وزارت ارتباطات از حذف فیلتر واتس اپ خودداری کرد


هنوز مشخص نیست که رفع فیلتر واتس اپ دائمی است یا موقت، اما این اختلال همچنان ادامه دارد. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات اعلام کرد که دستور رفع فیلتر واتس اپ صادر نشده است.

اما بررسی ها نشان می دهد که پیام واتس اپ از صبح امروز برای برخی از کاربران در دسترس است. اما هنوز امکان ارسال تصویر، فیلم و صدا وجود ندارد و مربوط به وقفه است. البته پیگیری های وزارت ارتباطات از فیلتر مداوم این پیام رسان خبر می دهد.

همچنین برخی از مشترکان اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، مخابرات، شاتل موبایل و زیتل بدون استفاده از سوئیچ IP در واتس اپ پیام ارسال و دریافت کردند. اما وقفه همچنان در این پیام رسان وجود دارد.

نکته جالب اینجاست که این رفع فیلتر به صورت تصادفی برای کاربران اتفاق افتاده است، به عنوان مثال، فقط برخی از مشترکین همراه اول گزارش داده اند که بدون استفاده از فیلتر به واتس اپ دسترسی پیدا کرده اند.

آنچه مشخص است این است که قطع شدن پیام واتس اپ در ایران همچنان در سطح بالایی قرار دارد.

البته فیلتر سایر پلتفرم های بین المللی مانند اینستاگرام، لینکدین و اسکایپ همچنان پابرجاست و مشخص نیست چه زمانی حذف خواهند شد.

چهارشنبه ۹ شهریور بود که پس از ملی شدن اینترنت موبایل و فیلتر اینستاگرام، واتس اپ از تیغ تیز فیلتر در امان نماند. پس از آن، شبکه های اجتماعی و ابزارهای ارتباطی مانند لینکدین، اسکایپ، گوگل پلی، اپ استور و حتی بازی های موبایلی مانند کلش آف کلنز و ندای وظیفه نیز به بیرون درز پیدا کردند.

به دلیل عدم اطلاع رسانی رسمی، مشخص نیست واتس اپ در حال رفع فیلتر کامل تمامی کاربران در تمامی اپراتورها است یا اتفاقی که صبح امروز رخ داده و ارسال پیام های بدون فیلتر «فیلتر به هم ریخته» محسوب می شود!

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟