چگونه دندانپزشکی زیبایی به بازیابی لبخند روشن شما کمک می کند؟


لبخند درخشان خود را برگردانید

(آخرین به روز رسانی: ۲۰ ژوئن ۲۰۱۸)

همه هر بار که لبخند می زنند آرزوی یک دسته براق از تخم مرغ مروارید را دارند. اگر به هر دلیلی از لبخند خود راضی نیستید، نگران نباشید، می توانید برای به دست آوردن لبخند رویاهای خود به دندانپزشکی زیبایی مراجعه کنید. دندانپزشکی زیبایی نوعی مراقبت حرفه ای از دهان است که بر بهبود ظاهر دندان ها، تقویت لبخند و تغییر لثه ها و ساختار دهان تمرکز دارد.

اگرچه روش های دندانپزشکی زیبایی اختیاری هستند، در برخی موارد این درمان ضروری می شود زیرا مزایای ترمیمی را ارائه می دهد. دندانپزشکی زیبایی به شما “زیبایی لبخند” را ارائه می دهد که ظاهر لبخند شما را از طریق روش های مناسب بهبود می بخشد.

دندانپزشکی زیبایی

در اینجا مواردی وجود دارد که در آنها می توانید به دندانپزشکی زیبایی فکر کنید. اگر مالک هستید،

– دندان های لکه دار

دندان های ترک خورده، کج و شکسته

دندان های نامنظم یا بد شکل

– فاصله بین دندان ها

دندان های شکسته

– مشکلات لثه

انواع مختلف مسائل توسط متفاوت حل می شود روش های زیبایی دندان. بیایید به شش نوع روش دندانپزشکی زیبایی نگاه کنیم که بسیاری از بیماری های دهان را برطرف می کند.

۶ نوع عمل زیبایی دندان

  1. روکش های دندان

روکش‌های دندانی، فلس‌های نازک و همرنگ دندان هستند که سیمان شده یا به جلوی دندان‌ها چسبانده می‌شوند. ونیرها به طور خاص از رزین کامپوزیت یا سرامیک ساخته می شوند که آنها را شبیه دندان های طبیعی می کند. آنها برای پر کردن شکاف بین دندان ها یا برای پوشاندن دندان هایی که شکل ضعیف، لکه دار یا کمی کج هستند ایده آل هستند.

  1. سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

دلایل مختلفی برای تغییر رنگ دندان های سفید طبیعی شما در طول زمان وجود دارد. برخی از عوامل عبارتند از عاداتی مانند نوشیدن قهوه یا شراب، سیگار کشیدن و افزایش سن. سفید کردن دندان فرآیندی است که می تواند دندان های لکه دار یا لکه دار را سفیدتر کند. سفید کننده استفاده شده توسط دندانپزشکان قوی تر از سفید کننده موجود در کیت های سفید کننده خانگی است. بنابراین پیشنهاد می شود به جای اینکه خودتان این کار را انجام دهید، به متخصص بلیچینگ مراجعه کنید. مهم است که با هر کدام مشورت کنید درمان سفید کردن دندان برای شما مناسب خواهد بود.

  1. باندینگ دندان

در فرآیند باندینگ دندان، رزین خمیری رنگ دندان روی دندان قرار می گیرد. این رزین یک ماده پلاستیکی بادوام است. پس از اعمال، با اشعه ماوراء بنفش یا لیزر که مواد را به دندان می‌چسبد، سفت می‌شود. در مرحله بعد، دندانپزشک رزین را اصلاح می کند، شکل می دهد و صیقل می دهد. با باندینگ دندانی امکان ترمیم دندان های شکسته، ترک خورده، ترک خورده یا بدشکل وجود دارد. علاوه بر این، یک جایگزین آرایشی خوب برای پر کردن نقره است. کل فرآیند حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.

  1. پرکردن دندان رنگی

دندانپزشک از مواد طبیعی رنگی برای ترمیم حفره ها استفاده می کند. برخی از گزینه ها شامل مواد کامپوزیتی مانند رزین یا خاتم چینی آزمایشگاهی، خاتم و روکش می باشد.

  1. تاج ها و پل ها

اگر دندان شما نیاز به تغییر شدیدی دارد که روکش یا مینای دندان نمی تواند ایجاد کند، می توانید تاج و بریج را انتخاب کنید. ارتودنتیست قسمت خارجی دندان را برمی دارد و سپس تاج دندان را روی آن قرار می دهد. روکش معمولا به صورت سفارشی و متناسب با دندان های دیگر شما ساخته می شود.

اگر مجبورید جایگزینی دندان از دست رفته یا چند دندان از دست رفته، یک بریج دندان ثابت سرامیکی راه حلی است. یک دندانپزشک می تواند پرسلن را برای شبیه سازی ظاهر مینای طبیعی دندان تراشیده و از این ماده بادوام به عنوان یک پل استفاده کند. بریج های دندانی نه تنها به جایگزینی دندان های از دست رفته کمک می کنند، بلکه به بهبود ظاهر اصلی آن دندان ها نیز کمک می کنند و در نتیجه جایگزینی بی عیب و نقص ایجاد می کنند.

  1. بوش و آنله

پرکردن غیرمستقیم که به آن پرکننده غیرمستقیم نیز می‌گویند، از پرسلن، طلا یا مواد کامپوزیت برای پر کردن دندان‌های آسیب دیده یا آسیب دیده ساخته می‌شوند. پر کردن و اینله در آزمایشگاه دندانپزشکی ایجاد می شود و توسط دندانپزشک در جای خود باند می شود. زمانی که پرکردن در مرکز دندان گیر کرده باشد، اینله نامیده می شود، در حالی که زمانی که پرکردن شامل یک یا چند نقطه از دندان باشد یا سطح بایت را بپوشاند، پرکردگی نامیده می شود. شما می توانید با استفاده از پرکردن دندان ها تا حد امکان سالم نگه دارید که آنها را جایگزین مناسبی برای روکش های دندانی می کند.

اگر از ظاهر دندان ها و لبخند خود راضی نیستید، باید به دندانپزشکی زیبایی فکر کنید. با دندانپزشک خود در مورد بهترین درمان برای شما مشورت کنید و بررسی کنید که آیا آنها درمان های سفارشی را ارائه می دهند یا خیر.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/