پناهیان: رضاخان بهتر از ملکه انگلیس بود/ نباید بگذاریم انتخابات کشورمان مثل انتخابات انگلیس و فرانسه شود – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; استاد حوزه علمیه قم گفت: برای دفاع از حجاب لزوماً نیازی به استدلال شرعی نیست، بلکه نیاز به عقل است، زیرا این یک مسئله اجتماعی است و دنیا هم بی حجابی را تجربه کرده است.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان روز چهارشنبه در اجلاس مبلغان ماه محرم در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: به تمدن غرب ایمان داشته باشید و به پیشرفت و قدرت غربی ها ایمان داشته باشید. . کفر است و مبلغ دینی که نمی تواند تمدن غرب را به درستی نقد کند ایمانی که به مردم می دهد بی فایده است.

وی افزود: بی اعتقادی به طاغوت به معنای نبودن طاغوت نیست، بلکه اعتقاد به عدم قدرت طاغوت است، همانطور که امام (ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

پناهیان همچنین با تاکید بر اینکه باید بت بزرگ غرب را بشکنیم گفت: واعظی که نتواند این بت را بشکند نمی تواند خدا را هم بشکند.

وی یادآور شد: کشورهایی مانند پاکستان و مصر که از غرب پیروی کردند چیزی نگرفتند و آنهایی که از غرب چیزی گرفتند آسیب پذیر هستند.

این مدرس توضیح داد: اگر در تمدن غرب پایان حجاب را تعریف کرده بودیم الان در کوچه و خیابان خود مشکل حجاب نداشتیم.

پناهیان اضافه کرد: حجاب را دین نه بلکه عقل اقتضا می کند چرا که این یک موضوع اجتماعی است و دنیا هم بی حجابی را تجربه کرده است، کسانی که به دنبال آزادی زن هستند داعش را ایجاد کردند که با آن زنان برخورد کرد، غرب. اصلا به زن اعتقاد نداشته باش

وی با بیان اینکه در قرآن کریم آموزه های کفر بیش از آموزه های ایمانی است، خاطرنشان کرد: تعلیم کفر ماهیت کفر را آشکار می کند، بنابراین تعالیم بنی امیه در مورد ایمان بیش از این بوده است; ناباوری

وی افزود: انقلابیونی مانند حضرت امام (ره) کفر به طاغوت هستند، ما در طبقه روشنفکر و تحصیلکرده جامعه نیز همین را داریم.

پناهیان گفت: اگر مبلغ دینی نمی تواند تمدن غرب را درست نقد کند، ایمانی که به مردم می دهد فایده ای ندارد، ایمان شکسته است.

وی با بیان اینکه غربی ها با افکار عمومی بازی می کنند، گفت: نباید اجازه دهیم انتخابات کشورمان مانند انتخابات انگلیس و فرانسه شود، انگلیس قانون اساسی ندارد، اختیارات ملکه هزار برابر قانونی است. نگهبان او مالک کشور انگلستان و مردم ملکی است که او زندگی می کند.

گفت: رضاخان قلدر مقداری زمین گرفت ولی ملکه انگلیس تمام این کشور را گرفت.

پناهیان با اشاره به اینکه در هر سخنرانی ۱۰۰ موضوع تمدن غرب را می توانیم مطرح کنیم، گفت: غرب با زور توانست دانش و فناوری ایجاد کند.