کمبود استفاده چگونه می تواند بر شدت کرونا تاثیر می گذارد؟


تاثیر کمبود ویتامین بر کرونا

موج دیگری از کرونا احتمالاً به پایان رسید ، اگر برخی شهرهای ایران مشاهده ناگهانی موارد کرونا هستند. موج دوم کشور را ویران کرد و همه را به نحوی تحت قرار داد ، از نظر مالی یا احساسی یا هر دو.

اما در حال حاضر به مرحله ای رسیده ایم که موارد کم است. اما این را می دانید که ما هنوز در امنیت نیستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. MHA و قوی از دانش آموزان هشدار داده اند که موج سوم کرونا احتمالاً در ماه اکتبر وارد می شود. هیچ ایده روشنی از این که این موج چگونه خواهد بود ، آیا خطرناک تر از موج دوم است و چه مدت می خواهد وجود نداشته باشد.

هنوز زمان آن نرسیده است که احتیاط را کنار بگذارید و مانند قبل از شیوع کوید -۱۹ زندگی را ایجاد کنیم. در حقیقت ، این زمان آن است که خود را آماده کرده و هر کاری از دستمان بر می آید انجام داده تا موج سوم متوقف شود.

ارتباط بین کرونا و کمبود مصرف

با پیشرفت همه گیر ، بسیار از چیزهای جدید در معرض دید قرار می گیرم. مشخص شده است که بین شدت COVID-19 و سطح ویتامین D رابطه مستقیمی وجود دارد. ویتامین D معمولاً در غذاهای موجود نیست و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

اما متأسفانه ، همه چیز همه ما را مجبور کرد در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید مایحتاج خانه و همیشه در طول روز از خانه خارج نشوند. این را بدانید که ما را به سختی در معرض نور خورشید قرار داده ایم. این به کاهش سریع سریع D در تعداد زیادی از افراد افزایش یافت.

همچنین مشخص شد که کمبود مصرف D دارای شدت شدیدتری از COVID را نشان می دهند. یکی از دلایل این امر می تواند این حقیقت را داشته باشد که ویتامین D برای بدن بدن بسیار مهم است و در غیاب ویتامین D کافی است ، بدن نمی تواند در برابر ویروس کرونا واکنش قوی را قوی نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 نیز با عفونت های جدی تر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B12 می تواند با پروتئین های ویروسی متصل شود و سریع بیش از حد ویروس را کند کند.

بنابراین ، اگر مقدار کافی از این ویتامین در سیستم شما وجود داشته باشد ، ممکن است به شدت بیمار شود. افرادی که از داروهای ضد تشنج ، دیابت یا سوزش سر دل استفاده می کنند ، سطح ویتامین B12 پایینی دارند.

کمبود ویتامین D و B12 به ویژه افزایش ناراحتی تنفسی را در رویداد به کرونا تبدیل کرد.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 خود را افزایش داده اید؟

خبر خوب این است که افزایش سطح این دو ویتامین واقعاً آسان است.

هنوز بیرون نمی رود از خانه برای شما ایمن نیست من دلیل وجود خوبی برای آن داشته باشید. اما شما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید را وارد کرده و ذخیره کنید D خود را دوباره پر کنید. کافی است هر روز صبح به تراس خانه یا آپارتمان خود بروید و حدود سی دقیقه زیر نور خورشید قرار گرفت.

آیا استفاده می کنید آیا می توانید از کرونا اقدام کنید؟

سه منبع غذایی عالی ویتامین D عبارت از:

 • تخم مرغ
 • پنیر
 • غلات غنی شده با ویتامین دی
 • ماهی های چرب

همچنین می توانید مجبور شوید از مکمل های ویتامین استفاده کنید.

غذاهای خاص ویتامین B12 عبارت از:

 • شیر
 • پنیر
 • ماهی
 • گوشت

بسیاری از مردم با علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، دردهای استخوانی و مفصلی ، گرفتگی دست و پنجه نرم نرم می کنند اما در مورد کمبود اصلی که ممکن است ایجاد شود سرنخی ایجاد می شود. برای بررسی طبیعی بودن سطح آزمایش خود ، می توانید از یک آزمایش خون ساده استفاده کنید.

برای حفظ امنیت خود چه کار دیگری می خواهم انجام دهم

به غیر از افزایش سطح ویتامین D و ویتامین B12 ، آیا موارد زیر باید انجام شود تا موج سوم COVID-19 در امان باشید

 • واکسن بزن
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • مدیریت دیابت
 • مصونیت خود را تقویت کنید

فقط به دلیل موارد کمتر گزارش شده است ، نمی توانیم فکر کنیم که همه چیز تمام شده است. موج های بعدی ممکن است در راه باشد. نحوه رفتار ما در حال حاضر در حال حاضر می تواند کند که چقدر خطرناک خواهد بود. همه ما باید به خاطر خودمان و همچنین رفاه عزیزانمان احتیاط کنیمبه


بیشتر بدانید:

فشار خون بالا و واکسن کرونا ، خطرناک یا بی خطر
آیا ماساژ دادن محل تزریق واکسن کرونا خوب است؟
سه علائم شاخص کرونا دلتا را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید