چرا سبزه گندم یک منبع عالی از مواد مغذی است؟

از آنجا که سبزه گندم سرشار از مواد مغذی است که برای یک سبک زندگی سالم مفید است، بسیاری از مردم اکنون آن را به طور منظم مصرف می کنند.

سبزه گندم نه تنها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها، اسیدهای آمینه (که به ساخت پروتئین در بدن کمک می‌کند) حاوی مقدار زیادی کلروفیل نیز می‌باشد. در واقع سبزه گندم ۷۰ درصد کلروفیل است. اهمیت کلروفیل این است که از نظر ساختار مشابه هموگلوبین است که به نوبه خود نقش مهمی در عملکرد گلبول های قرمز در بدن انسان دارد. این باعث می‌شود که خون بتواند اکسیژن را به قسمت‌های مختلف بدن برساند که برای تناسب اندام و سالم ماندن بدن بسیار حیاتی است. به دلیل شباهت بین کلروفیل و هموگلوبین، کلروفیل اغلب به عنوان “خون حیات گیاهی” شناخته می شود و به دلیل شباهت آن به هموگلوبین، بدن انسان قادر است آن را به راحتی جذب کند و به بازسازی و بازسازی خون در بدن ما کمک کند.

همچنین به دلیل وجود سطح بالایی از کلروفیل در آن، علف گندم می تواند به عنوان یک محصول سم زدایی قوی برای کبد، سلول های بدن، بافت و خون عمل کند.

همچنین می‌توانید ویتامین‌های A، C، E و K و همچنین ویتامین‌های B کمپلکس موجود در سبزه گندم را بیابید و ۸۲ مورد از ۹۲ ماده معدنی موجود در خاک، از جمله کلسیم، منیزیم، آهن، روی، پتاسیم، فسفر و کبالت را دارد. همه اینها به سلامت بدن کمک می کند. با این حال، تنها راه برای آزاد کردن مواد مغذی موجود در سبزه گندم به شکل قابل هضم، آب‌گیری است.

اگر فکر می کردید که مواد مغذی بالا کافی نیست، سبزه گندم همچنین حاوی اسیدهای آمینه مختلفی است که به ساخت پروتئین در بدن انسان کمک می کند. اگرچه می توانید پروتئین را در گوشت، ماهی و تخم مرغ و غیره بیابید، متأسفانه بدن باید قبل از شروع ساخت پروتئین، آن ها را به اسیدهای آمینه تجزیه کند. علف گندم بلوک‌های سازنده پروتئین (اسیدهای آمینه) را بدون مصرف انرژی برای شکستن پروتئین‌های مصرف‌شده در بلوک‌های ساختمانی به بدن می‌رساند. از آنجایی که آب سبزه گندم به صورت خام هضم می شود، اسیدهای آمینه هیچ گونه کمبودی در ساختار خود ندارند (بر خلاف گوشت، ماهی یا تخم مرغ که نیاز به پختن دارند).

در واقع شواهد نشان می‌دهد که یک اونس آب سبزه گندم حاوی سطوح معادل مواد معدنی، ویتامین‌ها و آنزیم‌هایی است که در ½ پوند هر آب سبزیجات سبز دیگری وجود دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر