کشت بافت، بزرگترین نوآوری برای کشاورزان


کشت آسپتیک بافت ها و سلول ها در شرایط آزمایشگاهی را کشت بافت گیاهی می گویند. شبیه سازی گیاهان با استفاده از این نوع فناوری سلولی مزایای بالقوه زیادی برای بسیاری از بخش ها از جمله کشاورزان محلی، فراهم می کند که آنها می توانند سهام گیاهان را در طول سال تکثیر کنند.

کشت بافت چیست؟

کشت بافت چیست؟

کشت بافت گیاهی یک فناوری کارآمد است که می تواند برای کشاورزان در مقیاس کوچک و همچنین عملیات تکثیر گیاهان در مقیاس بزرگتر اعمال شود. محیط های کشت از گیاه مادر جمع آوری می شود و این سلول ها یا بافت ها سپس به هزاران گیاه یکسان تبدیل می شوند. کشت بافت به پرورش دهندگان اجازه می دهد تا ژنتیک گیاهان را حفظ کنند، گیاهان قوی تری ایجاد کنند و در نهایت در هزینه ها صرفه جویی کنند و درآمد را افزایش دهند.

نهال های جدید در محیط ژل شونده تحت شرایط محیطی و تغذیه ای کاملاً کنترل شده رشد می کنند. این شرایط کنترل شده باید مساعدترین محیط را برای رشد و تولید مثل سالم فراهم کند.

مزایای کشت بافت گیاهی برای کشاورزان

مزایای کشت بافت گیاهی برای کشاورزان

در سال‌های اخیر، شاهد افزایش اهمیت صنعتی و محبوبیت روش‌های کشت بافت گیاهی در بین شرکت‌هایی بوده‌ایم که به دنبال بهبود کارایی تکثیر هستند. کشت بافت مزایای زیادی برای هر کسی که در تکثیر گیاه فعالیت می کند، از کشاورز محلی گرفته تا کشاورزی در مقیاس بزرگ، دارد.

بهبود محصول

بهبود محصول

چه چیزی باعث می شود گیاه محصول سالمی تولید کند؟ همه چیز از ژنتیک گرفته تا مدیریت بیماری، کارایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. کشت بافت، کشاورزان را قادر می سازد تا ژنتیک مورد نظر یک گیاه مادر سالم را در طول کشت بازتولید کنند. فرهنگ بافت به چند دلیل انقلابی است:

  • رشد یکنواخت: با حذف حدسیات، کشاورز می تواند برداشت و ذخیره سازی را کارآمدتر مدیریت کند. تغییرات معمولاً در یک گونه اتفاق می‌افتد، اما با این روش‌های ریزازدیادی، کشاورزان می‌توانند آن گونه‌ها را حذف کنند و گیاهان یکنواختی را پرورش دهند که دقیقاً به برداشت و مراقبت نیاز دارند.
  • تقویت ژنتیکی: کشاورزان می توانند بارها و بارها از ژنتیک کامل بهره ببرند. ژنتیکی که محصولات فراوان و گیاهان قوی و مقاوم به بیماری را در کوتاه ترین زمان تولید می کند، بیشترین پتانسیل سود را دارد.
  • ثبات ژنتیکی: کشاورزان می توانند ژنتیک مطلوب را حفظ کنند و خطر از دست دادن صفات ژنتیکی را در طول زمان با استفاده از مخلوط محافظت از گیاه در محصولات از بین ببرند. PPM یک فرمول ضدعفونی کننده موثر است و می تواند با هر بار انتقال به ظروف جدید اعمال شود. این فرمول همچنین اجازه می دهد تا نهال ها عاری از آلودگی باقی بمانند.
  • تولید سالیانه: در ترکیب با آب و هوای کنترل شده، از روش های کشت بافت گیاهی می توان برای رشد گیاهان در هر فصل و در تمام طول سال استفاده کرد. کشاورزی که از روش‌های کشت بافت استفاده می‌کند، می‌تواند با افزایش مقدار محصول – چه در مورد کاهو و چه در مورد موز – و همچنین دفعات برداشت، درآمد خود را افزایش دهد.

مشکلات پیش روی کشاورزان

مشکلات پیش روی کشاورزان

از هر کشاورز بپرسید، او به شما خواهد گفت که همیشه مشکلاتی دارد که باید ریشه کن شود. کشت بافت می تواند مشکلات را با تأثیر بر ریشه های آنها کاهش دهد.

رشد قارچ؟ راندمان پایین؟ گیاهان بیمار؟ عفونت های ویروسی؟

اجرای روش های کشت بافت و فرمول استریل کردن همه این مشکلات را برطرف می کند.

کشاورزان کشورهای در حال توسعه می توانند از کشت بافت برای بهبود ژنتیک و افزایش عملکرد و تغذیه کشور خود و بهبود صادرات استفاده کنند. در آفریقا، کشت بافت کشاورزان را قادر می سازد تا برنج های تقویت شده ژنتیکی را پرورش دهند که در شرایط سخت تر زنده می ماند و عملکرد بالاتری ارائه می دهد. کشت بافت، سرمایه گذاری همچنین در بین کشاورزان موز، به ویژه کسانی که به دنبال تکثیر مزارع موز عاری از بیماری هستند، محبوب است. علاوه بر این، پرورش دهندگان متخصص در گیاهان زینتی، عجیب و غریب یا کمیاب می توانند از روش های کشت بافت برای اطمینان از رشد قوی گیاه و در نتیجه سود بالا استفاده کنند.

کشت بافت و کشاورزان شاهدانه

کشت بافت و کشاورزان شاهدانه

آنچه برای صنعت شاهدانه اهمیت دارد تکمیل جوانه است. چه چیزی باعث ایجاد گیاه حشیش “عالی” می شود؟ ژنتیک و خلوص بهینه (بدون فلزات سنگین یا مواد شیمیایی مضر).

همراه با گسترش صنعت شاهدانه، اهمیت دقت ژنتیکی آشکار می شود. با افزایش تحقیقات، ما شاهد نهالستان های شاهدانه هستیم که باید حجم بالای تقاضا را برآورده کنند. تقاضا در بالاترین حد خود قرار دارد و در حال حاضر گزارش‌هایی وجود دارد که صنایع آمریکای شمالی در تلاش هستند تا با تقاضای مصرف‌کننده هماهنگی داشته باشند.

با محبوبیت روزافزون کنف و محصولات کنف، تولیدکنندگان چگونه با قوانین روزافزون همگام خواهند شد؟ پاسخ ساده است؛ از طریق استفاده از کشت بافت. آنها می توانند با تولید هزاران گیاه یکسان و باکیفیت فراتر از انتظارات باشند و فقط چند سلول از گیاه مادر کامل ژنتیکی می گیرد. در حالی که به طور بالقوه هزینه های کلی تولید مثل را کاهش می دهد (در حالی که خطاهای رایج را حذف می کند).

امروزه هر کشاورز که هدفش ارتقای کیفیت محصول و افزایش راندمان تولید مثل است باید روی کشت بافت سرمایه گذاری کند.

کشت بافت

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟