کاری که یک نرم کننده آب می تواند برای شما انجام دهد

در بسیاری از مناطق، تجمع طبیعی مواد شیمیایی و عناصر در تامین آب می تواند مشکلاتی را برای صاحبان خانه و ساکنان ایجاد کند. آب سخت می‌تواند باعث مشکلات جزئی بی‌شماری شود که در صورت عدم کنترل آن می‌تواند به مشکلات پرهزینه‌ای تبدیل شود. لباس ممکن است نجس به نظر برسد و حمام کردن در آب سخت ممکن است بی اثر و تقریباً ناخوشایند به نظر برسد. برای بسیاری، افزودن قطعات کوچک تجهیزات می تواند مشکلات مرتبط با این مشکلات را برطرف کند. همچنین می تواند به معنای پایان نیاز به رسوب زدایی مکرر اقلام آشپزخانه باشد که همیشه کاری زمان بر و ناخوشایند است.

تجمع کلسیم یا “آهک” می تواند به سرعت برای لوازم خانگی مشکلاتی ایجاد کند. ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی ممکن است در اثر آب سخت آسیب جدی ببینند. تعویض یا تعمیر ماشین‌آلاتی که تحت تأثیر این نوع تجمع قرار گرفته‌اند می‌تواند به سرعت گران شود، بنابراین بسیاری از آنها یک نرم‌کننده آب اضافه کرده‌اند تا به رفع مشکلات کمک کند.

یک نرم کننده آب با اصلاح تعادل عناصر در حین عبور آب از سیستم لوله کشی خانه شما کار می کند. یون‌های کلسیم و منیزیم با سدیم جایگزین می‌شوند که روی تجهیزات و صابون تأثیری نمی‌گذارد و این معمولاً مشکلات مرتبط را برطرف می‌کند. گزینه‌هایی مانند رسوب‌زدایی نیز برای رفع این مشکلات در دسترس هستند، اما اینها به‌جای حذف کامل منشأ مشکل، به سادگی مشکلات را پس از وجود رفع می‌کنند. هزینه تعویض، تعمیر یا تمیز کردن کامل اقلام گاهی می تواند برابر با قیمت جلوگیری دائمی از مشکل در آینده در مدت زمان بسیار کم باشد.

اگر به خانه ای نقل مکان کنید که مشکل آب سخت در آن وجود دارد، خیلی سریع متوجه خواهید شد. هنگامی که برای حمام کردن یا شستن ظروف کف می‌کنید، صابون کمتر مؤثر به نظر می‌رسد، زیرا عناصر شیمیایی با صابون واکنش داده و اثربخشی آن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. این امر باعث بروز مشکلات قابل توجهی در شستشو و شستشوی ظروف می شود. لباس ها ممکن است کثیف به نظر برسند و به طور قابل توجهی متفاوت به نظر برسند. در برخی موارد، آنها حتی می توانند سریعتر از آنچه معمولاً انتظار می رود شروع به تخریب کنند. لیوان ها و ظروف ممکن است پس از عبور از ماشین ظرفشویی خراشیده به نظر برسند، و در مناطقی که مشکلات شدید آب سخت وجود دارد، ممکن است احساس کنند که یک لایه نازک روی خود دارند.

همچنین متوجه تجمع رسوب در برخی تجهیزات آشپزخانه خواهید شد. این اغلب در کتری ها و تابه هایی که برای جوشاندن آب استفاده می شوند، آشکار است. در حالی که این عناصر برای سلامتی فرد مضر نیستند، اما همچنان مشکلی را تشکیل می دهند که می خواهید زودتر به آن رسیدگی کنید. تجهیزات نرم کننده آب می توانند نسبتاً ارزان باشند، اما نیاز به نصب حرفه ای دارند. مناطقی که از سختی آب رنج می برند، مشاغل و تجار زیادی دارند که در نصب تجهیزات نرم کننده آب تخصص دارند. قیمت‌ها و زمان‌های نصب متفاوت خواهد بود، بنابراین مهم است که تجهیزات و مشاغل را به طور کامل تحقیق کنید تا درک درستی از ماشین‌آلات و فرآیند خاص درگیر داشته باشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر