کاخ سفید: بایدن تحت آزمایشات سلامت قرار می گیرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به زودی تحت آزمایشات سلامت سالانه قرار می گیرد و نتایج متعاقبا اعلام می شود.

بر اساس گزارشی، کارین ژان پیر سخنگوی کاخ سفید گفت: وضعیت سلامتی رئیس جمهور نگران کننده نیست و او در وضعیت خوب و پویا به سر می برد.

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در اجلاس سران گروه ۲۰ در بالی دیده شد که از ترفندی استفاده می کند که به او دستور می دهد کجا بنشیند، چه زمانی سخنرانی کند یا عکس بگیرد.

به گزارش نیویورک پست، بایدن هنگام شرکت در نشستی درباره زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری جهانی سه‌شنبه گذشته در جزیره بالی اندونزی و ورق زدن صفحات یادداشت عکاسی شد.

یادداشت تایپ شده روی برگه تقلب بایدن شامل دستورالعمل های گام به گام برای کارهایی است که بایدن در طول جلسه انجام می داد. به عنوان مثال، این بروشور بایدن را با حروف قرمز خطاب می کند «تو-تو» و در قسمت دیگری از آن آمده است: «شما، رئیس جمهور. [اندونزی] ویدودو و نخست وزیر [ژاپنی] کیشیدا درست قبل از شروع جلسه عکس می گیرد.

در قسمت‌های دیگر برگه تقلب خطاب به بایدن آمده است: «تو وسط بنشین». “شما سخنان آغازین را ارائه می دهید (۵ دقیقه)”؛ شما مراسم را با میزبانتان تمام کنید. در بالا و پایین برگه تقلب، با خط پررنگ برای بایدن مشخص شده است که چگونه بیانیه آغازین خود را ورق بزند.

لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که رئیس جمهور آمریکا هنگام شرکت در یک رویداد عمومی از «برگ تقلب» یا «برگه دستورالعمل» استفاده می کند.