نیویورک 1.5 میلیارد دلار برای مبارزه با مصرف بیش از حد مواد مخدر و 3 هفته برای تصمیم گیری در مورد نحوه مصرف آن اختصاص داده است


نیویورک یکی از ایالتهایی است که از تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد افیونی پول عظیمی دریافت می کند ، به دلیل حل و فصل پرونده های اخیر که شرکت ها را متهم به افزایش اعتیاد و بحران مصرف بیش از حد آمریکا کرده است.

مجموع شهرک ها تا کنون حدود 1.5 میلیارد دلار است و لتیتیا جیمز ، دادستان کل نیویورک این هفته تور خود را در سراسر این ایالت آغاز کرد تا اعلام کند که هر کدام از شهرها چقدر می توانند دریافت کنند و به شهر نیویورک وعده ای بین 140 تا 257 میلیون دلار داد.

این بودجه در پی سال جاری با بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده – با 69000 مورد مرگ ناشی از مواد افیونی توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در سال 2020 ثبت شده است. حداقل 4289 مرگ ناشی از مواد افیونی در New رخ داده است. ایالت یورک این شهر بخش قابل توجهی ، حدود 1800 ، را تشکیل می دهد که تقریباً 50 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

اندرو کوومو ، فرماندار سابق و قانونگذار ایالت ، برنامه هایی را برای این صندوق های تسویه حساب قبل از استعفا در ماه اوت ارائه کردند. کوئومو قانونی را امضا کرد که بر اساس آن وجوه به صندوق تسویه مواد مخدر واریز می شود و برای خدمات مربوط به اختلال مصرف مواد از طریق آموزش ، کاهش آسیب ، درمان و طیف وسیعی از خدمات اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. این پول باید به جای جایگزینی وجوه دولتی موجود ، افزایش یابد.

اما سیاست ها و برنامه های خاصی که دولت به آنها کمک می کند هنوز در حال تعیین است. دفتر دادستانی کل به WNYC/Gothamist تأیید کرده است که هیئت مشورتی که باید بر این تصمیمات نظارت کند در حال شکل گیری است. فرماندار کتی هوچول ، قوه مقننه ایالتی و نهادهای دیگر مسئول تعیین هیئت هستند و “امیدوارم [be] به زودی انجام می شود ، “یک سخنگو گفت. وقت هیئت مشورتی برای ارائه توصیه هایی برای تخصیص بودجه به پایان می رسد ، که قرار است تا اول نوامبر انجام دهد.

بنابراین ، WNYC/Gothamist با برخی از حامیان پیشگیری از مصرف بیش از حد مواد افیونی در مورد آنچه آنها فکر می کنند باید اولویت های اصلی بودجه باشند ، مشورت کرد.

پایان یافتن دوران کمبود

یاسمین بودنلا ، هماهنگ کننده کمپین سیاست های مبارزه با مواد مخدر در Vocal-NY گفت: “این استدلال در دوران Cuomo که ما هیچ پولی نداریم ، که ما تحت ریاضت اقتصادی فعالیت می کنیم ، اکنون به دلیل رهبری دادستان کل تیش جیمز بحث برانگیز است.” به “دیگر دلیلی وجود ندارد که این حوزه بهداشت عمومی باید گرسنه بماند.”

بودنلا و دیگر حامیانش می گویند کاهش آسیب به طور کلی از مدت ها پیش تأمین نشده است ، اما همه گیری این مشکل را تشدید کرد.

بودنهلا گفت: “یکی از موارد بزرگی که ما خواستار آن هستیم افزایش سریع و فوری زیرساخت های کاهش آسیب است که شامل برنامه های سرویس سرنگ می شود.”

سازمانهای مردمی یا غیر انتفاعی محلی معمولاً آنهایی هستند که به طور مستقیم از سرنگ های تمیز ، اطلاعات مربوط به استفاده ایمن از داروها ، نوارهای آزمایش مواد مخدر و داروی معکوس مصرف بیش از حد نالوکسان به مصرف کنندگان دارو پشتیبانی مستقیم می کنند.

کریستین خایکین ، وکیل ارشد سیاست سلامت در مرکز اقدام حقوقی می گوید: “هنگامی که ما در شرایط بحرانی مانند حال حاضر هستیم ، اینها مواردی است که ما واقعاً باید روی آنها تمرکز کنیم.”

پرداخت برخی از سازمان هایی که این کار را انجام می دهند در سال گذشته به تاخیر افتاده بود در حالی که دولت با مشکلات بودجه در طول همه گیری دست و پنجه نرم می کرد. برخی نیز کمبود سرنگ و سایر لوازم پزشکی را تجربه کردند.

جویس ریورا موسس و مدیرعامل سنت آنز در کاهش آسیب در برانکس است. این منطقه در سالهای اخیر با استاتن آیلند رقابت کرده است زیرا بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از مصرف مواد افیونی را در این شهر دارد. ریورا گفت که استاتن آیلند ، برانکس و دیگر مناطق آسیب دیده باید در اولویت تامین مالی قرار گیرند.

او گفت: “من فکر نمی کنم برونکس برای منابع مورد نظر اولویت بندی شده باشد.” “ما هرچه را که بدست می آوریم به حداکثر می رسانیم.”

ریورا گفت که او از تعهد دولت برای جابجایی پول حل و فصل در آموزش مواد مخدر قدردانی می کند ، اما او گفت که نوع آموزش ضروری است و بر اطلاعات بر پرهیز تأکید می کند.

ریورا گفت: “ما به برنامه های آموزشی نیاز داریم که با استفاده از دانش مبتنی بر علم و دانش جامعه به مواد مخدر بپردازند تا عملگرا تر شوند.”

رفع موانع درمان

طرفداران می گویند بودجه نیز باید به منظور افزایش دسترسی به بوپرنورفین باشد – دارویی که مردم می توانند به جای هروئین یا سایر مواد افیونی از آنها استفاده کنند که مانع از ترک آنها می شود. بهبود دسترسی به احتمال زیاد به معنای کنار گذاشتن پول بیشتر برای درمان تحت Medicaid ، برنامه بیمه درمانی دولتی برای نیویورکی های کم درآمد است.

علیرغم شواهدی مبنی بر اثربخشی آن در درمان اختلال مصرف مواد افیونی ، بوپرنورفین در طول سالها تحت محدودیت های زیادی قرار گرفته است ، تا حدی به دلیل ترس از انتقال آن به خیابان و به دلیل انگ ننگ جایگزینی یک افیونی با دیگری. به

در سال 2020 ، Cuomo قانونی را امضا کرد که با جلوگیری از بیمه گذاران خصوصی قبل از تجویز بوپرنورفین ، بیمه گذاران خصوصی را مجبور به اخذ تأیید قبلی می کند. چنین الزامی می تواند مراقبت را در لحظه ای حساس برای کسی که به دنبال درمان است به تأخیر بیندازد. اما در همان زمان ، وی لایحه ای را ممنوع کرد که همان عمل را تحت Medicaid ممنوع می کرد.

کوئوم سپس لایحه مشابهی را برای گسترش دسترسی قانونگذاران که در ژوئن سال جاری قبل از خروج از مقام تصویب شد ، امضا نکرد. در همین حال ، دولت وی لیست جدیدی از داروهای تأیید شده برای برنامه های Medicaid را تهیه کرد که این ماه به اجرا درآمد و سه نوع بوپرنورفین را به عنوان “غیر ارجح” طبقه بندی کرد ، به این معنی که آنها هنوز نیاز به تأیید قبلی دارند.

Budnella گفت ، این تغییر دسترسی برخی بیماران را به داروهای خود قطع کرده است.

وکلای مدافع از هوچول می خواهند این لایحه را امضا کند ، که پس از 90 روز به اجرا در می آید و دستور اجرایی را صادر می کند که تأیید قبلی درمان با کمک دارو را حذف می کند که بلافاصله به اجرا در می آید.

هوچول در مورد این موضوع خاص بحثی نکرده است ، اما اخیراً مدارک اضافی را تصدیق کرده و تأخیر در مجوزهای قبلی از سوی بیمه گذاران می تواند باعث شود. وی به عنوان بخشی از تلاش برای رفع کمبود پرسنل در بیمارستان ها که ناشی از دستور دولت برای واکسن کووید -19 است ، این روش را برای 30 روز به حالت تعلیق درآورد.

هوچول این هفته لایحه جداگانه ای را امضا کرد که دسترسی به درمانهای دارویی مانند بوپرنورفین در زندانها و زندانها را افزایش می دهد. طرفداران خوش بین هستند که هوچول ، که به عنوان ستوان فرماندار ، گروه ویژه ای را در زمینه اعتیاد به مواد مخدر رهبری می کرد ، به پیشبرد سیاست های کاهش مصرف بیش از حد در سطح ایالت کمک می کند.

خائیکین گفت: “بسیاری از افراد با اختلال مصرف مواد در سیستم اصلاحی سروکار دارند و به آنها دارویی داده نمی شود.” به جامعه

او گفت: “این زمان بسیار آسیب پذیر است.”

صندوق افیونی نیویورک همچنین می تواند سایر چالش های بیمه ای را که افراد هنگام ورود به برنامه های درمان دارویی با آنها روبرو می شوند ، برطرف کند. اغلب موانع بیشتری نسبت به سایر خدمات مراقبت های پزشکی برای دسترسی به خدمات بهداشتی رفتاری وجود دارد. خایکین پیشنهاد افزایش بودجه برای CHAMP ، برنامه ombudsman دولتی را که به مردم در حل مشکلات دسترسی به چنین مراقبت هایی کمک می کند ، پیشنهاد کرد.

یک سخنگوی بخش بهداشت و درمان شهر نیویورک گفت که هنوز در مورد روند تخصیص بودجه از برنامه شهرک سازی مناطق مشخص نیست. از سال 2022 ، هر منطقه نیویورک دریافت کننده وجوه باید نحوه استفاده از این پول را در 1 نوامبر گزارش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید