چگونه با آپارات درآمد خود را افزایش دهیم


در دنیای امروز، علاقه زیاد مردم به فضای مجازی به عنوان بستری که امکان برقراری ارتباط با دنیای بیرون را فراهم می کند، مردم را به فکر استفاده بهینه و بهره مندی از این فضا انداخته است. از جمله روش های کسب درآمد از این پلتفرم می توان به تولید محتوا در اشکال مختلف مانند مقاله، ویدئو، پادکست و تصویر اشاره کرد. هر نوع محتوا با اهداف خاصی از جمله سرگرمی، بازاریابی و آموزش تولید می شود. امروزه در ایران آپلود ویدیو و مقاله در پلتفرم های مناسبی مانند آپارات به یکی از روش های رایج کسب درآمد از طریق فضای مجازی تبدیل شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

چرا آپارات را برای کسب درآمد انتخاب می کنیم؟

اولین و مهمترین نکته برای شروع کار در فضای مجازی برای درآمدزایی، انتخاب یک بستر مناسب و قابل اعتماد است. با یک بازدید کوتاه از آپارات و جستجوی تم مورد نظر خود متوجه می شوید که بیش از چند ده هزار کاربر تنها در یک روز مشغول آپلود ویدیو با موضوعات مختلف و کسب درآمد با این روش هستند. امکانات ویژه ای برای به اشتراک گذاری ویدیوهای بهتر و با کیفیت بالاتر در اختیار مخاطبین و کاربران دوربین قرار می گیرد که عبارتند از:

  • آهنگ ها را در ویدیوها قرار دهید
  • امکان استفاده یا عدم استفاده از زیرنویس به زبان های مختلف را به مخاطب می دهد
  • انتخاب کیفیت فیلم مورد نظر از بین مخاطبان و یا اعمال کیفیتی متناسب با سرعت اینترنت افراد برای مشاهده بهتر
  • انتخاب سرعت مورد نظر توسط کاربر
  • ایجاد فضایی برای خواندن نظرات و نظرات عمومی درباره ویدیو
  • ایجاد فضایی برای اشتراک گذاری ویدیوها به صورت آنلاین و دریافت بازخورد از مخاطبان در زمان واقعی
  • سرعت بارگذاری بالا و بدون محدودیت در تعداد ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده
  • برخورد با متخلفان در صورت تخلف از قوانین موجود در سایت جهت ایجاد محیطی امن
  • وجود حامیان مالی اعم از برندهای بین المللی و تجاری برای امکان کسب درآمد کاربران
  • ویدیوهای مناسب برای تمام سنین وجود دارد

از دیگر مزایای استفاده از دستگاه ها می توان به دسته بندی موضوعات مختلف و در دسترس قرار دادن آنها اشاره کرد. همچنین با راه اندازی بخش آپارات بلاگ و گنجاندن کامل کاربران در آن، می توان شاهد توجه روزافزون این سامانه برای افزایش بهره مندی عموم از خدمات بهتر و بیشتر بود. دلیل دیگری که ممکن است مردم برای انتخاب برنامه داشته باشند این است که این پلتفرم امکان آپلود و بحث در مورد موضوعاتی را که ممکن است در تلویزیون دیده شوند یا نشوند را می دهد.

بنابراین با توجه به تمامی امکانات، آموزش ها و پشتیبانی هایی که پلتفرم آپارات برای کسب درآمد از راه های مختلف به کاربران می دهد، تنها کاری که افراد برای شروع کسب درآمد اینترنتی باید انجام دهند، کسب مهارت های لازم برای تولید محتوا است. .

چگونه با دوربین ها درآمد کسب کنیم؟

اولین و مهمترین نکته ای که افراد برای شروع کسب درآمد از دستگاه ها باید به آن توجه کنند، ایجاد حساب کاربری در صبا ویژن است. این حساب برای انجام نقل و انتقالات و استعلام حساب های مالی آنها ایجاد شده است. پس از ثبت نام، اطلاعات وی تایید می شود و پس از تایید حساب، فرد می تواند حساب کاربری خود را برای کسب درآمد در آپارات ایجاد کند.

زمانی که شخصی می خواهد صفحه خود را برای کسب درآمد ثبت کند، مانند شخصی که محتوای تولید شده توسط دیگران را به اشتراک می گذارد، باید به شرایط ذکر شده برای این نوع کاربران توجه کند. برای مثال یکی از شرایطی که یک شخص باید داشته باشد این است که صفحه او بیش از ۲۰۰۰ فالوور فعال داشته باشد و بیش از ۲۰۰۰۰ دقیقه ویدیو در صفحه خود بارگذاری کرده باشد. ویژگی بعدی که یک فرد باید داشته باشد این است که در سه ماه گذشته (نسبت به روز ثبت صفحه برای برنده شدن) حداقل فعالیت وی در پلتفرم آپارات ۵۰۰ ساعت است.

قدم بعدی برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن ها این است که افراد در ابتدای ایجاد حساب کاربری در قسمت “نوع فعالیت”، قابلیت کسب درآمد از طریق تبلیغات در این پلتفرم را فعال کنند. اهمیت این قسمت که در ابتدای ثبت نام نشان داده شده است به حدی است که می تواند مبلغ دریافتی فرد را کم یا زیاد کند. تمرکز این قسمت از فرم این است که شخص تولید کننده محتوا باشد یا از محتوای دیگران برای جذب مخاطب به صفحه خود استفاده کند.

سپس کاربران باید قوانین تبلیغات و قوانین وب سایت را که برای احترام هرچه بیشتر مردم وضع شده است مطالعه و رعایت کنند. اگر هر یک از موارد ذکر شده در قوانین هنگام آپلود محتوا در برنامه رعایت نشود، ویدیوی به اشتراک گذاشته شده بلافاصله از پلتفرم حذف خواهد شد. پس از گذراندن تمامی مراحل بالا و پذیرش قوانین کاربر می تواند فعالیت خود را برای درآمدزایی آغاز کند.

تبلیغ یک محصول در اکثریت مطالب و آپلود آن در صفحه ای که پلتفرم آپارات پس از ایجاد حساب کاربری اختصاصی داده است نیز دارای قوانینی است. هرچه کیفیت تبلیغ به اشتراک گذاشته شده بالاتر باشد، تعداد بازدیدکنندگان و فالوورهای ویدیو در صفحه ای که تبلیغ در آن آپلود می شود بیشتر باشد، صاحب صفحه بیشتر از دیگران پول دریافت می کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، تعداد فالوورهای زیاد در صفحه می تواند میزان دریافتی در حین تبلیغات را افزایش دهد. بنابراین یکی از کارهایی که افراد می توانند برای افزایش درآمد خود از دوربین انجام دهند، افزایش جذابیت محتوای تولید شده در صفحه خود و در نتیجه جذب مخاطبین بیشتر است. از جمله کارهایی که افراد می توانند برای این منظور انجام دهند، قرار دادن موسیقی در ویدیو، ویرایش پیشرفته، استفاده از تم های محبوب، رعایت اصول بازاریابی ویدیویی و احترام به نظر عموم است.

اگر به عنوان ویرایشگر مجدد ویدیوهای تولید شده توسط دیگران در آپارات کار کنید، به ازای هر ۱۰۰۰ دقیقه ویدیویی که در صفحه خود آپلود می کنید، حدود ۶۰۰ هزار ریال دریافت خواهید کرد. اما اگر در این پلتفرم به عنوان فردی که ویدیوهای محصول خود را در حساب کاربری خود به اشتراک می گذارد فعال باشید، به ازای هر ۱۰۰۰ دقیقه ویدیوی تجاری حدود ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان درآمد کسب خواهید کرد.