کدام بازیکنان در شبکه های اجتماعی بیشتر مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند؟/ تعداد عجیب پیام های قلدری برای رونالدو


کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی ۳۷ ساله منچستریونایتد، بین ۱۳ آگوست ۲۰۲۱ تا ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲، ۱۲۵۲۰ پیام آزاردهنده دریافت کرده است. اوج.

هری مگوایر کاپیتان باشگاه با ۸۹۵۴ پیام در همین دوره دوم شد. از این تعداد، ۲۹۰۳ مورد در ۷ نوامبر پس از عذرخواهی مگوایر از هواداران پس از شکست ۲-۰ مقابل منچسترسیتی فرستاده شدند. مارکوس راشفورد (۲۵۵۷)، برونو فرناندز (۲۴۶۴)، فرد (۱۹۲۴) و دیوید دخیا (۱۳۹۴) نیز به ترتیب در میان ده هافبک جدا شده تیم: جسی لینگارد (۱۶۰۵) و پل پوگبا (۱۴۴۶) قرار گرفتند. هفتم و نهم بود. هری کین از تاتنهام (۲۱۲۷) و جک گریلیش از منچسترسیتی (۱۵۳۸) تنها بازیکنان غیر منچستریونایتد در لیست ستارگان مشکل دار هستند.

کدام بازیکنان در شبکه های اجتماعی بیشتر مورد آزار و اذیت قرار گرفتند؟/ ۱۲۵۲۰ پیام در کمتر از ۶ ماه برای رونالدو!

در مجموع ۶۰۰ هزار توئیت از ۲.۳ میلیون توییت ثبت شده در پنج ماه اول فصل گذشته به هفت بازیکن از این فهرست ده نفره اشاره دارد. هفت درصد از بازیکنان فوتبال هر روز مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند.

با این حال، موسسه آلن تورینگ (موسسه ملی علوم داده و هوش مصنوعی بریتانیا) دریافت که بیشتر طرفداران فوتبال از رسانه های اجتماعی مسئولانه استفاده می کنند. کوین باکهورست، از آفکام، گفت: “این یافته‌ها بر جنبه‌های تاریک این بازی زیبا روشن می‌شود. سوء استفاده آنلاین جایی در ورزش یا جامعه ندارد و مقابله با آن نیازمند تلاش گروهی است.” این مطالعه می‌افزاید: “این امکان وجود دارد که این پخش مجدد به این دلیل رخ داد که کاربران پیام توهین‌آمیز را دیدند و تصمیم گرفتند آن را دوباره ارسال کنند. که نشان دهنده سازمان ارگانیک به جای رفتار هماهنگ است.”

این نتیجه زمانی به دست آمد که مگوایر دقیقاً ۶۹ بار یک پیام مشابه را در عرض دو ساعت توسط کاربران مختلف دریافت کرد. بیشتر آزار بازیکنان به دلیل اتفاقات خاصی مانند کارت قرمز سیاران کلارک و خطای جیمز مک آرتور روی بوکایو ساکا رخ داده است. دکتر برتی ویگدن، نویسنده اصلی این گزارش، افزود: “این یافته‌ها نشان می‌دهد که فوتبالیست‌ها تا چه اندازه در رسانه‌های اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. مقابله با سوء استفاده آنلاین دشوار است، اما ما نمی‌توانیم در مورد آن راضی باشیم. “باید کارهای بیشتری انجام شود. برای متوقف کردن تولید چنین محتوایی، تا اطمینان حاصل شود که بازیکنان می توانند کار خود را بدون آزار و اذیت انجام دهند.”