پانیک چیست؟ | درمان تپش قلب عصبی


گاها پیش می دید که همپوشانی علائم و نشانه های چند بیماری شما را در تشخیص مشکل متوقف کرد ، از این رو بهترین اقدام به پزشک و متخصص بود. حمله پانیک ، حمله قلبی و حمله عصبی همچنین از آن دست بیماری هایی هستند که ممکن است در مواقع شروع شده با آن و یا تجربه شخصی شما در تردید کند. ما در این نوشتار بر آن شدیم تا با بررسی این دست بیماری شما را در تشخیص یاری کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد در صد مراجعه به متخصصان و پزشکان حاذق است. اگر از این دست بیماری ها استفاده شده اید می توانید با مراجعه به کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص قطعی و درمان اقدام کنید:

پانیک چیست؟

حمله وحشت و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تفاوت را با مشکل روبرو کنند. همچنین حمله قلبی می تواند باعث وحشت فرد شود و همین امر باعث گیج شدن بیمار شود. اگر شخص فکر می کند ، ممکن است مورد حمله قرار گیرد ، باید به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید.

علائم پانیک یا حمله عصبی

تأثیر حمله وحشت یا پانیک می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید در قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان خوردن

حمله وحشت می تواند به تنهایی یا به عنوان علامت اختلال وحشت رخ دهد. هر سال ، حدود 2-3 درصد از افراد در ایالات متحده آمریکا انتخاب اختلال وحشت شده اند و بیشتر افراد بدون داشتن اختلال وحشت دچار حمله شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین حمله وحشت و اختلال وحشت ، به مقاله قاطع ما در اینجا مراجعه کنید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

در صورتی که علائم این دو بیماری یعنی حمله به پانک و حمله قلبی با همپوشانی دارند ، دانستن چگونگی تشخیص من می تواند نجات دهنده زندگی باشد.

علائم جسمی در زمان حمله هراس

تأثیر حمله وحشت یا پانیک شدید است: ترس ناگهانی و طاقت فرسایی شما را گرفتار می کند. ممکن است از هیچ جا نباشد ، یا ممکن است توسط چیزی ایجاد شود که شما را مضطرب کرده است. ضربان قلب شما ممکن است بسیار تند شود ، به دنبال آن سرگیجه و حتی اسهال نیز ایجاد شود. شما احساس می کنید که هورمون های استرس – واردنالین و کورتیزول – آزاد شده و در سراسر بدن جاری شده اند. وقتی که با احساس عذاب و از دست دادن کنترل خود مبارزه کنید ، ممکن است درد قفسه سینه ، نفس و قلب خود را تجربه کنید.

علائم جسمی در زمان حمله قلبی

حمله قلبی ممکن است در زنان و مردان متفاوت باشد. هر دو جنس غالباً از درد قفسه سینه شکایت می کنند – نوعی که هم شدید است و هم غیر قابل انکار است. یا ممکن است “احساس درد خردکننده داشته باشید که به گردن ، فک ، دندان ها ، شانه و پایین بازوی چپ ادامه داده اید.” همچنین می توانید عرق کنید و احساس کنید سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن شما هستند – زنان نیز به صورت حالت تهوع و استفراغ دارند و تنگی نفس دارند.


شاید این مطلب برای شما مفید باشد: همه چیزهایی که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی به طور کلی کلی قوس بسیار متفاوتی را دنبال کنید. این تأثیر 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شوند و ملموس تر از علائم گیج کننده حمله وحشت می شوند. ” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه ممکن است تا حدی افزایش دهید که احساس کنید فیلد روی دنده شما نشسته است ، تنفس دشوارتر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه تشدید می شود و – در صورت عدم درمان – آیا ممکن است از هوش بیایید.

حملات هراس بین زن و مرد متفاوت است

بر اساس ADAA ، حمله حمله وحشت می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان در بیشتر مواقع آسیب ضربان قلب سریع و تپنده ای می شوند – که تپش قلب نامیده می شوند – و احساس می کنند کنترل احساسات و افکار خود را از دست داده اند. حملات هراس زنان معمولاً با تزریق بیش از حد انجام دهید – وقتی خیلی سریع می کشید و احساس ضعف می کنید – به احساس احساس گرسنگی هوا. تحقیق نشان می دهد که زنان حملات وحشت دو برابر مردان خود را دارند ، شاید به این دلیل که از آن می ترسند با سرعت بیشتری فعال شوند.

انجام آزمایش تروپونین برای تشخیص حمله عصبی

آزمایش های ER تشخیص می دهند که این یک حمله قلبی یا حمله هراس است

در طی حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود قلب پروتئین های تروپونین T و تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطح بالایی از تروپونین انجام داده اند و اگر آنها را پیدا کرده اند ، به آنها کمک می کنند تأیید کنند که درد قفسه سینه شما را از حمله قلبی است. آنها همچنین یک الکتروکاردیوگرام (EKG) را که فعالیت الکتریکی ضربان قلب را در اندازه گیری می کند ، انجام دهید و به دنبال تغییراتی باشید که از مشخصه های آسیب عضله قلب و همچنین ریتم های غیر طبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول درباره نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص می دهد؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی ممکن است دشوار باشد ، به خصوص اگر شما قبلا تجربه کرده اید تجربه کنید. یک فرد می تواند با سنجش خاص فاکتور بین دو شرط تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی های درد

اگر درد قفسه سینه هم در حمله پانیک و هم در حمله قلبی مشترک است ، اما ویژگی های درد متغیر است. در طی حمله وحشت ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا خنجر زا است و درد در وسط قفسه سینه قرار دارد. درد قفسه سینه در اثر حمله قلبی ممکن است شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه که به دلیل حمله قلبی رخ می دهد ، ممکن است از مرکز قفسه سینا نیز شروع شود ، اما می توانم از سینه به بازو ، فک یا تیغه های شانه ادامه دهم.

شروع

همچنین ممکن است احتمالاً به فرد کمک کند تا تشخیص دهد آیا حمله پانیک یا حمله قلبی شده است. اگر هر دو شرایط می توانند به طور خاص ناگهانی و بدون هشدار ایجاد شوند ، اما برخی از حملات قلبی به دلیل اعمال جسمی مانند بالا رفتن از پله ها ایجاد می شوند.

مدت زمان

مدت زمان ممکن است احتمالاً به تمایز بین حمله قلبی و حمله وحشت کمک کند. بیشتر حملات وحشت در عرض چند دقیقه به پایان می رسد ، هرچند که مدت زمان بیشتر نیز ممکن است ادامه داشته باشد.

در طول حمله قلبی ، علائم ماندگاری بیشتر شده اند و با گذشت زمان بدتر شده اند. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد اما پس از چند دقیقه شدید شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله وحشت می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد در یک یا چند رگ خونی به قلب که تبدیل به قطع جریان حیاتی خون می شود ، باعث حمله قلبی می شود. اگر حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود ، اما استرس و اضطراب من در بروز بیماری عروق کرونر نقش داشته اند. حملات هراس می توانند بصورت وقایع منفرد یا بخشی از اختلال اضطراب بروز کنند. برخی پیشنهاد می دهد که افرادی به اختلالات اضطرابی به دلیل تغییرپذیری ضربان قلب پایین (HRV) احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب بنا به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا می دهد که ضربان قلب فرد را در طول روز ، بر اساس این کار انجام دهد ، به طور کلی تغییر دهد. HRV پایین به این معنی است که قلب فرد به همان اندازه کارآمد دنده عوض نمی کند. برخی از مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط می دانند. در تجزیه و تحلیل محققان از مطالعات HRV در افرادی که انواع اختلال اضطراب ، از جمله اختلال وحشت زدگی تشخیص داده شده است ، نتایج نشان داد که شرکت های HRV آخرین رتبه را به افرادی بدون اختلال اضطراب دارند.

درک این نکته مهم است که در حال حمل پانیک به معنای حمله قلبی به شخص نیست. یک فرد به اختلال وحشت ممکن است حملات هراس مکرر را تجربه کند ، اما باید بیشتر تلاش کرد که آیا اختلال وحشت خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد ، می دهد ، لازم است.

مراجعه به پزشک ، حمله پانیک

چه موقع به پزشک مراجعه کنید؟

از آنجا که علائم حمل و نقل هراس و حملات قلبی مشابه است ، همیشه بهتر است که در صورت شکسته و ترید به دنبال مراقبت پزشکی سریع باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر ، جستجوی درمان پزشکی فوری نیاز است:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • فشار بیش از 2 یا 3 دقیقه در قفسه سینه
 • درد قفسه سینه که از پایین بازو یا فک تابیده می شود.

راه های درمانی

بسته به اینکه آیا شخص حمله قلبی یا حمله پانیک شده باشد ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. اگر ممکن است حمله وحشت بسیار ناخوشایند باشد ، اما زندگی تهدیدکننده نیست. مردم هنوز نباید به دنبال درمان مناسب برای حملات وحشت باشند ، که من می توانم کیفیت زندگی آنها را مختل کنم. پزشک می تواند با تکنیک های مختلف از جمله تغییر سبک زندگی ، دارو و مشاوره به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند زندگی را تهدید کند. به دنبال کنید حمله قلبی، فرد همچنین باید برای درمان بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید