کنگره جلسات مربوط به کنترل دخانیات FDA را آغاز می کند


نویسنده: استیون رینبرگ
خبرنگار سلامت روز

چهارشنبه ، 3 اکتبر (HealthDay News) – در حالی که جلسات کنگره در مورد این موضوع روز چهارشنبه آغاز شد ، رئیس سازمان غذا و داروی ایالات متحده مخالفت خود را با لایحه پیشنهادی که به سازمان نظارت بر محصولات دخانی را اعطا می کند ، اعلام کرد.

این قانون پیشگیری از دخانیات خانواده و قانون دخانیات Andrew C. von Eschenbach در بیانیه ای که برای شرکت کنندگان در جلسه منتشر کرد ، گفت که ممکن است نیت خیر داشته باشد ، اما “این لایحه می تواند نقش بهداشت عمومی FDA را تضعیف کند.”

فون اسشنباخ گفت ، آژانس متولی تنظیم کالاهایی است که سلامت عمومی را ارتقا می دهند ، اما در لایحه جدید “از ما خواسته می شود که این چارچوب را برای محصولات دخانی که در صورت استفاده به جای استفاده از آنها باعث ایجاد بیماری می شوند ، به کار ببریم”. در این زمینه FDA نمی تواند یک محصول دخانی را “تایید” کند ، زیرا هیچ زمینه علمی برای تعیین فایده برای غلبه بر خطرات متعدد وجود ندارد. “

در واقع ، “ما نگران هستیم که مردم معتقد باشند محصولات” تأیید شده “توسط آژانس بی خطر هستند و این در واقع افراد را ترغیب به سیگار کشیدن می کند تا کمتر.”

فون اشنباخ همچنین ابراز نگرانی کرد که آژانس به سادگی منابع مالی یا کارگران ماهر برای تصاحب “مرکز دخانیات” جدید را ندارد.

جلسات روز چهارشنبه در کاپیتول هیل مبنی بر اینکه آیا سازمان غذا و داروی ایالات متحده باید دخانیات را تنظیم کند ، مطمئناً مناقشه ای طولانی را برانگیخته است.

دو طرف مساله در مورد این که آیا این لایحه بر مصرف دخانیات تأثیر می گذارد ، که باعث مرگ 436000 آمریکایی در سال و یا تقریباً از هر 5 مرگ یک نفر می شود ، اختلاف نظر دارند.

به طور کلی ، 200 حامی برای حمایت از قوانین در حال بررسی در مجلس ، از جمله نماینده جان دینگل ، (D-Mich.) ، رئیس کمیته فرعی بهداشت و کمیته تجارت و انرژی مجلس نمایندگان ، که جلسه این هفته را میزبانی می کند ، صف آرایی کرده اند.

به گفته ماتیو ال مایرز ، رئیس کمپین غیرانتفاعی برای کودکان بدون دخانیات ، این لایحه همچنین از 55 سناتور و بیش از 500 گروه حامی عمومی حمایت می کند.

مایرز گفت: “جلسات دادرسی گام بعدی لایحه ای است که در حال افزایش و حمایت دو حزبی است.”

یکی از حامیان شگفت انگیز این لایحه: فیلیپ موریس ایالات متحده ، بزرگترین تولید کننده دخانیات در کشور ، که نیمی از بازار سیگارهای آمریکا را کنترل می کند ، از جمله مارلبورو ، پرفروش ترین نام تجاری کشور.

این شرکت گفته است که از قوانین به عنوان راهی برای رسیدن به اهداف مقررات FDA که در گزارش اخیر موسسه پزشکی ایالات متحده (IOM) خواسته شده بود ، حمایت می کند.

هوارد ویلارد ، معاون اجرایی شرکت فیلیپ موریس ایالات متحده در بیانیه ای آماده گفت: “این لوایح چارچوبی برای مقررات جامع FDA در مورد محصولات دخانی فراهم می کند و راه حل های مهم سیاسی را برای بسیاری از مسائل پیچیده مربوط به محصولات دخانی ارائه می دهد.” “مقررات FDA ، همانطور که در کنگره معرفی شد ، موثرترین راه برای رفع نگرانی های موسسه پزشکی خواهد بود.”

حمایت فیلیپ موریس دلیل اصلی جنگجویان ضد استعمال دخانیات Stanton A. Glantz – مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو – است. نه از لایحه جدید حمایت می کند

گلانتز گفت: “من هنوز در مورد این لایحه شک دارم ، زیرا اساساً به نفع فیلیپ موریس است.” “من فکر می کنم که FDA باید کنترل دخانیات را داشته باشد ، اما نه بر اساس شرایطی که فیلیپ موریس نوشته است. من فکر می کنم افرادی که از این لایحه حمایت می کنند پشیمان خواهند شد.”

دیگر شرکت های دخانیات در برابر این لایحه صف کشیده اند.

جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات Reynolds American Inc. ، که مارک های آن شامل سیگارهای Camel است ، گفت که این لایحه تا حدی با محدود کردن تبلیغات از سهم فیلیپ موریس در بازار محافظت می کند.

سینگلتون می گوید: “اگر ارتباط با افراد سیگاری را دشوارتر کنید و نیمی از بازار را در اختیار داشته باشید ، منجر به قفل شدن سهم بازار می شود.” “اگر در 50 درصد قفل شوید [like Philip Morris]، خیلی خوب است. این لایحه مزیت رقابتی به فیلیپ موریس می دهد. “

سینگلتون همچنین نگران این است که FDA چگونه محصولات دخانیات و مواد شیمیایی آنها را در صورت قانونی شدن این لایحه تنظیم می کند. وی گفت: “این جزئیات روشن نیست و باید به آنها رسیدگی شود.”

لوایح مشابهی در مجلس نمایندگان و سنا به FDA همان اختیاراتی را می دهد که در مورد دخانیات بر داروها ، تجهیزات پزشکی و بسیاری از غذاها دارد. این لایحه به آژانس اجازه می دهد ، که در سالهای اخیر به دلیل نظارت بر صنعت دارو مورد انتقاد قرار گرفته است ، سطح قیر ، نیکوتین و سایر مواد مضر سیگار و دود را تنظیم کند. این دود حاوی حدود 4000 ماده شیمیایی است که بیش از 40 مورد از آنها باعث سرطان می شود.

این لایحه همچنین ممنوعیت تبلیغات دخانیات را ممنوع می کند و تولیدکنندگان دخانیات را از ادعای دروغین منع می کند یا از اصطلاحاتی مانند “سبک” و “تار کم” برای توصیف محصولات استفاده می کند. آنها همچنین فروش سیگار به خردسالان را ممنوع کرده و برچسب های هشدار دهنده بسته را تقویت می کنند.

نسخه لایحه مجلس سنا همچنین مستلزم آن است که بسته های سیگار دارای هشدارهای تصویری باشند که خطرات سیگار کشیدن را برای سلامتی نشان می دهد.

با این حال ، این لوایح نیازی به تأیید FDA برای محصولات دخانی موجود در بازار ندارند – فقط محصولات جدید قبل از فروش به مصرف کنندگان نیاز به تأیید FDA دارند. علاوه بر این ، FDA هیچ صلاحیتی برای افزایش سن قانونی برای خرید سیگار یا محدود کردن محل فروش سیگار ندارد.

با این حال ، M. Cass Wheeler ، مدیرعامل انجمن قلب آمریکا گفت: با این وجود ، این جلسات خبر خوبی هستند.

ویلر در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد ، گفت: “ما نمی توانیم اجازه دهیم صنعت دخانیات بر محصولات خود نظارت کند. این به همان اندازه منطقی است که سه خوک کوچک کلیدهای خانه خود را به گرگ بد بد می دهند.” با توجه به اینکه بیش از 400 آمریکایی هر روز بر اثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از سیگار می میرند ، نمی توانیم یک دقیقه دیگر را در اختیار سازمان غذا و دارو برای تنظیم صنعت دخانیات بگذاریم. “

منابع: Stanton A. Glantz ، Ph.D. ، مدیر ، مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات ، دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ؛ متیو ال مایرز ، رئیس کمپین برای کودکان بدون دخانیات ، واشنگتن ، دی سی. جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات ، Reynolds American Inc. 3 اکتبر 2007 ، بیانیه ، انجمن قلب آمریکا ؛ 3 اکتبر 2007 ، بیانیه ، اندرو سی فون شنبخ ، کمیسر ، اداره غذا و مواد مخدر ایالات متحده

حق چاپ © 2007 ScoutNews ، LLC. همه حقوق محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید