پروژه مشترک دانشبانیان آیت ساز و بانک مسکن رونمایی شد


افتتاح پروژه مشترک نئوبانک دانش بنیان آی تی ساز و بانک مسکن صبح امروز در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه با حضور مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد.

بانک مسکن، شرکت دانش بنیان آی تی ساز و شرکت ناواکو پس از انعقاد قرارداد سه جانبه برای دسترسی بیشتر مشتریان بانک مسکن به خدمات بانکداری دیجیتال، گام دیگری در راستای توسعه نئوبانک و بانکداری دیجیتال برداشتند.

محمدحسین متقی زاده رئیس هیات مدیره آی تی ساز در مراسم افتتاحیه این همکاری مشترک تاکید کرد که این همکاری و اعتماد بانکی و مالی کشور به شرکت های دانش بنیان در تاریخ ثبت خواهد شد.

متقی زاده با اشاره به اینکه این تعامل دوجانبه در راستای برنامه های رهبری در سال تحصیلی است، گفت: این هم افزایی موجب توسعه صنعت فین تک و همچنین بانک های جدید می شود. در نتیجه این همکاری، شعب بانک مسکن در اقصی نقاط کشور دور و نزدیک قابل دسترسی خواهند بود.»

به گفته مدیر عامل شرکت دانشبانیان آی تی ساز، این پروژه در راستای مسکن در اقصی نقاط کشور می باشد. پس از آن شهروندان با دسترسی گسترده به تسهیلات بانک مسکن می توانند تسهیلات دریافت کنند و نبود شعب فیزیکی مشکلی برای آنها ایجاد نمی کند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این روند گشایشی برای همکاری بیشتر بدنه بانکی و مالی کشور با شرکت های دانش بنیان و جوانانی که همچنان در کشور هستند ایجاد کند.

پروژه مشترک نئوبانک

مهارت های فناوری اطلاعات دلیلی برای همکاری بانک مسکن است

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در مراسم افتتاح این بانک جدید با اشاره به اینکه امسال بر اساس دستور رهبری سال دانش بنیان نامگذاری شده است، گفت: رئیس جمهور نیز به این موضوع افزود که از جمله کارگران جوان در زمینه مسائل و سیستم های مدیریت دانش محور مورد استفاده قرار گیرد.»

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن به این موضوع توجه داشته است، گفت: به همین منظور جلسات فنی و فنی بین معاونت فناوری اطلاعات بانک و معاونت فناوری اطلاعات بانک، شرکت ناواکو و مدیران آی تی ساز برگزار شد که در این فرآیند انجام شد. ، بر اساس توانایی های این شرکت و امکانات آن برنامه ها، آنها را پیش بردیم.

به گفته وی، تفاهم نامه نهایی به این دلیل منعقد شد که شرکت فناوری اطلاعات در زمینه هایی مانند احراز هویت، بررسی ها و ارتباط با پیشخوان دولت قابلیت هایی دارد.

وی با تاکید بر اینکه با استفاده از این ابزارها می توان بانکداری را از مسیر سنتی به سمت الکترونیک و دیجیتال سوق داد، گفت: هدف نهایی چنین پروژه هایی حرکت به سمت بانک دیجیتال است.

تاج و تاثیر آن بر پذیرش اهمیت بانکداری دیجیتال

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اینکه پس از فراگیر شدن کرون در کشور، اهمیت بانکداری دیجیتال بیشتر شده است، گفت: بیشتر کارها به سمت موبایل بانک رفته است و اکنون متراژ یک ساختمان بزرگ هیچ است. نشانه‌ای طولانی‌تر از تکامل برند یک بانک آنچه نشانه این تحول است، دسترسی مشتریان به خدمات بانکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق ابزارهای فناورانه مانند تلفن‌های هوشمند است.

وی با بیان اینکه امروز دسترسی کاربران به خدمات ۲۴ ساعته نیاز اصلی است و بانکداری در این مسیر حرکت می کند، گفت: بنابراین بانک ها باید در مسیر تحقق این موارد حرکت کنند در واقع متقاضی باید حق داشته باشد زمان دریافت سرویس را انتخاب کنید، بنابراین اجرای احراز هویت سیستم و افتتاح حساب و حتی تسهیلات پرداخت بسیار مهم است.” وی معتقد است که این فرآیند منجر به مدیریت بهتر منابع طبیعی و کاهش اتلاف انرژی می شود.

شایان در ادامه توضیحات خود با تاکید بر اهمیت سود بانک ها از کارمزد گفت: بانک ها باید این سود را بین همه ذینفعان تقسیم کنند تا بتوانند درآمد بیشتری داشته باشند و در بخشی دیگر از این مراسم علی عسگری، عضو هیئت مدیره بانک مسکن تاکید کرد: بانکداری دیجیتال باعث دسترسی بهتر مردم به شبکه بانکداری الکترونیک می شود.

به گفته وی، این خدمات منجر به دسترسی مردم از اقصی نقاط کشور به خدمات بانکی و در نتیجه دسترسی گسترده به تسهیلات بانکی می شود. در نهایت این امر منجر به افزایش سرعت ارائه خدمات می شود.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟