ویروس ها ممکن است بیشتر از آنچه تصور می شود از خفاش ها به افراد دیگر برسد


21 سپتامبر 2021 – وقتی انسان ها و گونه های دیگر با هم مخلوط می شوند و ویروس ها بین آنها حرکت می کنند ، کارشناسان آن را “سرریز” می نامند. همانطور که انسان ها حرکت می کنند و به دنبال فضاهای جدید زندگی در محل زندگی حیوانات وحشی هستند و تغییرات آب و هوایی مرزهای این زیستگاه ها را تغییر می دهد ، دانشمندان پیش بینی می کنند که شاهد بیشتر این سرریزها خواهیم بود.

ویروس های کرونا ، که در خفاش ها رایج است ، از این قاعده مستثنی نیستند. اما اغلب تصور می شود که برخی از حیوانات میانی پل انتقال ویروس را از خفاش به انسان ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، سندرم تنفسی خاورمیانه یا MERS ، ویروس کرونا احتمالاً از خفاش ها به شترها و سپس از شترها به افراد منتقل شده است.

اکثر افراد مبتلا به MERS دچار بیماریهای شدید تنفسی از جمله تب ، سرفه و تنگی نفس شده اند و حدود 3 یا 4 نفر از هر 10 نفر مبتلا به MERS جان خود را از دست داده اند.

محققانی که روی موضوع بحث برانگیز نحوه انجام SARS-CoV-2-ویروس کرونا که باعث COVID-19 می شود-از خفاش ها به سمت انسان حرکت کردند ، کار کرده اند ، سوال گسترده تری را در مورد چگونگی چنین جهش هایی ، به ویژه مستقیماً بین خفاش ها ، مطرح کرده اند. و مردم ، و برآورد آنها قابل توجه است.

طبق یک مطالعه پیش چاپ که در 14 سپتامبر به صورت آنلاین منتشر شد و هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است ، سالانه 400000 نفر در جنوب و جنوب شرقی آسیا ممکن است کروناویروس های مربوط به SARS را مستقیماً از خفاش ها دریافت کنند. این مطالعه بر آسیای جنوبی و آسیای جنوب شرقی متمرکز شده است زیرا خفاش های انسانی زیادی در آنجا وجود دارد.

عفونت های شناسایی نشده

اکثر موارد این “سرریزهای ناشناخته” ، همانطور که نویسندگان مطالعه آنها می گویند ، به رادار سلامت عمومی توجه نمی کنند زیرا آنها به سادگی از بین می روند. عفونتها ثبت نشده باقی می مانند و باعث علائم خفیف یا بدون علائم می شوند یا علائمی شبیه ویروس های رایج است. سیستم ایمنی بدن انسان در اکثر مواقع آنها را از بین می برد و آنتی بادی های ویروس را به عنوان شواهدی از پیروزی پشت سر می گذارد.

در کارهایی که هنوز باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد ، محققان به رهبری پیتر دازاک ، دکترای جانورشناس بریتانیایی و رئیس اتحادیه EcoHealth ، از چندین منبع داده برای برآورد خود استفاده کردند.

یکی اطلاعات جغرافیایی در مورد محل همپوشانی خفاش ها و انسان ها در زیستگاه های خود بود. منبع دیگر نمونه خون انسان با علائم آنتی بادی گویای مبارزه با ویروس کرونا و اطلاعاتی در مورد مدت زمان ماندگاری آنتی بادی ها بود. و محققان همچنین اطلاعاتی در مورد چگونگی برخورد خفاش ها و انسان ها با یکدیگر جمع آوری کردند.

هنگامی که آنها تمام این اطلاعات را در محاسبه خطر ابتلای انسان به ویروس از خفاش وارد کردند ، به برآورد خود از 400000 چنین برخوردی در سال رسیدند.

نویسندگان با اذعان به اینکه کار آنها فقط تخمین می زند و محدودیت های زیادی را شامل می شود ، امیدوارند این یافته ها بتواند اپیدمیولوژیست ها و متخصصان بیماری های عفونی را در نظارت هدایت کند. نقشه هایی که نشان می دهد این خطرات از کجا بیشتر است می تواند به تمرکز منابع در جمع آوری خوشه های عفونت قبل از گسترش آنها کمک کند.

اخبار سلامت WebMD

منابع

MedRxiv: “یک استراتژی برای ارزیابی خطر سرایت ویروس های کرونا مرتبط با SARS خفاش در آسیای جنوب شرقی.”


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید