چرا آب سرد برای شما مضر است؟ || چرا آب سرد برای شما مضر است؟


نوشیدن 2 تا 3 لیتر آب در روز برای سلامت کلی خرید می شود. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد برای شما مضر است؟ آب آشامیدنی ممکن است خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشند ، و ما اینجا به طور مفصل در مورد آنها صحبت کرده ایم. همچنین دیدید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیار معتقدند مضرات آب سرد بیش از تر از فواید آن است. آب سرد ممکن است باعث انقباض معده شما شود و روند هضم را دشوار کند. برخی از افراد معتقدند که بدن آنها در صورت نوشیدن آب در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر باید برای حفظ دمای مطلوب داخلی (37 درجه درجه گراد) بیشتر تلاش کنید.

خوردن آب سرد باعث ضعف شدن مخاط بینی شده و از مجاری تنفسی را دشوار می کند. به طور متناوب ، مصرف آب گرم (یا نوشیدنی های گرم ، مانند سوپ مرغ) باعث می شود تنفس راحت تر شود. آب سرد همچنین باعث تشدید احتقان در افراد مورد نظر می شود سرماخوردگی یا آنفولانزا می شود.

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

نوشیدن آب سرد با میگرن در افراد با سابقه این بیماری ارتباط دارد. مصرف آب سرد همچنین ممکن است درد ناشی از آشالازی را تشدید کند (شرایطی که غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد همراه با غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. از این رو ، وعده های غذایی در فرهنگ خاص دیگر با آب گرم سرو می شود. یکی دیگر از باورهای رایج این است که نوشیدن آب سرد لزوماً به خنک شدن بدن شما در یک روز گرم تابستان کمک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. اگرچه به نظر می رسد آب سرد ضرر بیشتری دارد ، اما مزایای خاص نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چیست؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | پزشکت

آب سرد متعادل کننده درجه حرارت بدن بعد از تمرین است. نوشیدن آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما پس از یک جلسه تمرین سخت پیشگیری کند. مصرف آب سرد باعث می شود بدن شما دمای پایین تر را حفظ کنید.

آب سرد همچنین ممکن است انرژی بیشتری در طول روز به بدن شما برساند. با این حال ، تحقیقات مشخص شده در این زمینه وجود ندارد.

مصرف آب باعث افزایش انرژی در کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب می تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین ممکن است به حفظ وزن کمک کند. مشخص شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت در کودکان دارای اضافه وزن شده است.

شاید مصرف آب سرد به تنهایی به کاهش وزن کمک نکند. با این حال ، احتمالاً روند را سریع شروع می کند.

آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایب خود را دارد. آب گرم می تواند به هضم غذا کمک کند ، گردش خون را بهبود بخشد و به بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم باعث تشنگی کمتر می شود. تشنگی کمتر می تواند در دمای گرم مشکلی ایجاد کند زیرا بدن شما تمایل دارد آب بیشتری را از طریق تعویض از دست بدهد.

به طور کلی آب سرد می تواند شما را هیدراته نگه دارد. با این حال ، آب سرد هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ممکن است ایده خوبی نباشد زیرا ممکن است بهبود یافته باشد. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. بعد از تمرین شدید می توانم مقداری آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا در ابتدای امر به آنفولانزا) ، آب گرم می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

مصرف آب سرد یا آب گرم کاملاً به وضعیت سلامتی فرد و قیمت که در آن قرار گرفته است لازم است. آب سرد برای افرادی که میگرن یا آشالازی دارند مناسب نیستند. به نظر می آید آب گرم برای افراد مردم بی خطر است.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما ممکن است در برخی افراد مشکل ایجاد شود. بنابراین ، سلامت خود و زمان و روز یا فصل را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است.

آیا نوشیدن آب در دمای اتاق بهتر است؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | پزشکت

آب در دمای اتاق در موارد بیشتر می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اما اگر در حال حاضر تمرین می کنید ، نوشیدن مقداری آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

در حالتی که نوشیدن آب سرد تحت تاثیر قرار گرفت کاهش وزن شما وجود داشت ، ممکن است مصرف انرژی در زمان استراحت را افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد یخ زده در یک روز گرم ممکن است باعث آسیب شود. این امر می تواند باعث اسپاسم مری و گرفتگی شکم شود. همچنین ممکن است باعث کاهش ضربان قلب و دمای خون شود.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. صدمات از سوزش حنجره می تواند با مصرف غذاهای داغ بیش از حد ، از جمله آب گرم رخ دهد. وقتی مایعات داغ را مانند آب گرم با پوست تماس پیدا کنید ، سلولهایی در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای شدید نیز می تواند آسیب زیادی به بافت وارد کند.

آب گرم ممکن است آلودگی بیشتر شود؟

تحقیق کمی در این زمینه وجود دارد. اما آب لوله کشی داغ ممکن است جزء آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن دارای قطعات فلزی هستند. اینها می توانند آب موجود در آنها را خورده و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلودگی ها را سریع تر از آب سرد حل کند.

اگر مصرف آب داغ از فیلتر آب می تواند گزینه ایمن تری باشد ، اما خطری در بر دارد. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در درازمدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر عادت به نوشیدن آب گرم دارید ، باید مراقبت های مناسب را انجام دهید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی حرارتی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک حوله ضخیم نگه دارید. به یاد داشته باشید که لیوان را بیش از حد مجاز ساخته اید. ممکن است آب سرریز و باعث شود سوختگی شود صبر کنید تا کمی کمی خنک شود تا تکثیر آن را بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. اگر هنوز مشخص نیست که چقدر می توانم مفید باشم ، اما هیچ ضرری ندارد. شما فقط نیاز به مراقبت مناسب دارید.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | پزشکت

تأثیرً 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و مزایای آن برای سلامتی غیرقابل انکار است. آب لازمه بدن ماست و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها نیاز است. آب بهترین نوشیدنی است که می توانید عطش شما را برطرف کند و نوشیدن آن را با معده خالی می توانم تمام مشکلات بدن شما را درمان کنم. فواید نوشیدن آب شامل موارد زیر می شود:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم غذایی دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می توانید رژیم غذایی خود را تقویت کنید ، زیرا می تواند میزان سوخت و ساز بدن را به 25 درصد افزایش دهد. سرعت بخشیدن به متابولیسم به هضم سریع تره غذا کمک می کند و در مدت زمان طولانی به کاهش وزن کمک می کند. همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

ایمنی بدن شما را افزایش می دهد.

ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب برای سلامت و تندرستی ما نیاز داریم. چیزی که ما باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن مورد نیاز است. عادت نوشیدن منظم آب با معده خالی می توانم برای سیستم ایمنی بدن مفید باشد. نوشیدن آب می تواند به شما در مقابله با عفونت ها کمک کند.

به بدن سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی می توانم تنظیم کنم دستگاه گوارش کمک کند. تمرین روزانه می تواند به دفع منظم روده کمک کند و همچنین به دفع منظم بدن کمک می کند. هر زمان که ادرار می کنید ، سموم را به شکل مایع دفع کنید. هرچه بیشتر آب بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. به این تنظیم بدن خود را پاکسازی و سم زدایی کنید. همچنین از نفخ پیشگیری می کند.

از حملات میگرنی پیشگیری می کند.

یکی از اصلی ترین دلایلی که مردم از سردردهای مکرر و حملات میگرنی رنج می برند ، کمبود آب در بدن است. کم آبی بدن علت اصلی سردرد است و نوشیدن آب در فوصل مکرر ، به ویژه با معده خالی ، می توان به طور طبیعی از شر سردرد خلاص شد. نه تنها این ، نوشیدن آب کافی به پیشگیری از مشکلات دهان یا دندان نیز کمک می کند.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | پزشکت

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می توانید به کاهش سریع وزن خود کمک کنید زیرا آب کالری ندارد و نوشیدن آن را در فواصل مکرر به نگه داشتن معدن کمک می کند. همچنین ، پیام های منفی ندارد. از آنجا که نوشیدن مقدار زیادی آب به تسریع متابولیسم کمک می کند.

از آنجا که نوشیدن آب به پاکسازی منظم روده ها کمک می کند ، همچنین باعث می شود صبح احساس گرسنگی کنید تا صبحید خود را به موقع بخورید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب گلبول های قرمز را برای رشد سریع تر تحریک می کند ، که در اکسیژن و انرژی بیشتر می شود.

کولون را پاک می کند.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاق شدن از لجن تجمع یافته و سریع تر مواد مغذی کمک کند. این امر به سلامت روده بزرگ و بدن می شود.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را به جهان معرفی کردند و از نظر مذهبی آن را دنبال کردند. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشد و این درمان نیز با مطالعات مختلف مشخص شده است. در اینجا یک آموزش مناسب در مورد چگونگی پیگیری آب درمانی وجود دارد.

 • بعد از وعده های غذایی معمولی ، به مدت دو ساعت چیزی نخورید. سپس ، دوباره یک لیتر آب بنوشید.
 • به محض بیدار شدن از خواب ، قبل از مسواک زدن یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمتری شروع کنید.
 • بعد از نوشیدن آب می بینید دندان های خود را تمیز کرده و مسواک بزنید. حدود 45 دقیقه از خوردن یا نوشیدن هر چیزی پرهیز کنید. پس از این ، می توانید صبحانه خود را میل کنید.

نوشیدن آب به شما کمک می کند تا خیلی از بیماری ها را دور نگه دارید و می توانید ظرف چند روز متوجه انرژی و طراوت شوید شوید. آب درمانی می توان فشار خون ، ورم معده ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. همچنین می توانید آب لیمو را به آب ولرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به سم زدایی بدن شما کمک می کند.

در شکل که هر گونه مشکل و سوالی در مورد رژیم غذایی خود را بهتر می دانید با یک متخصص تغذیه و درمان درمانی در ارتباط باشید. اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات پزشکت است که با استفاده از آن می توانید به صورت فوری و تلفنی با متخصصین تغذیه و حتی سایر متخصصین پزشکی را مورد استفاده قرار دهید متخصص گوارش، متخصص ریه، اورولوژی و حتی ماما و متخصص زنان و زایمان در ارتباط باشید و مشکل خود را در میان بگذارید.

منابع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید