چاقی کودکان در طول بیماری همه گیر به شدت افزایش یافت


نویسنده: کارا مورز

خبرنگار سلامت روز

جمعه ، 17 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – داده های جدید نشان می دهد چاقی دوران کودکی یک مسئله نگران کننده بود و در حال حاضر به طرز نگران کننده ای بدتر شده است.

دکتر آلیسون گودمن ، یکی از نویسندگان این مطالعه ، به یک مطالعه در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده پی برد که “افزایش شدید افزایش وزن برای کودکان” که “قابل توجه و نگران کننده است”. آسوشیتدپرسبه

برای مطالعه ، محققان پرونده پزشکی 432،000 کودک و نوجوان 2 تا 19 ساله آمریکایی را بررسی کردند. بچه ها حداقل دو بار قبل از همه گیری و حداقل یک بار بین ژوئن تا پایان نوامبر سال گذشته وزن و اندازه گیری شده بودند.به

تیم تحقیقاتی توسط سامانتا لانگه از مرکز ملی CDC برای پیشگیری از بیماریهای مزمن و ارتقاء سلامت رهبری شد. بر اساسAP، محققان دریافتند که تعداد کودکان و نوجوانان چاق در آگوست 2020 به 22.4 درصد افزایش یافته است ، در حالی که این میزان در سال 2019 به 19.3 درصد رسیده بود و همه گیری چاقی طولانی مدت را در ایالات متحده بدتر کرد.

بر اساس این مطالعه ، کودکانی که وزن سالم داشتند ، چاقی متوسط ​​داشتند یا چاقی شدید داشتند ، بیش از آنچه در سالهای گذشته رخ داده بود ، افزایش وزن نشان دادند.

کودکانی که چاقی شدید داشتند حدود 14.6 پوند در مقایسه با 8.8 پوند افزایش وزن مورد انتظار سالانه افزایش یافتند APگزارش شده کسانی که چاقی متوسط ​​داشتند انتظار می رفت که حدود 6.5 پوند وزن اضافه کنند اما حدود 12 پوند وزن اضافه کردند. کسانی که وزن سالم داشتند سالانه 3.4 پوند وزن اضافه می کردند ، اما در طول همه گیری این میزان به 5.4 پوند افزایش یافت.

کودکان 6 تا 11 ساله بیشترین افزایش چاقی را داشته اند AP گزارش شده بر اساس این مطالعه ، آنها بیشتر به والدین خود وابسته هستند و ممکن است از دست دادن مدرسه حضوری بیشتر تحت تأثیر قرار گیرند.

بر اساس AP، این مطالعه جدید بزرگترین مروری بر روند چاقی کودکان تا به امروز در طول همه گیری است. محدودیت های آن شامل این است که به تفاوت روند چاقی بین گروه های نژادی و قومی توجه نکرده است. همچنین شامل کودکان آمریکایی می شود که قبل و در طول بیماری همه گیر تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفته اند.

ادامه دارد

چاقی موضوعی است که همه سنین را درگیر می کند. CDC پیش از این اعلام کرده بود که امسال تعداد ایالت هایی که 35 درصد یا بیشتر ساکنان آنها چاق هستند نسبت به سال گذشته 4 مورد بیشتر است. این ایالت ها دلاور ، آیووا ، اوهایو و تگزاس هستند که به آلاباما ، آرکانزاس ، ایندیانا ، کانزاس ، کنتاکی ، لوئیزیانا ، میشیگان ، می سی سی پی ، اوکلاهما ، کارولینای جنوبی ، تنسی و ویرجینیای غربی پیوستند. این نتایج براساس گزارش خود از قد و وزن توسط بزرگسالان است.

به گفته کارشناسان ، چاقی همچنین می تواند خطر بیماری شدید ناشی از COVID-19 را افزایش دهد.

این مطالعه جدید در شماره 17 سپتامبر CDC’s منتشر شد گزارش هفتگی بیماری و مرگ و میربه

اطلاعات بیشتر

آکادمی اطفال آمریکا بیشتر در مورد چاقی کودکان صحبت کرده است.

منبع: آسوشیتدپرس، 16 سپتامبر 2021

اخبار WebMD از HealthDay


حق چاپ © 2013-2020 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید