چه نوع گوشت سفید استاندارد است؟


گوشت سفید

تهران (پانا) – غذاهای زیادی وجود دارد که هر کدام می توانند فواید زیادی برای بدن داشته باشند. گوشت یکی از مواد غذایی مورد نیاز بدن است که در انواع مختلف موجود است. گوشت قرمز و گوشت سفید به دو دسته مجزا تقسیم می شوند و تفاوت های زیادی با هم دارند. گوشت شترمرغ، مرغ، بوقلمون و غذاهای دریایی مانند ماهی، گوشت سفید هستند. هر نوع گوشت دارای خواص و مضراتی است.

به گزارش جامعه ۲۴، گوشت سفید فواید زیادی برای بدن انسان دارد اما مصرف آن باید در حد اعتدال باشد تا بدن انسان را دچار مشکل نکند. در این مقاله می خواهیم فواید و مضرات گوشت سفید را توضیح دهیم.

خواص گوشت سفید

اگرچه گوشت سفید نسبت به گوشت قرمز پروتئین کمتری دارد، اما گوشت سفید ویتامین B و مقداری آهن و ویتامین K بیشتری دارد. کلسترول موجود در گوشت سفید بسیار پایین است، بنابراین به افرادی که بیماری چربی خون یا مشکلات قلبی دارند توصیه می شود بیشتر از آن استفاده کنند. گوشت سفید.

گوشت سفید شامل گوشت میگو می باشد که برای همه افراد مناسب است به خصوص کودکان می توانند برای افزایش هوش و حافظه خود از گوشت میگو استفاده کنند.

پزشکان توصیه می کنند که والدین از گوشت میگو در وعده های غذایی کودکان خود استفاده کنند تا آنها به درستی رشد کنند. گوشت میگوی سلطنتی فواید زیادی برای بدن دارد و سرشار از امگا ۳ است. کلسترول این گوشت کم است و خواص دارویی زیادی در آن وجود دارد. گوشت مرغ نیز مزاج سردی دارد و برای افراد گرمازا مناسب است. این گوشت را می توان از فروشگاه های معتبر و رسمی تهیه کرد.

چه نوع گوشت سفید استاندارد است؟

متخصصان تغذیه توصیه می کنند انواع گوشت سفید بسته بندی شده را خریداری کنید. هر نوع غذایی می تواند حاوی میکروب های زیادی باشد. برای خرید بهتر گوشت باید در هنگام خرید به تاریخ بسته بندی گوشت سفید توجه کنیم. متاسفانه در برخی فروشگاه ها گوشت های غیرعادی و ناسالم به صورت عمده به فروش می رسد. هنگام خرید، مطمئن شوید که یا یک فروشگاه معتبر را انتخاب کرده اید یا از یک برند معروف U خرید کنید.

قبل از بسته بندی گوشت سفید در کارخانه ها آزمایش می شود و از سلامت آن مطمئن می شوند. اگر بتوانید گوشت سفید تازه و بسته بندی شده تهیه کنید، می توانید نسبت به استاندارد آن اطمینان بیشتری داشته باشید. اطلاعات کامل گوشت روی بسته بندی ها قابل مشاهده است و با توجه به تاریخ تولید و انقضا و گواهی سلامت می توانید خرید بهتری داشته باشید.

مضرات گوشت سفید

احتمال مسمومیت غذایی ناشی از سالمونلا و سایر باکتری ها در اثر مصرف گوشت سفید مرغ وجود دارد. برخی از جوجه ها قبل از کشتار یا به دلیل استفاده از تزریق هورمون برای رشد خود دچار بیماری می شوند. اگر مرغ بدون سلامتی کشته و فروخته شود، می تواند باکتری های زیادی داشته باشد. گوشت سفید مرغ آسیب زیادی به بدن وارد می کند. باید کم مصرف شود و سعی شود از پوست آن استفاده نشود. چربی های موجود در پوست مرغ بسیار مضر است و به خصوص افراد مبتلا به فشار خون نباید آن را مصرف کنند.

این یک نوع عفونت باکتریایی در گوشت مرغ است که باعث ایجاد یک بیماری جدی در انسان می شود. پزشکان ما هنوز در حال مبارزه با این عفونت در جامعه پزشکی هستند و این برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد. گوشت مرغ کلسترول بالایی دارد و به دلیل مصرف مداوم آن احتمال ابتلا به سرطان وجود دارد. کلسترول می تواند باعث بیماری قلبی جدی شود، بنابراین برای افراد مسن باید از گوشت سفید ارگانیک برای کاهش خطر استفاده شود.

خوردن گوشت ماهی نباید زیاد باشد. برخی از گوشت ماهی حاوی جیوه است که برای بدن مضر است و باعث سرطان می شود. جیوه ماده ای بسیار سمی است و می تواند باعث بیماری های مختلفی برای کودکان شود، این ماده معده انسان را به طور کامل از بین می برد و بیماری هایی مانند سرطان با مصرف جیوه در کودکان شایع است. برخی افراد نیز در اثر خوردن بیش از حد ماهی به بیماری پیسی مبتلا می شوند. بیماری پیسی افراد را بد جلوه می دهد که اصلا خوشایند نیست و باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می شود.

فواید گوشت سفید

گوشت سفید فواید زیادی برای بدن دارد، مانند گوشت ماهی که سرشار از امگا ۳ است. تقویت مغز انسان با مصرف گوشت ماهی امکان پذیر است. ماهی ها انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای سطح متفاوتی از امگا ۳ هستند. سعی کنید ماهی با کیفیت تر بخرید.

مصرف گوشت ماهی در وعده های غذایی به افراد مبتلا به کم خونی و بسته شدن خون توصیه می شود. گوشت ماهی دارای ویتامین های مختلفی است و با مصرف آن می توانید انواع ویتامین ها و املاح معدنی را در اختیار بدن قرار دهید. اسیدهای چرب موجود در گوشت سفید از افسردگی جلوگیری می کند. گوشت سفید می تواند افراد را آرام کند و از افکار بیهوده و گوشه گیری جلوگیری کند.

البته با گذشت زمان این اتفاق می افتد و انتظار نداشته باشید افسردگی شما با یک بار مصرف گوشت سفید برطرف شود. مصرف گوشت ماهی بدخلقی را برطرف می کند و برای هوش و بینایی بسیار مفید است.

وجود ید و چربی های اشباع شده امگا ۳ باعث محبوبیت ماهی شده است. پزشکان به افراد مبتلا به فشار خون بالا توصیه می کنند مصرف گوشت سفید خود را افزایش دهند. گوشت سفید می تواند برای بیماری های کبدی بسیار مناسب باشد.

حرف پایانی

تمام غذاهایی که روزانه مصرف می شوند فواید و مضراتی دارند. فواید گوشت سفید بیشتر از مضرات آن است، پس این گوشت را در وعده های غذایی خود مصرف کنید. امیدواریم مطالب فوق بتواند کمک شایانی به شناخت بهتر انواع گوشت سفید و خواص آن کند.