پرسپولیس و سپاهان هر دو ترسو بازی کردند/ هر دو تیم برای نباختن وارد زمین شدند/ سرنوشت به نفع تیم های شجاع در خانه است.


جمشید شاه محمدی افزود: پرسپولیس در اصفهان حرفی برای گفتن نداشت. در نیمه اول بازی بیشتر در میانه میدان بود و دو تیم حرفی برای گفتن نداشتند. پرسپولیس اصلا پستی نداشت و خیلی محتاطانه و ترسو بازی می کرد. شکی نیست که پرسپولیس بهترین تیم است، همینطور است، همینطور است، اما در این دیدار اینطور نبود.

وی ادامه داد: سپاهان ظاهرا روی کاغذ ۳-۳-۴ بازی کرد اما در عمل فقط یک مهاجم داشت و سرمربی پرتغالی این تیم هم به دنبال عدم باخت بود. البته سپاهانی ها یک موقعیت تک به تک داشتند که شکست خوردند. شاید اگر نشاط و تجربه علیرضا بیرانوند نبود این توپ تبدیل به گل می شد و پرسپولیس بازی را می باخت.

شاه محمدی افزود: اگر به ترکیب پرسپولیس نگاه کنید متوجه می شوید که با دو هافبک دفاعی به میدان رفتند. در نیمه اول میلاد سرلک و کمال صغد نیا و در نیمه دوم سینا اسدبیگی به میدان رفتند. یعنی پرسپولیس در وهله اول تلاش کرد شکست نخورد. البته به نظر می رسید هر دو تیم می خواستند نباختند و با تساوی راضی از زمین خارج شدند. البته در نگاه اول تساوی در زمین تیم قدرتمند اصفهان بد نیست اما فرم بازی راضی کننده نبود. پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است و باید خیلی بهتر از این بازی کند و حداقل ۴ یا ۵ موقعیت گلزنی در طول یک بازی ایجاد کند.

وی در ادامه عنوان کرد: پرسپولیس روی ارسال کرنر فقط یک موقعیت گل داشت که با ضربه سر مرتضی پورعلیگنجی و واکنش پیام فرش از دست رفت. در این دیدار شاهد ترکیب ها یا دریبل های موفقی نبودیم که موقعیت و خطر ایجاد کند در حالی که توقع ما از پرسپولیس بالاتر از این حرف ها است.

پرسپولیس و سپاهان هر دو ترسو بازی کردند/ هر دو تیم برای نباختن وارد زمین شدند/ سرنوشت به نفع تیم های شجاع در خانه است.

شاه محمدی به عملکرد نسبتا ضعیف یورگن لوکادیا اشاره کرد و یادآور شد: یورگن لوکادیا مهاجم داخل محوطه و ۱۸ قدم است. او باید در محوطه جریمه حریف صاحب توپ می شد اما به دلیل ضعف خط هافبک پرسپولیس خوب تغذیه نشد. زمانی که تکنیک یا سرعت کافی برای انجام این کار را ندارد باید برگردد و توپ را بگیرد، اما او در هجده قدم یک مهاجم زهرآگین است.

وی در خصوص تاثیر تیم ملی و اردوی اتریش بر عملکرد تیم ملی پرسپولیس گفت: به هر حال پرسپولیس قبل از اردوی اتریش صدرنشین جدول لیگ برتر بود. پس از تعطیلی لیگ، پرسپولیس دچار افت شد. این تیم در هفته گذشته بیشترین ملی پوشان را در اختیار دارد و شرایط ویژه ای را تجربه کرده است. بازی با تراکتور تبریز نتیجه تلخی داشت و همه دوست داشتیم بچه ها مقابل سپاهان جبران بازی کنند اما نشد.

شاه محمدی در پایان گفت: اگر اشتباه نکنم این را الکس فرگوسن گفت: شانس به تیم های شجاع می رسد و برای قهرمانی باید شجاع بود. امیدوارم پسرها به خود بیایند و در بازی هفته آینده عملکرد بهتری ارائه دهند. البته مس رفسنجان یکی از ثروتمندترین و پردرآمدترین تیم های لیگ برتر است و به هیچ وجه حریف آسانی به حساب نمی آید. با این حال پرسپولیس در هفته آینده باید به هر قیمتی پیروز شود تا دوباره صدر جدول را به دست آورد. متاسفانه پرسپولیس در دو هفته اخیر نتوانسته انتظارات را برآورده کند و هواداران انتظار دارند این تیم با مهره های خوبی که دارد هیجان انگیزتر و شجاعانه تر بازی کند.