چند راهکار ساده برای افزایش ضریب هوشی کودکان


یکشنبه ۱۹ ژوئیه ۱۴۰۱ – ۱۹:۰۰.

تهران (پانا) – تحقیقات روانشناسی نشان می دهد که والدین می توانند ضریب هوشی فرزندان خود را افزایش دهند. البته زمانی که از روش های اثبات شده استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا، پس از بررسی تمامی مداخلات موجود، دکتر جان پروتزکو و همکارانش، محققان یک مطالعه جدید در حوزه روانشناسی، دریافتند که تنها چهار نفر شانس واقعی برای انجام این کار را دارند.

نتایج این تحقیق حاصل یک فراتحلیل است. نوعی مطالعه که نتایج بسیاری از مطالعات دیگر را جمع آوری می کند.

محققان با ساخت این مجموعه، «پایگاه اطلاعاتی تقویت هوش» را ایجاد کردند.

دکتر جان پروتزکو، محقق ارشد این مطالعه، توضیح داد: “هدف ما از ایجاد این پایگاه داده این است که یاد بگیریم چه چیزی برای افزایش هوش افراد مفید است.”

از این مجموعه، آنها دریافتند که مکمل اسیدهای چرب، مانند غذاهای غنی از امگا ۳، با افزایش میانگین ضریب هوشی ۳.۵ امتیازی و رفتن به پیش دبستانی با افزایش ضریب هوشی هفت امتیازی همراه است.

همچنین با ایجاد محیطی محرک شناختی برای کودک، ضریب هوشی او افزایش یافت. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض زبان دوم نیز می تواند ضریب هوشی را افزایش دهد.

دکتر پروتزکو گفت: «یافته‌های فعلی ما یافته‌های قبلی را تقویت می‌کند که محیط‌های پیچیده هوش را تشکیل می‌دهند و مداخلات اولیه به طور فزاینده‌ای مؤثر هستند.

به طور کلی، شناسایی ارتباط بین اسیدهای چرب ضروری و هوش سوالات جدید و وسوسه انگیزی را برای تحقیقات آینده ایجاد می کند و ما مشتاقانه منتظر بررسی این یافته هستیم.