کمبود منیزیم می تواند باعث آسم شود

کمبود منیزیم می تواند باعث آسم شود و تزریق داخل وریدی منیزیم می تواند حتی حادترین حمله آسم را متوقف کند. محققان بخش پزشکی تنفسی دانشگاه ناتینگهام دریافتند که از ۲۶۳۳ مبتلا به آسم، کسانی که دریافت منیزیم در رژیم غذایی آنها بالاتر از میانگین ۳۸۰ میلی گرم در روز بود، عملکرد ریه ها را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده و خس خس سینه کمتری داشتند. سطح پایین منیزیم خون در وهله اول عاملی برای ایجاد آلرژی و آسم است.

مجله آمریکایی پزشکی به کارآزمایی های بالینی متعددی اشاره می کند که مزایای منیزیم را در درمان آسم نشان می دهد. مطالعه‌ای در The Lancet، یک مجله پزشکی معتبر بریتانیایی، نشان داد که منیزیم تأثیر مستقل و مفیدی بر عملکرد ریه، پاسخ‌دهی راه‌های هوایی و خس‌خس سینه در یک جمعیت عمومی دارد. این بدان معناست که دریافت منیزیم کافی در رژیم غذایی می تواند از علائمی که منجر به آسم می شود جلوگیری کند و از تهدید کننده زندگی یک حمله جلوگیری کند. ظاهراً منیزیم به بدن کمک می کند تا اسپاسم عضلانی را کنترل کند و می تواند ماهیچه های برونش را صاف کند تا منقبض نشوند و هوا را مسدود کنند.

طعنه آمیز است که برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان آسم می توانند باعث کاهش منیزیم شوند. یک دکتر توصیه می کند که مبتلایان به آسم تحت درمان دارویی ۲۰۰-۶۰۰ میلی گرم منیزیم مکمل در روز مصرف کنند.

یکی از توصیه هایی که دکتر گوردون به بیمارش کرد این بود که مادرش مقدار غذاهای غنی از منیزیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهد و به او محلول منیزیم I بدهد. غذاهای سرشار از منیزیم عبارتند از: گندم کامل، دانه کدو تنبل، ارزن، بادام، آجیل برزیلی و فندق، سبزیجات سبز تیره و ملاس.

از آنجایی که نواحی کمی در بدن وجود دارد که منیزیم جذب می شود، کمبود اسید معده می تواند باعث کمبود منیزیم شود. مکمل‌های آنزیمی گوارشی و یک قاشق چای‌خوری سرکه بعد از غذا راه‌هایی برای کمک به این مشکل هستند، اما برای اطمینان از دریافت منیزیم خود، یک محلول خوب، به راحتی قابل جذب و مشتق شده از منیزیم طبیعی استفاده کنید.

کودکان مبتلا به آسم از سال ۱۹۳۱ تغییر چندانی نکرده اند، یا از ۳۱ قبل از میلاد چیزی که تغییر کرده است درک ما از مشکل است. آسم تا حد زیادی به دلیل آلرژی است.

یکی از دسته بندی های کلیدی مواد غذایی که باید از آنها اجتناب کرد، محصولات لبنی هستند. محققان اسرائیلی دریافتند که وقتی ۲۲ بیمار مبتلا به آسم شیر و محصولات مرتبط با آن را حذف کردند، ۱۵ نفر با بهبود چشمگیری پاسخ دادند. سپس ۱۵ نفر خوش شانس دوباره با محصولات لبنی به چالش کشیده شدند و پنج مورد حملات شدید آسم را تجربه کردند.

در حال حاضر معمولا توصیه می شود که نوزادان قبل از یک سالگی شیر گاو ننوشند، تا زمانی که سیستم گوارشی نابالغ آنها فرصتی برای رشد کامل نداشته باشد. آسم می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود: رنگ های تازه، عطرها، دئودورانت های اسپری، دود سیگار، بنزین یا دود اگزوز خودرو. هی، گرد و غبار چوب، زغال سنگ یا گچ. مواد شیمیایی مختلف مانند حلال های پاک کننده، پاک کننده های خانگی و حشره کش ها؛ گرده ها و کپک ها، مرطوب کننده های خانگی و دستگاه های تهویه مطبوع به عنوان پناهگاه های قالب های منقبض کننده برونش شناسایی شده اند. هنگام از بین بردن آلرژن های متخلف. هیچ فیلتری را بدون تغییر نگذارید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر