هر چه زودتر این ۵ مورد را از آشپزخانه بیرون بیاورید


شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۱:۴۵

آشپزخانه

تهران (پانا) – اگر در آشپزخانه خود با یکی از اقلام یا غذاهای زیر مواجه شدید، در اسرع وقت آن ها را دور بیندازید.

به گزارش همشهری آنلاین، آشپزخانه قلب هر خانه ای است و ما زمان زیادی را در این قسمت از خانه می گذرانیم. بنابراین عجیب نیست که وسایل، ابزار یا مواد غذایی مختلف در آشپزخانه وجود داشته باشد. اما لازم نیست برای نظم بخشیدن به آشپزخانه خود تا سال نو منتظر بمانید. اگر با هر یک از اقلام یا غذاهای زیر در آشپزخانه خود برخورد کردید، در اسرع وقت آنها را دور بیندازید.

۱. اسکاچ قدیمی

برخی از افراد ترجیح می دهند برای شستن ظروف قدیمی آشپزخانه از آب و صابون استفاده کنند یا آنها را در ماشین ظرفشویی قرار دهند یا در مایکروویو قرار دهند تا ضد عفونی شوند (البته ظروف فلزی را هرگز نباید در مایکروویو قرار دهید). اما یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ در ژورنال نیچر نشان داد که اسکاتلندی کهنسال حاوی باکتری ماراکسلا است. این باکتری ها می توانند خطر ابتلا به بیماری را در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند افزایش دهند.

۲. تخته برش فرسوده

چندین تخته برش جداگانه برای گوشت خام، سبزیجات، نان و غیره داشته باشید. یک ترفند مطمئن و مهم برای جلوگیری از مسمومیت غذایی است. اما ترک هایی که به مرور زمان روی تخته برش ایجاد می شود، نشانه ساییدگی بیش از حد تخته برش است و به شما می گوید که باید تخته برش جدیدی بخرید. این شیارهای ایجاد شده در تخته های فرسوده به سختی تمیز می شوند و می توانند به مکانی مناسب برای رشد باکتری های بیماری زا تبدیل شوند.

۳. سرور قدیمی

شاید شما هم ظروف قدیمی خاصی در آشپزخانه داشته باشید که ترک خورده یا فرسوده شده اند، اما همچنان از آنها استفاده می کنید. این ظروف باید در اسرع وقت دور ریخته شوند زیرا تکه های پلاستیکی این گونه ظروف می توانند به مایعات داغ تبدیل شده و وارد غذا شوند در حالی که تکه های ظروف چوبی به صورت تکه های کوچک وارد غذا می شوند. علاوه بر این، ظروف قدیمی مانند تخته های برش فرسوده دارای شکاف های غیرقابل دسترسی هستند که تمیز کردن آنها بسیار دشوار است و در عین حال محیطی عالی برای رشد باکتری ها فراهم می کند.

۴. ادویه های قدیمی

اگر به آشپزی علاقه دارید و طعم و بوی ادویه ها را دوست دارید، احتمالاً ادویه های زیادی در آشپزخانه خود دارید. اما این ادویه ها مانند هر غذای دیگری نمی توانند برای همیشه سالم بمانند و استفاده از ادویه های خیلی قدیمی اصلا توصیه نمی شود.

استانداردهای جهانی می گویند که ادویه های کامل و آسیاب نشده در صورتی که به درستی نگهداری شوند بین ۲ تا ۴ سال دوام می آورند، در حالی که ادویه های آسیاب شده در صورت نگهداری صحیح فقط بین ۲ تا ۳ سال دوام می آورند. اما در این مدت ممکن است طعم و بوی ادویه ها ضعیف تر شود. اگر ادویه ها در دمای اتاق، در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری نشوند، قطعاً خیلی سریعتر خراب می شوند.

۵. روغن پخت و پز کهنه

روغن پخت و پز آنقدر که بسیاری فکر می کنند دوام نمی آورد. این روغن ها به مرور زمان کهنه و ترش می شوند و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند. در حالی که برخی از روغن های پخت و پز می توانند تا یک سال پس از باز شدن دوام بیاورند، اما همه انواع آن تا این اندازه دوام ندارند. به عنوان مثال، یک بطری روغن زیتون فقط تا چند ماه پس از باز شدن، کیفیت اولیه خود را حفظ می کند. بنابراین، اگر هنوز مقداری روغن واقعا قدیمی در کمد آشپزخانه خود دارید، وقت آن است که آنها را دور بریزید.