدیم به منیزیم خنک می کند. این تغییرات منجر به از دست دادن سدیم سرم خون و افزایش منیزیم ادرار می شود. چرا؟ زیرا بدن در حال تبدیل نمک یا سدیم خون به منیزیم برای تنظیم دمای بدن است! بدون نمک نمی توانید دمای بدن خود را تنظیم کنید!

این تغییر عنصری مشابه زمانی اتفاق می‌افتد که بدن سعی می‌کند طراحی قلیایی خود را در pH 7.365 حفظ کند. هنگامی که بدن از نظر فیزیکی یا احساسی تحت فشار است، مواد زائد اسیدی متابولیک افزایش می‌یابند. از آنجایی که اسیدهای متابولیک در اثر حرکت بدن افزایش می‌یابد، مانند هنگام ورزش، یا زمانی که استرس دارید، مانند نگرانی در مورد وضعیت مالی خود، بدن به قلیائیت اضافی نیاز دارد تا از افزایش اسیدیته درون زا جلوگیری کند و شروع به تبدیل نمک یا سدیم بدن می‌کند. خون به پتاسیم

به همین دلیل است که در مراجعین بیمار، خسته، افسرده یا نامناسب شاهد کاهش سدیم سرم خون و افزایش پتاسیم سرم خون هستیم.

متعادل کردن PH قلیایی مایعات بدن و بازگرداندن بدن به وضعیت سلامت، انرژی، شادی و تناسب اندام بدون نمک های معدنی و به ویژه یون پایه سدیم امکان پذیر نیست.

بدون وجود نمک در رگ‌های خونی و اقیانوس‌های ما، هیچ حیاتی روی زمین وجود نخواهد داشت!

فقط یک چیز دیگر برای فکر کردن. همانطور که می دانید، بیشتر سدیم به عنوان کلرید سدیم به ما می رسد. این اتفاقی نیست. وقتی نمک یا کلرید سدیم می خورید بدن این دو یون را از هم جدا می کند. این یک موضوع شیمی است. یون سدیم همانطور که در بالا توضیح دادم استفاده می شود اما یون کلرید برای ساختن خون ما استفاده می شود. من فرمول کلمه زیر را برای تبدیل هسته ای یون کلرید به آهن به شما می دهم:

کلرید (۱۷) + اکسیژن (۸) + هیدروژن از آب (۱) آهن (۲۶)

آنچه من پیشنهاد می کنم این است که نمک یا کلرید سدیم نه تنها خون و مایعات بدن ما را قلیایی نگه می دارد، بلکه آهن لازم برای ساخت هموگلوبین یا خون را نیز ایجاد می کند. بنابراین، هنگامی که شما فردی دچار کمبود آهن هستید، واقعاً کمبود کلرید سدیم دارید!

محدود کردن یا حذف نمک از رژیم غذایی، زمینه را برای همه بیماری ها و بیماری ها فراهم می کند.

این نمک نیست که باعث فشار خون بالا می شود. این رژیم غذایی و اسید متابولیک است.

نمک حیات بدن است! و بدون مقادیر آزاد نمک کامل فرآوری نشده، بدن نمی تواند با هجوم روزانه اسیدیته غذایی و متابولیک هماهنگ باشد.

به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنم مقدار زیادی نمک معدنی قلیایی‌کننده بخورید و غذاها و نوشیدنی‌های اسیدی را کنار بگذارید. وقتی این کار را انجام می دهید، سلامتی، انرژی، شادی و تناسب اندام شما به طور طبیعی بهبود می یابد – بدون دارو!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر