وزیر ارتباطات: تعرفه پستی باید افزایش یابد وگرنه شرکت پست ورشکست می شود – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها اخبار مدارا; عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش تعرفه های پستی و ایجاد اختلال بزرگ در برخی از کسب و کارهای خرد فعال در فضای مجازی گفت: تعرفه پستی از سال ۹۸ تا امسال افزایش نیافته است و بگویید در تعرفه ما چیست. کشور از سال ۱۹۹۸ هیچ چیزی افزایش نیافته است و چند درصد افزایش یافته است؟ طبق اعلام بانک مرکزی تورم در این سه سال بیش از ۱۲۰ درصد بوده است و پست یک شرکت درآمدی – هزینه ای است و تمام هزینه های آن اعم از پرسنلی، زیرساختی و کامیونی از درآمدی است که از محل دریافت می کند. . مردم و دولت کمکی نمی کنند. .

زارع پور افزود: اگر این اتفاق نیفتد، شرکت پست در حال حاضر زیان ده است و ماهیانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد زیان دارد و اگر به این روند ادامه دهد، ورشکست می شود و پستی باقی نمی ماند که می خواهد، ارائه دهید. خدمات.”

وزیر ارتباطات ادامه داد: اگر می خواستیم تورم را افزایش دهیم باید ۱۲۰ درصد افزایش پیدا می کرد اما الان حداکثر ۴۰ درصد رشد داریم و فکر می کنم اتفاق خاصی برای بنگاه ها نیفتاده است و من اعلام کردم همه آماده هستند. برای خرید کالاهایشان.” به قیمت ۱۹۹۸ بفروش می رسد. روی نرخ ۱۹۹۸ نیز حساب می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم پذیرش مرسولات عادی از سوی برخی دفاتر پستی و همچنین افزایش بیش از ۴۰ درصدی نرخ پستی در برخی از مراکز، گفت: اگر بیش از ۴۰ درصد باشد با ۱۹۳ تماس بگیرید و سازوکار ویژه. . مشاهده و بررسی می شود در صورت دریافت آن را پس می دهند.

وی همچنین درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر پرتاب ماهواره جدید اظهار داشت:

زارع پور تاکید کرد: تا قبل از پایان سال چندین راه اندازی خواهیم داشت و باید در این ایام می بود و انشاالله به زودی و تا پایان تابستان راه اندازی خواهیم داشت.