پنیر لیقوان چیست و انواع آن – پایگاه خبری – تحلیلی جامعه ایران


پنیر مایع

پنیر لیقوان چیست؟

معروف ترین پنیر سنتی ایرانی که در تمام دنیا می توان به آن اشاره کرد پنیر لیقوان است که پنیر سفید نیمه نرم آن سه تا دوازده ماه در آب نمک می ماند تا برسد.

این پنیر معروف و پرطرفدار در روستای لیقوان واقع در دامنه شمالی سهند در حومه شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی تولید می شود. بر اساس برآوردی که بر اساس آمار انجام شده است، در روستای لیقوان و روستاهای مجاور بیش از ۲۰۰ تولیدکننده پنیر و ۶۵۰۰ راس گوسفند وجود دارد که بیشتر آنها از نوع قیزیل هستند. این منطقه (روستای لیقوان) به دلیل داشتن هوای پاک و گونه های گیاهی کمیاب در این منطقه و علاوه بر آن به دلیل بهداشتی بودن روش شیردوشی مورد استفاده و تحویل شیر تازه به تولیدکنندگان آن، همگی باعث فرادو می شوند. پنیر مرغوب و تحویل آن به مشتریان این پنیر طعم ترد و شوری دارد و سوراخ هایی به اندازه نخود دارد و از شیر تازه گوسفندی تهیه می شود که معمولاً در وعده صبحانه با نان مصرف می شود.

انواع پنیر لیقوان که می توان به آن اشاره کرد

پنیر لیقوان آلا: پنیر سوپر لیقوان یا به عبارتی همان پنیر لیقوان آلا از شیر خالص گوسفندی که در مراتع و گیاهان وحشی کوه سهند لیقوان می روید تهیه می شود، آب مصرفی در تهیه و تهیه این پنیر آب است. بدون . آهک و نمک و رسوب چشمه های غنی و معدنی لیقوان است.

برای تهیه این نوع پنیر شیر گاو تازه آب پز در کمتر از یک ساعت تحویل واحدهای تولیدی می شود و تهیه این نوع پنیر لیقوان آغاز می شود. این نوع پنیر داخل آن یک مشت حباب به اندازه عدس دارد و هنگام برش خرد نمی شود که طعم ترد و لذیذی دارد.

پنیر لیقوان معمولی:

پنیر لیقوان معمولی نوع خاصی از پنیر لیقوان است که از شیر گوسفند در حومه تبریز و سایر شهرهای استان آذربایجان تهیه می شود.

این نوع شیر به دلیل وجود آب معدنی و شرایط اقلیمی دره لیقوان برای تبدیل آن به پنیر گاهی به لیقوان منتقل می شود. اگرچه کیفیت شیر ​​نسبتاً خوب است، اما به دلیل فاصله چند ساعته مزرعه تا محل کار، رسیدن شیر به واحدهای تولیدی زمان می برد و فرآیند تبدیل شیر به پنیر لیقوان آغاز می شود.

این تفاوت در زمان و کیفیت شیر ​​باعث افت کیفیت محصول نهایی شده و پنیر تولیدی را از پنیر سوپر لیقوان متمایز می کند.

پنیر تبریز

پنیر تبریز

این نوع پنیر که در مواردی از شیر گاو یا مخلوط شیر گاو و گوسفند تهیه و تولید می شود دارای رنگ زرد، کیفیت پایین، له شدن در هنگام برش و حمل و نقل، نرمی و سختی نامتعادل و حباب دار می باشد. کوچک و اسفنجی

عواملی که به شدت بر کیفیت پنیر لیقوان تاثیر می گذارد

از عوامل موثر بر کیفیت پنیر لیقوان می توان به شرایط اقلیمی محل تولید شیر، شرایط اقلیمی محل فرآوری و تبدیل شیر گوسفند به پنیر لیقوان، کیفیت ابزار و تجهیزات نصب شده در واحد تولیدی و اکثر. مهم، می توان به بافت گیاهی مراتع گاو شیری اشاره کرد.

نوعی گیاه معطر و کمیاب که در دره سهند و دره لیقوان وجود دارد، پنیر لیقوان را با طعمی بی نظیر و مرغوب تولید می کرد.

البته نباید گفت که گاهی برای سفید شدن پنیر تولید شده از شیر گاو، با استفاده از دستگاه های تغلیظ چربی از شیر گاو جدا می شود. اما به یاد داشته باشید که هرچه چربی پنیر کمتر باشد، پنیر سفت تر خواهد بود و همچنین ممکن است پنیر از شیر گاو تهیه شده باشد یا از افزودنی های غیرمجاز فقط برای تولید استفاده شده باشد.

با توجه به اینکه در فرآوری و تهیه پنیر لیقوان، روغن حیوانی که در شیر وجود دارد و از آن جدا نمی شود، وجود درصد نسبتاً بالایی چربی در پنیر لیقوان است که دلیل نرمی نسبی آن است. این پنیر اگر رنگ پنیر کاملاً باشد سفید است.

لازم به یادآوری است که وجود سوراخ های زیاد با اندازه های بسیار ریز مانند اسفنج نشان دهنده تولید پنیر از شیر نیمه گندیده یا در شرایط ناسالم است.

پس می توان گفت که پنیر لیقوان را باید با این خصوصیات شناخت: پنیر سفید نسبتاً نرمی که هنگام برش خرد نمی شود و طعم خاص و تردی دارد که وقتی قاچ را برش می زنیم چند عدد (کمتر از ۲۰ عدد) وجود دارد. . سوراخ هایی به اندازه یک نخود یا سوراخ های بزرگتر داخل آن دیده می شود.

برای خرید پنیر لیقوان به سایت زیر مراجعه کنید: