پوکی استخوان چیست و چگونه به وجودمآید؟


پوکی استخوان یکی از بیماریهای است که بسیار جدید با آن سر و کار دارند. در این مقاله قصد داریم تا شما را به صورت کامل با این بیماری آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

علت پوکی استخوان چیست؟

  • افزایش سن ؛
  • عوام ژنتیکی ؛
  • استعمال الکل و دخانیات ؛
  • نداشتن فعالیت فیزیکی کافی ؛
  • کمبود مواد معدنی همانند کلسیم ؛
  • بیماریهای مختلف همانند دیابت ، پرکاری تیروئید ، کم کاری غدد جنسی و غیره ؛
  • مصرف داروهایی همانند کورتنلس برای طول مدت طولانی.

علائم پوکی استخوان چیست؟

متأسفانه استئوپروز یا همان پولی استخوان ، یک بیماری تماماً خاموش است. زمانی شما معتقد بودید ابتدایی به استئوپروز است که دیگر راهی برای جلوگیری از وجود آن وجود ندارد. استئوپروز باعث کاهش شدید استفاده از وند شد. استئوپروز با شکستگی های حاد بروز پیدا کرد. شخص که به این بیماری مبتلا می شود ، با فشاری بسیار مختصر ، همانند عطسه ، خمشدن و بلندکردن اجسام دچار شکستگی می شود. این نشان نشاندهنده ابتلا به استئوپروز یا همان پوکی استخوان است.

پوکی استخوان چیست و چگونه به وجود ابرآید

چه تعداد بیشتری به این بیماری مبتلا می شوید؟

استئوپروز بیشتر در زنان پیش از سن یائسگی رخ داد. به همین خاطر زنان یائسه باید بیشتر مراقب سلامت استخوان خود باشید. در این دوران سطح استروژن ممکن است افزایش یافته پیدا شود. در این سن ، استئوپروز بیشتر با شکستگی لگن در خانمها رخ رخ داد. اگر در این سن از سنجش تراکم مواد معدنی استفاده می کنیم استفاده کنیم ، دیدیم که خانم ها در این سن به شدت کاهش یافته اند که در استخراج رانندگی ، لگن و گردن افزایش یافته است.

از طرف دیگر ، استئوپروز ارتباط مستقیم با مصرف و جذب کلسیم دارد. این بدان معناست که اگر فرد کلسیم به اندازه کافی نکند یا جذب کلسیم در بدن او در حال انجام نشود ، فرد در معرض ابتلا به استئوپروز خواهد بود. کلسیم با فسفر در مسابقه جذب می شوند. یعنی زمانی که فسفر در بدن شما وجود داشته باشد ، از جذب کلسیم خواست می شود. همه نوشابه های گازدار ، دارای مقادیر زیادی فسفر هستند. به همین خاطر با مصرف فسفر ، جذب کلسیم تا مدت زمان مختل خرید. از این رو شخصی که به نوشابه اعتیاد دارند ، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری استئوپروز بود.

پوکی استخوان چیست و چگونه به وجود ابرآید

درمان پوکی استخوان

متأسفانه زمانی که فرد به پوکی استخوان شد ، روش درمانی برای او وجود داشت. با این وجود ، امکان پیشگیری و کاهش سریع ابتلا به بیماری وجود دارد. زنان پیش از سن یائسگی باید تحت نظر پزشکان متخصص استفاده شوند. از طرف دیگر بهتر از نوشیدنی های گازدار مصرف فسفر از جمله انواع نوشابه را کاهش دهید. قرار دادن لبنیات در رژیم غذایی روزانه کمک شایان توجه به تعویق انداختن ابتلا به استئوپروز کند. بر اساس پزشک پزشک ، هر فرد باید روزانه بین 1 تا 2 لیوان شیر در طول روز مصرف کند. فراموش نکنید که کلسیم به تنهایی برای سلامت بدن کافی نیست. شما باید مقدار کافی منیزیم و ویتامین دی را تا 85 الی 90 درصد کلسیم خود را در استخراج جذب کنید. بهترین گزینه برای این کار ، مصرف شیرهای غنی شده با ویتامین دی خواهد بود.

خب دوستان عزیز نظر شما در مورد جلوگیری از ابتلا به بیماری پوکی استخوان چیست؟ نظرات خود را با ما و سایر همراهان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید