چگونه در کسب سود از واردات از چین از رقبای خود پیشی بگیریم؟ – پایگاه خبری تحلیلی جامعه ایران


امروزه واردات از چین به یکی از بهترین راه های کسب سود تبدیل شده است. این کشور با قدرت خود در زمینه تولید انواع کالاها توانسته است توجه بسیاری از کشورهای جهان را برای تجارت به خود جلب کند. ایران همچنین یکی از شرکای تجاری چین است که سالانه مقادیر زیادی کالا وارد می کند. همین موضوع تجار ایرانی را به فکر واردات از این کشور انداخت.

به واردات از چین با Vanix کلیک کنید.

اگر قصد تجارت با این کشور را دارید یا اگر به این روش فعالیت می کنید، باید بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید. واردات کالا از چین مستلزم طی مراحل متعددی است که هر کدام تاثیر زیادی بر میزان سود دارد. یکی از این مراحل حمل و نقل کالا است که در زمان، هزینه و ریسک تجارت نقش دارد. با بررسی مهمترین مراحل واردات به شما خواهیم گفت که چگونه با صرف هزینه کمتر و پیشی گرفتن از رقبای خود سود بیشتری کسب کنید.

مزیت مهم واردات از چین!

اینکه بسیاری از مردم می خواهند روابط تجاری خود را با چین تقویت کنند به دلیل سود نهفته در این تجارت است. کارخانه های تولیدی در چین موفق به تامین حجم زیادی از کالاهای مورد نیاز در سراسر جهان شده اند. این کشور با خدماتی که به تولیدکنندگان خود ارائه می دهد، آنها را تشویق به تولید بیشتر کرده است.

قیمت پایین کالاهای چینی یکی از عوامل مهمی است که توجه تجار خارجی را به خود جلب کرده است. نیروی کار ارزان، دسترسی به مواد اولیه، قوانین حمایتی، سیستم حمل و نقل ارزان و بسیاری عوامل دیگر در کاهش قیمت کالاهای چینی دخیل هستند. برای بهره مندی از قیمت پایین اجناس چینی، رعایت صحیح روش های معامله الزامی است.

یکی دیگر از مزیت های واردات از چین امکان سفارش کالا به تعداد زیاد است. به دلیل توانایی کارخانه های چینی در تولید انبوه کالا، می توانید مقادیر زیادی را خریداری کنید. شرکت بازرگانی وانیکس می تواند برای کسب سود بیشتر به افرادی که قصد واردات از چین را دارند کمک شایانی کند.

اقدامات لازم برای واردات از چین

برای واردات از چین باید بدانید که چگونه و چگونه اقدام کنید. در این قسمت از مقاله به شما خواهیم گفت که برای واردات از این کشور چه مراحلی را باید طی کنید. شما می توانید از دو طریق از چین کالا بخرید و به کشور خود وارد کنید.

در حالت اول می توانید شخصا اقدام کنید و صفر تا صد واردات انجام دهید. با توجه به پیچیدگی واردات و قوانین متعدد آن، راه پیش روی شما سخت و زمان بر خواهد بود. راه دوم کمک گرفتن از یک شرکت بازرگانی است. شرکت های بازرگانی تنها با هدف تسهیل تجارت بین المللی تأسیس می شوند.

شرکت وانیکس که در ایران فعالیت می کند بین ۰ تا ۱۰۰ واردات از چین انجام می دهد که باعث افزایش سود در تجارت می شود. در واقع با پیمودن مسیر درست و ارزان می توانید از سایر رقبا پیشی بگیرید و در نتیجه سود را افزایش دهید. از طرفی برای کسب و کارهای جدید امکان سفارش کالا در تعداد کم وجود دارد. دلیل این امر کاهش حداقل سفارش توسط کارخانه های چینی برای جذب مشتریان بیشتر است.

سفارشی سازی کالاهای چینی از دیگر مزیت های واردات از این کشور است. به عبارت دیگر می توانید سفارشات خود را به کارخانه اطلاع دهید تا کالای شما بر اساس آن تولید شود. وانیکس با توصیه هایی که به معامله گران ارائه می کند، تجارت را ساده می کند و زمینه را برای کسب سود بیشتر فراهم می کند. مراحل واردات از چین شامل موارد زیر است:

  1. انتخاب محصولات

هدف از تجارت خرید محصولات و فروش آنها در کشور است. برای کسب فروش و سود بیشتر از این فعالیت، باید بدانید که کدام محصولات مشتری بیشتری دارند. مشتریان یکی از عواملی هستند که سود شما را تعیین می کنند. پس باید به نیازها و سلیقه آنها توجه ویژه ای شود.

قوانین واردات عامل دیگری در تعیین سود است. بر اساس قوانین کشورهای واردکننده و صادرکننده، مبادله برخی کالاها ممنوع است.

  1. تامین کننده پیدا کنید

شما باید بدانید که کالاهای خود را از چه کسی خریداری می کنید. این مرحله نقش مهمی در سود و ریسک کسب و کار دارد. در واقع خرید از تامین کننده ای که اعتبار کافی ندارد می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند. آنها می توانند با انجام ندادن تعهدات خود و ارسال کالای نامناسب شما را دچار مشکل کنند. وانیکس در چین نمایندگانی دارد که کارخانه های قابل اعتماد آن را می شناسند و از چنین حوادثی جلوگیری می کنند.

  1. خرید را تکمیل کنید

پس از یافتن کالا و تامین کننده، در این مرحله لازم است خرید به پایان برسد. در این قسمت باید به قراردادهای بین خود و تامین کننده توجه کنید. شرایط حمل، حمل و نقل، پرداخت هزینه ها، بسته بندی و بسیاری عوامل دیگر در قراردادها ذکر شده است.

شما می توانید طبق شرایط خود قرارداد ببندید. البته توجه داشته باشید که عقد قرارداد از طریق نمایندگان مجرب می تواند مزایای بیشتری را به همراه داشته باشد.

  1. حمل و نقل کالا

نحوه ورود کالاهای وارداتی به کشور بسیار مهم است. انتخاب روش حمل و نقل به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می توانید کالاهای وارداتی از چین را به صورت هوایی، کشتی، قطار یا کامیون به ایران ارسال کنید. هزینه و زمان ارسال هر یک از این روش ها متفاوت است. به عنوان مثال ارسال بار از طریق هوایی زمان کمتری می برد اما هزینه ارسال در این روش بیشتر است. حمل بار توسط بارج ممکن است برای بارهای با حجم زیاد مناسب تر باشد. واردات زیره یکی از روش های حمل و نقل کالا است که به کاهش هزینه ها کمک زیادی می کند.

  1. ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک یکی از مهمترین مراحل واردات از چین می باشد که روند آن بر اساس قوانین و مقررات هر کشور متفاوت خواهد بود. برای اینکه بتوانید کالای خود را از گمرک ترخیص کنید باید اطلاعات کافی در مورد رویه ها و قوانین آن داشته باشید. با واردات از چین از شرکت بازرگانی وانیکس می توانید مراحل مجوز را کاهش دهید و به کالاهای خود دسترسی پیدا کنید.

مزایای واردات زیره

واردات زیره کمک بزرگی در کاهش هزینه های واردات است. همانطور که از نام آن پیداست، واردات توسط بارج انجام می شود. طبق قانون، اکیپ های باربری می توانند در مدت یک سال مقادیر مشخصی بار را وارد کشور کنند. این اقدام بدون نیاز به گذر از گمرک می باشد. در نتیجه می تواند هزینه های گمرکی را کاهش دهد. از دیگر مزایای مهم این روش عدم محدودیت در حجم ارسال کالا می باشد. با شرکت وانیکس می توانید از مزایای واردات لنجی بهره مند شوید.

برای واردات پایین با Vanix کلیک کنید

سودآوری با واردات موفق

واردات فرآیند پیچیده ای است که نیازمند آگاهی از تمامی مراحل و قوانین آن است. هر گونه غفلت از جزئیات واردات می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. انتخاب کالاهای وارداتی از کشوری که قیمت آن کمتر از کالاهای داخلی است بسیار مهم است. همچنین هزینه واردات باید به گونه ای باشد که از سود فروش بیشتر نباشد. برای این کار، تمام جزئیات واردات باید ارزیابی شوند.

وارد کردن ارزان با وانیکس، کلیک کنید