کلاهبرداری اینترنتی با جعل هویت به بهانه محرم


شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ – ۳:۴۴ بعد از ظهر

دستغری سارق

تهران (پانا) – رئیس پلیس منطقه تولید و تبادل اطلاعات پایتخت، فردی را که به بهانه کمک به نیازمندان در ماه محرم با ایجاد صفحه ای در اینستاگرام با جعل هویت یکی از فعالان اجتماعی و کلاهبرداری از ۳۰ کاربر فضای مجازی را شناسایی و دستگیر کرد. . .مطلع.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: یکی از فعالان اجتماعی مطرح کشور در تماس با پلیس فتا اعلام کرد که صفحه ای جعلی با نام و تصاویر وی ایجاد شده است. در شبکه های اجتماعی و با بهانه.. دریافت پول تحت عنوان کمک به نیازمندان کلاهبرداری از شهروندان است.

این افسر پلیس تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی های به عمل آمده مشخص شد صفحه اینستاگرام با بیش از ۵۰ هزار دنبال کننده با جعل هویت شاکی با استفاده از تصاویر آرشیو و فریب دادن به مستمندان از موقعیت اجتماعی وی سوء استفاده کرده است. کاربران . .

وی افزود: کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت با روش های علمی این مجرم را در فضای مجازی شناسایی و پس از کسب اطلاعات هویتی متهم در یکی از مناطق غرب تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ گودرزی بیان کرد: این جنایتکار در تحقیقات انجام شده به دلیل ایجاد کانال جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و دریافت وجه از بیش از ۳۰ شهروند اعتراف و اظهار پشیمانی کرد. فضای مجازی گفت.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: معمولا افراد سودجو از شبکه های اجتماعی و هویت های مجازی جعلی مزین به طلسم های جذاب برای فریب قربانیان خود استفاده می کنند و برای رسیدن به نیت شوم خود از عبارات زیبا و جذاب استفاده می کنند. لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند موضوع را از طریق آدرس پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.