همه دانشجویان ما ایران را دوست دارند/ هر ایرانی حق مخالفت و انتقاد دارد


نماینده ولی فقیه در استان فارس، توطئه های دو ماهه دشمنان برای ایجاد آشوب در کشور را شکستی ارزیابی کرد و تاکید کرد: هر چه استکبار بیشتر تلاش شود، مقاومت مردم و ملت ایران است. افزایش خواهد یافت. از آرمان های نظام و انقلاب اسلامی کوتاه نمی آیند. .

نماینده ولی فقیه در استان فارس، توطئه های دو ماهه دشمنان برای ایجاد آشوب در کشور را شکستی ارزیابی کرد و تاکید کرد: هر چه استکبار بیشتر تلاش شود، مقاومت مردم و ملت ایران است. افزایش خواهد یافت. از آرمان های نظام و انقلاب اسلامی کوتاه نمی آیند. .

به گزارش ایسنا؛ آیت الله لطف الله دژکام در گفت و گو با شبکه المیادین لبنان در پاسخ به این سوال که «شرایط و شرایط به ویژه حوادث اخیر ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟ فکر می کنید علت شیراز و این مقدس چه بوده است. حرم برای عملیات تروریستی انتخاب شد؟ درست است؟» گفت: می دانید که شیراز و حرم حضرت احمد بن موسی علیه السلام به دستور آیت الله العظمی سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در ایران اسلامی است. امام خامنه ای.دام زوله العالی.بعد از حرم امام رضا (سلام الله علیها) و حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) این سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) است. ) در ایران.

وی ادامه داد: جریان های تکفیری همیشه سعی کرده اند به اینجا حمله کنند. می دانید که سال ها پیش بمبی در حرم امام رضا (علیه السلام) منفجر شد و تعداد زیادی از مؤمنان در آنجا به شهادت رسیدند، ضدانقلاب در حال آماده شدن بود، ناگهان فرصتی برای آنها فراهم شد و متأسفانه سیزده نفر . از زائران حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) در اینجا به شهادت رسیدند.

دژکام گفت: برای ما مسلم است که جریان های تکفیری همواره چنین انگیزه های باطنی نسبت به حرم ها، حرم ها و مسئولان اهل بیت علیهم السلام دارند، اما چرا در این شرایط چنین کردند؟ به نظر می رسد ناکامی دشمنان ایران و نظام اسلامی در ایجاد حرکت مردمی علیه نظام، آنها را چنان خشمگین کرد که دست به این جنایت بزرگ زدند. این نیز به یک حرکت عظیم ملی در ایران علیه استکبار جهانی و جریانات تکفیری تبدیل شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اطلاعات و اخباری مبنی بر خنثی شدن سایر توطئه ها و حملات دیگر در شیراز وجود دارد؟، گفت: برخلاف آنچه رسانه های بیگانه تبلیغ می کنند، ملت ما همواره پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده است. احساس می کنند با فضای رسانه ای می توانند مردم را فریب دهند و حرکتی به نفع آنها ایجاد شود! بیش از یک ماه و نیم، نزدیک به دو ماه است که تمام تلاش های جریان استکباری به منصه ظهور رسیده و مردم ما در مقابل تحرکات انحرافی این جریان استکبار مقاومت بیشتری نشان داده اند و مطمئن هستیم که تا زمانی که اینها ادامه دهند، ملت ایران با استکبار مبارزه می کند، ظلم و جریان های انحرافی را که به ایران نفوذ کرده اند، اضافه می کند.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: من به عنوان یک روحانی که تمام عمر با مردم ایران کار کرده است به همه سران جبهه استکبار می گویم اگر فکر می کنید این ملت از آرمان ها و ارزش های خود دست می کشد اشتباه می کنید. مقاومت، صبر و استقامت مردم ما در حال افزایش است.

آیت الله دژکام در پاسخ به این سوال که «اعلیحضرت و سایر علمای شیراز قبل از اتفاقات اخیر شیراز چه اقداماتی به ویژه در جمع طلاب و جوانان انجام دادند؟»، گفت: من تدریس می کنم. در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و چندین سال است که با دانشجویان در ارتباط هستم، این مسائل در روزهای اخیر بین من و دانشجویان مطرح شده است. ما دو چیز داریم؛ یکی اینکه همه دانش آموزان عزیز ما از بی احترامی به ساحت مقدس حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) و شهادت دسته جمعی هموطنان ما ناراحت هستند. این یک ناراحتی عمومی است و به این معنا نیست که کسی از این موضوع خوشحال باشد، همه دانشجویان ما ایران را دوست دارند و به نظام جمهوری اسلامی ایران احترام می گذارند و تمام خواسته دانشجویان این است که عظمت، قدرت و عزت را می خواهند. ایران و آنها ایرانی هستند.

وی افزود: هر ایرانی حق دارد عملکرد دولت را زیر سوال ببرد و حتی گاهی از آنها انتقاد کند. این حق همه ماست و لذا دانش آموزان عزیز ما سخنان خود را می گویند و ما می شنویم و مسئولین نیز می شنوند و آنچه که حق و عدالت است از زبان دانشجویان ما پذیرفته می شود. اگر در جایی اطلاعات کافی ندارند به آنها اطلاع می دهیم و بالعکس، چون تصمیم گیری در دولت ما بر اساس منطق و عقل منطقی است، ما به انتقاد و اعتراض کسی اهمیت نمی دهیم، انتقاد آنها را می شنویم و اعتراض.

امام جمعه شیراز گفت: فراموش نکنید که این دانشجویان و نخبگان علمی ما بودند که سامانه باور ۳۹۷ را ارتقا دادند، دیروز دیدید که برد ماهواره ساخت ایران بیش از ۵۵۰۰ کیلومتر است. من به عنوان یک روحانی این کار را درست نکردم، دانشجویان دانشگاه های ما این کار را کردند و ما بعد از آن هم این کار را خواهیم کرد و دشمن هرگز در این زمینه به نتیجه نمی رسد.