نماینده وزارت بهداشت: در مرحله بحران هستیم/ مالایا: مسئولان فکر کنند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، اولین لینک تخصصی «نسخه سبز ماراتن» یکی از برنامه های انجمن پیلاتس است که برای دانشجویان، پزشکان و پرستاران دانشگاه های علوم پزشکی ایران در نظر گرفته شده است.

مراسم افتتاحیه این لیگ امروز دوشنبه با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، ایمان متقیان نژاد رئیس انجمن پیلاتس و محمدحسین میرزا راه کشکی رئیس این اداره برگزار شد. . توسعه ورزش و مسابقات همگانی وزارت بهداشت.

در ابتدای این مراسم ایمان متقیان نژاد رئیس انجمن پیلاتس گفت: فدراسیون ورزش های همگانی در بهترین و طلایی ترین روزهای خود است و با دست خالی و بدون پشتوانه برنامه های خود را اجرا می کند.

وی با اشاره به ۱۵ طرح ملی فدراسیون ورزش های همگانی تصریح کرد: لینک “نسخه سبز ماراتن” یکی از این طرح هاست که در پی طرح ها و برنامه های متعدد فدراسیون ورزش های همگانی اجرا می شود.

متقیان نژاد با بیان اینکه فدراسیون ورزش های همگانی می تواند یک سازمان ویژه در کشور باشد، گفت: لیگی که امروز رونمایی شد حاصل یک سال برنامه ریزی است. این لینک از ۲۶ مهر شروع شده و به مدت ۱۰ هفته ادامه دارد.

نماینده وزارت بهداشت: در مرحله بحران هستیم/مالایا: مسئولان فکری کنند

افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: هیچ چیز در دنیا به اندازه آزادی و عزت نیست، امام حسین (ع) ) نیز با نهضت عاشورا خود را برای پاسداری از آن نشان داد». با هر چیزی که داریم می توان از ارزش های انسانی سبقت گرفت. ملتی که انسانیت را سرلوحه ارزش های خود بداند، عدالت در ریسمان و عذرخواهی نمایان است، اگر عدالت نباشد فرهنگ عاشورا شکل نمی گیرد.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه وقتی صحبت از حرکت جهادی فدراسیون می شود در واقع حرکت برای خدمت به مردم ارزش پیدا می کند، یادآور شد: معتقد بودیم اصالت در مردم و فعالیت هاست. باید آنقدر باشد که به مردم خدمت کنند، اگر میلیون ها بیمار در کشور به دلیل کم تحرکی وجود دارد، برای جامعه ورزش مایه افتخار نیست، بلکه نشان دهنده شرمندگی ورزش است.

وی با تاکید بر اینکه شاخص اصلی موفقیت ما کاهش بیماری های ناشی از کم تحرکی است، خاطرنشان کرد: ایران جزو ۱۰ کشوری است که از کم تحرکی رنج می برد، سبک زندگی مردم تغییر کرده و به سمت کم تحرکی می روند. . این موضوع باعث می شود سالانه میلیاردها تومان هزینه شود که در شرایط اقتصادی امروز ضرر محسوب می شود.

افشین ملایی با طرح این سوال که چرا مردم در پارک ورزش معناداری نمی کنند؟ آیا باید انتظار داشته باشیم که شغل خود را رها کنند و به ورزش بپردازند؟، افزود: دولت به این نتیجه رسیده است که باید به مردم یارانه بدهد تا به ورزش روی بیاورند. فصل برای مردم، به ویژه اینکه سلامت مردم بر هر پدیده ای در جامعه تأثیر می گذارد، به طوری که اگر رویکرد منفی وجود داشته باشد، آن را مثبت و اگر مثبت باشد، آن را تقویت و افزایش می دهد.

وی با طرح این موضوع که رئیس جمهور باید دلیل عدم فعالیت وزارت ورزش و سایر دستگاه ها را مطالبه کند، هشدار داد که در سال ها و دهه های آینده آثار عدم فعالیت ناشی از سیل و طوفان افزایش خواهد یافت و این بیشترین میزان است. بزرگ چالش حاکمیت است.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در پایان ابراز امیدواری کرد روزی برسد که با کاهش آمار کم تحرکی به ورزش بها داده شود.

همچنین در این مراسم محمدحسین میرزا راه کشکی، رئیس اداره ورزش های همگانی و توسعه قهرمانی وزارت بهداشت، درمان و درمان با بیان سخنان افشین ملایی و نکات منفی و مثبت آن گفت: آمار نشان می دهد. ما در مرحله حساسی هستیم اما خودمان می دانیم که نداریم

وی بیان کرد: یکی از نکات مهم بحث ساختاردهی به گونه ای است که به اجرای طرح ها کمک کند. این یکی از تعهدات ماست.

این مسئول با قدردانی از انجمن پیلاتس برای راه اندازی اولین لیگ حرفه ای “نسخه سبز ماراتن”، نسبت به نتایج و تاثیرات این لیگ ابراز امیدواری کرد.