واکنش یک سایت آمریکایی به اخراج اسکوچیچ


بر اساس گزارش طنجه؛ دراگان اسکوچیچ از سرمربیگری تیم ملی خداحافظی کرد و از این رو ایران به دنبال سرمربی برای حضور در سیاسی ترین گروه جام های جهانی در فاصله ۴ ماه تا جام جهانی است.
در این انتقال، فدراسیون فوتبال که در سال‌های اخیر همواره با سرمربیان خود درگیر بوده و در نهایت با جکم فیفا به مربیان پرداخته است. او باید هزینه فسخ قرارداد با این مربی را نیز بپردازد.
در همین حال سایت آمریکایی The18 چند ماه مانده به آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ به برکناری سرمربی تیم ملی ایران واکنش نشان داد و نوشت: ایران ۴ ماه قبل از بازی با آمریکا سرمربی خود را برکنار کرد. در جام جهانی

دراگان اسکوچیچ در فاصله کمتر از چهار ماه مانده به صعود به مرحله نهایی جام جهانی قطر از سرمربیگری تیم ملی ایران برکنار شد.

فدراسیون فوتبال ایران با صدور بیانیه ای تصمیم به اخراج بازیکن ۵۳ ساله کروات گرفته است.گزارش های تایید نشده حاکی از آن است که چند نامزد ایرانی شانس زیادی برای جانشینی اسکوچیچ دارند.

این اقدام فدراسیون فوتبال ایران زمانی صورت گرفت که اسکوچیچ در فوریه ۲۰۲۰ به جای مارک ویلموتس هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت و ایران را با نتایج خوبی به عنوان سرگروه گروه مقابل کره به جام جهانی رساند.

سرمربی کروات در ۱۵ بازی از ۱۸ بازی خود به عنوان سرمربی پیروز شده است اما در ۳ بازی اخیر خود در ۲ بازی شکست خورده است، از جمله شکست دوستانه ۲-۱ از الجزایر.

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی فعلی تیم ملی عمان که در سال ۲۰۰۶ ایران را به جام جهانی آلمان رساند، همچنین علی دایی، مهاجم سابق بایرن مونیخ و جواد نکونام، هافبک سابق اوساسونا و کارلوس کی روش، سرمربی سابق مصر به عنوان ۴ گزینه برای جانشینی اسکوچیچ پیشنهاد شد.

ایران برای ششمین بار در تاریخ این کشور و برای سومین بار متوالی در جام جهانی حاضر می شود.

پایان مقاله