کنعانی مقدم: هیأت وزیران کار تیمی بلد نیست/ مشکلات اقتصادی کشور با «دستور» حل نمی شود – پایگاه خبری مدآرا


گزارش اتاق خبر مدرا; انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور به ویژه پس از اجرای طرح حذف واحد پول اولویت به اوج خود رسیده است. بسیاری از طرفداران سید ابراهیم دیروز رئیس آنها به گروه منتقدانی پیوسته اند که فکر می کنند تیم اقتصادی فعلی خروجی مناسبی برای آن است دولت سیزدهمین نمیشه

از سوی دیگر برخی از روحانیون و حتی سیاستمداران نزدیک به رئیس جمهور آینده بهتری را نوید می دهند و شرایط کنونی را یک وضعیت انتقالی برای کشور می دانند. این گروه از حامیان دولت حتی مدعی هستند که ظرف چند ماه دیگر تورم کاهش می یابد و اقشار آسیب پذیر جامعه از جراحی اقتصادی دولت برخوردار خواهند شد.

در همین رابطه یک فعال سیاسی اصولگرا می گوید; کار در تیم اقتصادی دولت نیاز به روحیه همکاری و تعامل دارد و نمی توان با ترویج ایده های فردی از دولت کمک گرفت.

وی تاکید می کند؛ پیشنهادهای اقتصادی در دنیای امروز چنان تأثیرگذار شده است که حتی برخی از سیاست های دولت تحت الشعاع عوامل اقتصادی قرار گرفته است. در چنین شرایطی نمی توان ادعا کرد که کشوری بدون نیاز به اقتصاد جهانی ظرفیت پیشبرد اهداف خود را دارد.

کابینه سیزدهم ستاره هایی دارد که کار گروهی نمی دانند

حسین کنعانی مقدم دبیر کل حزب سبزهای ایران در گفت و گو با سایت دیده بان ایران در خصوص دلایل ضعف تیم اقتصادی دولت سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: تیم اقتصادی دولت سیزدهم پر ستاره است اما چون آن افراد این کار را انجام می دهند. نداشتن تجربه کار تیمی؛ از نظر عملی، نظری و حتی دینی هیچ نسبتی در حوزه اقتصاد با یکدیگر پیدا نکردند.

وی گفت: شرایط کنونی تیم اقتصادی دولت آقای رئیسی به گونه ای است که هر کدام از آنها نظرات شخصی خود را دنبال می کنند و نتیجه این رفتار نوعی حمله خودخواسته به دولت است.

تیم اقتصادی دولت باید قبل از پیروزی در انتخابات تشکیل شود

این سیاستمدار این اصولگرا با بیان اینکه هنوز نتیجه عمده ای از سوی تیم اقتصادی دولت جدید مشاهده نشده است، گفت: یکی از دلایل وضعیت فعلی حوزه اقتصادی دولت این است که پس از پیروزی در تبلیغات انتخاباتی، رؤسای جمهور تصمیم می گیرند که مردم از چه کسانی استفاده کنند. در کابینت شما

دبیرکل حزب سبز ایران تاکید کرد: کار اقتصادی آن نیز نیازمند هماهنگی کامل در سطح دولت است، اما ترکیب تیم حاضر در کابینه سیزدهم معتقد به مکاتب و تفکرات مختلف اقتصادی است که کار را با مشکل مواجه می کند. از دولت

آقای رئیسی! یک تیم اقتصادی قوی و منسجم را وارد دولت کنید

کنعانی مقدم در حال ارائه پیشنهاد به سید ابراهیم رئیسعنوان شد: شخص رئیس جمهور باید تیمی منسجم، قوی و آگاه در امور اقتصادی را وارد کابینه کند و فراموش نکند که مشکلات اقتصادی با دستور حل نمی شود.

کنعانی مقدم تصریح کرد: باید بپذیریم که اقتصاد یک علم جهانی و مربوط به همه کشورهاست و نمی توان ادعا کرد که اقتصاد کشور بدون نیاز به بازارهای جهانی می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. روابط اقتصادی در جهان به حدی متشنج و پیچیده شده است که حتی برخی از پیشنهادات سیاسی کنونی نیز تحت تأثیر عوامل اقتصادی شکل می گیرد.

این سیاستمدار اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا معاون اول رئیس جمهور با توجه به تجربه اجرایی در حوزه اقتصاد می تواند از ظرفیت خود برای سمت فعلی خود استفاده کند، گفت: آقای مخبر فاقد تفکر اقتصادی است و بیشتر در جایگاه است. از “هماهنگ کننده”. «مسائل اقتصادی» سابقه و قابلیت موفقی داشت.

مخبر از ظرفیت بالایی در اداره روابط عمومی برخوردار است

وی افزود: آقای خبرچین فاقد تئوری و تئوری اقتصادی برای دولت و کشور است. باید بپذیریم که روابط عمومی بالایی دارند و می توانند در بخش هماهنگی اقتصادی به دولت سیزدهم کمک کنند.