کار گروهی تغذیه – چگونه ویتامین ها و مواد معدنی با هم کار می کنند

کار گروهی تغذیه بین ویتامین ها و مواد معدنی

ویتامین ها و مواد معدنی بازیکنان تیم هستند، بنابراین اگر می خواهید بیشترین ارزش غذایی را از هر وعده غذایی داشته باشید، در نظر بگیرید که کدام غذاها با هم بهتر عمل می کنند. آهن و ویتامین C شناخته شده ترین “تیم” تغذیه ای هستند زیرا با هم کار می کنند تا جذب یکدیگر را افزایش دهند. بنابراین خوردن سالاد همراه با استیک، جذب بیشتر آهن و ویتامین C را تضمین می کند.

کلسیم و ویتامین D یکی دیگر از تیم های عالی هستند، اگرچه ترکیب آنها در یک وعده غذایی نیاز به تفکر بیشتری دارد. لبنیات منبع تغذیه ای اصلی کلسیم هستند، در حالی که بدن ما می تواند ویتامین D را از نور خورشید تولید کند. ما همچنین می‌توانیم ویتامین D را از غذاهایی مانند آووکادو یا تخم‌مرغ جذب کنیم، بنابراین اگر دوست ندارید هنگام آفتاب گرفتن یک میلک شیک بنوشید، یک تخم مرغ زده شده را در میلک شیک بریزید یا یک آووکادو را با یک فنجان ماست یونانی مخلوط کنید تا آووکادو درست کنید. فرو کنید (آب لیمو و سیر را برای طعم بیشتر اضافه کنید).

“تیم” تغذیه همچنین می تواند از دو ماده معدنی تشکیل شود. پتاسیم و منیزیم برای حفظ عملکرد قلب و سیستم عصبی با هم کار می کنند. منیزیم همچنین به انتقال پتاسیم در بدن کمک می کند، بنابراین کمبود منیزیم می تواند منجر به کمبود پتاسیم شود. هر دوی این مواد معدنی به راحتی در بیشتر گوشت ها، میوه ها و سبزیجات موجود هستند، بنابراین سطوح مناسب را می توان به طور کلی از طریق یک رژیم غذایی متعادل به دست آورد. آب نارگیل یک منبع غنی و با طراوت از پتاسیم و منیزیم است، اگر نگران این هستید که از طریق رژیم غذایی روزانه خود به سطوح مناسبی دست یابید.

ویتامین A یک بازیکن مستقل است که به راحتی از سبزیجات بسیار رنگی مانند اسفناج و سیب زمینی شیرین و همچنین از گوشت، تخم مرغ و محصولات لبنی جذب می شود. هنگامی که ویتامین A در کبد ذخیره می شود، برای انتقال به بافت های بدن به روی متکی است، بنابراین کمبود روی خطر کمبود ویتامین A را افزایش می دهد. شایع ترین علامت کمبود ویتامین A شب کوری است، زمانی که بینایی با تاریکی سازگار نمی شود. بنابراین اگر شب‌ها بیدار دراز می‌کشید و احساس می‌کنید که انگار چشم‌بندتان بسته شده است، یک کاسه سوپ کدو تنبل را قبل از ناهار و شام در نظر بگیرید تا مکمل دریافتی‌تان باشد. (یک قاشق خمیر تاهینی را داخل سوپ بریزید یا دانه‌های کدو تنبل را بپزید تا مطمئن شوید که روی کافی نیز دارید).

می‌توانید از تطبیق غذاهای مورد علاقه‌تان با قوی‌ترین هم‌تیمی‌هایشان لذت ببرید، اما وقتی این خیلی پیچیده به نظر می‌رسد، برخی از غذاهایی را که به تنهایی کار می‌کنند به‌عنوان یک «تیم» کامل در نظر بگیرید. برای مثال زغال اخته منبع عالی آهن و ویتامین C است. شیر حاوی ویتامین A و روی است و ماهی سالمون هم ویتامین D و هم کلسیم را تامین می کند. با طیف گسترده ای از غذاهای تازه موجود، یک “تیم” مغذی وجود دارد که مناسب همه در هر زمانی از روز است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع