واکنش رئیس فدراسیون فوتبال به دو طرف بازیکنان در خصوص ابقا یا اخراج اسکوچیچ


رئیس فدراسیون فوتبال با انتقاد از حاشیه سازی های صورت گرفته در روزهای اخیر گفت: فدراسیون فوتبال متولی تصمیم گیری در مورد تمامی امور مربوط به تیم ملی است و در مقابل هرگونه حاشیه سازی می ایستد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سید میرشاد مجدی سرپرست فدراسیون درباره مسائل مطرح شده در روزهای اخیر گفت: متأسفانه در پایان اردوی قطر مقابل تیم ملی فوتبال ایران کارها شروع شد و او امضا می کند. ضعف از همان ابتدا اما در عرض ۴۸ ساعت مشاهده شد. در گذشته اخبار کذب علنی و از منابع نامعلومی منتشر می شد که در واقع آرامش تیم ملی را برهم زد و فضای بسیار نامناسبی را ایجاد کرد.

مجدی اضافه کرد: در دلسوزی و نگرانی تک تک بازیکنان تیم ملی با توجه به اخبار و شایعات و همچنین مسائلی که در روزهای اخیر مطرح شده شکی نیست اما اختلاف نظر بازیکنان و برخورد تیم ملی بازیکنان در فضای مجازی در این مورد حرفه ای و قابل قبول نیستند. او تنها متولی مسائل مربوط به تیم ملی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران است که از استقلال رای خود دفاع می کند. بازیکنان در جایگاه سربازان میهن که وظیفه شادی و نشاط مردم ایران را دارند به هیچ وجه نسبت به این گونه مسائل واکنش نشان ندهند و در این موارد له یا علیه کسی اظهار نظر نکنند. شرایط بحرانی فعلی را ایجاد کند. فدراسیون فوتبال با آگاهی از حرکت های صورت گرفته برای ایجاد این تقسیم بندی، به شدت با چنین رفتارهای غیرحرفه ای مخالفت می کند و به هیچ بهانه ای اجازه نمی دهیم آرامش این تیم را قبل از جام جهانی بر هم بزند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از حمایت های وزارت محترم ورزش و دولت محترم و دغدغه های همه کسانی که به شرایط تیم ملی و موفقیت تیم فوتبال ایران در جهان اهمیت می دهند تشکر می کنم. جام حذفی و شکی نداریم که همه مردم شریف ایران می خواهند تیم ملی فوتبال کشور در این برهه به دلیل حساسیت موضوع برگزاری اردوی قبل از شهریور ماه مورد توجه فدراسیون فوتبال قرار گیرد. تامین اعتبار لازم برای برگزاری این اردو و انجام دو دیدار تدارکاتی است. حاشیه سازی و انتشار اخبار و گمانه زنی های غیررسمی اخیر باعث ایجاد دوقطبی یا چند قطبی در اطراف تیم ملی می شود که انسجام و یکپارچگی تیم ملی را تهدید می کند و این موضوع به هیچ وجه مورد تایید فدراسیون فوتبال نیست. اینگونه اخبار و اظهارنظرهای نادرست و غیررسمی زمینه ساز فضای غبارآلود کنونی در رابطه با تیم ملی شده است.

رئیس فدراسیون در پایان تصریح کرد: فدراسیون تا زمان برگزاری رقابت های جام جهانی در مورد شرایط تیم ملی و امور مربوط به آن تصمیم کاملا مستقل خواهد گرفت و اجازه هیچ گونه دخالتی را نخواهد داد. چارچوب تعامل دولت محترم با وزارت ورزش و جوانان با رویکرد حمایتی تنها برای تقویت و رفع مشکلات تیم ملی است و حتی سخنگوی دولت نیز بر همین موضوع تاکید کرد که فقط فدراسیون فوتبال تصمیم می گیرد. در زمینه تیم های ملی و مسائل فنی و مداخله ای صورت نمی گیرد. درخواست ما از همه حامیان و هواداران فوتبال ملی در این شرایط حساس، همگرایی و اتحاد در راه تقویت تیم ملی برای حضور موفق در جام جهانی است. بر این اساس از تک تک اعضای تیم ملی به ویژه بازیکنان انفرادی تقاضا دارم از هرگونه اظهارنظر و موضع گیری در خصوص این گونه موارد جداً خودداری کنند تا هرکس در جایگاه خود در مسیر موفقیت و آمادگی به وظایف خود عمل کند. از تیم ملی.اکت