کاهش قطعی های بی رویه برق و رضایت نسبی واحدهای تولیدی شهرها و نواحی صنعتی کشور


شرکت استخدام برق استان کهجیلویه و بویراحمد

تهران (پانا) – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قطعی های بی رویه برق در شهرها و نواحی صنعتی کشور به شدت کاهش یافته که رضایت نسبی را در پی داشته است.

به گزارش سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران، «علی رسولیان» با اشاره به اینکه از ابتدای تابستان امسال قطع برق در صنایع برنامه ریزی و انجام شده است، افزود: این امر امکان پذیر شد. تا واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ​​بتوانند به راحتی فعالیت کنند.تا بتوانند برای تولید خود برنامه ریزی کنند.

وی گفت: امسال حتی در برخی روزها قطعی برق بدون برنامه در شهرها و نواحی صنعتی نداشتیم و در برخی روزها مجموع قطعی برق بدون برنامه تنها یک ساعت به طول انجامید.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده و با اطلاع قبلی نسبت به قطع برق شهرها و نواحی صنعتی، نتیجه همکاری و هماهنگی مناسب بین بخشی در وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت بوده است. و انرژی. چه پیامدهای این سازماندهی و تعامل دارد، خب شرکت توانیر اتفاق افتاد و از وقفه در کار تولیدی صنایع جلوگیری کرد.

رسولیان با بیان اینکه به دلیل عدم سرمایه گذاری کافی و کافی در زمینه تامین برق چند سالی است که در فصل تابستان با کمبود مواجه هستیم، ادامه داد: سال گذشته نیز به همین دلیل شاهد قطعی بی رویه برق در صنایع بودیم. . که اثرات منفی بر صنایع داشت اما امسال با برنامه ریزی های لازم فعالان اقتصادی می توانند برای فعالیت پایدار خود برنامه ریزی موثری داشته باشند و رضایت نسبی آنها حاصل شود.

وی در ادامه با یادآوری تاکید وزیر صمت بر بهینه سازی مصرف برق در کشور، گفت: با تاکیدات انجام شده و با کمک مشاوران متخصص در صدد افزایش راندمان و کاهش مصرف برق در شهرها و صنعتی هستیم. حوزه ها و بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط ​​در این زمینه برنامه ریزی های اساسی و تخصصی با استفاده از آخرین راهکارها و دیدگاه های علمی بخش خصوصی انجام می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به تامین زیرساخت های لازم از جمله برق پایدار برای واحدهای صنعتی اشاره و تصریح کرد: علاوه بر تامین برق فازهای عملیاتی شهرها و نواحی صنعتی که به صورت مشارکتی انجام می شود. با شرکت های استانی وزارت نیرو برنامه ریزی و مشوق هایی برای توسعه نیروگاه های خود تامین و در مقیاس کوچک در نظر گرفته شد، به طوری که تاکنون تقریبا ۵۰۰ مگاوات برق صنعتی از این طریق وارد مدار شده است و صنایع بزرگ. همچنین حدود ۳۰۰ مگاوات برق تولید کرد.

رسولیان در خصوص منابع لازم برای تشویق واحدهای تولیدی به راه اندازی نیروگاه های خودکفا تصریح کرد: اگر واحد صنعتی اقدام به احداث و راه اندازی نیروگاه خودکفا کند، شرایط لازم از جمله زمین، گاز و سایر نیازها را فراهم خواهیم کرد. .

وی ادامه داد: همچنین وزارت نیرو متعهد شده است که اگر واحدی برق مازاد داشته باشد، این برق مازاد را خریداری کند.

رسولیان راه اندازی شهرهای صنعتی انرژی خورشیدی را یکی دیگر از راهکارهای تامین برق پایدار صنایع عنوان کرد و افزود: مجوز ساخت این نوع شهرک های صنعتی در برخی استان ها اخذ شده و اکنون وارد مراحل ساخت می شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران افزود: برخی نیروگاه های وزارت نیرو نیز آماده افتتاح و بهره برداری در شهرها و نواحی صنعتی کشور هستند.

رسولیان با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با وزارت نیرو در تولید برق مشارکت داشته است، ادامه داد: در این راستا توافق شد با همکاری نیروگاه جدید با ظرفیت ۱۴ هزار مگاوات ایجاد شود. همچنین راهی رسید که در دستور کار قرار گرفته و با جدیت و نتایج خوبی دنبال می شود.