یافته های جدید محققان در مورد اثرات دوگانه الکل بر جوانان!


طبق یک مطالعه جدید بین المللی، نوشیدن الکل به ویژه برای افراد ۱۵ تا ۳۹ ساله به دلیل افزایش خطرات سلامتی مضر است. این مطالعه نشان داد که ۵۹ درصد از افراد ۱۵ تا ۳۹ ساله کسانی بودند که مزایای سلامتی الکل را تجربه نکردند. خطراتی را به همراه دارد. از جمله جراحات ناشی از نوشیدن الکل یا تصادفات رانندگی، خودکشی یا قتل. سه چهارم مصرف کنندگان مرد بودند.

اندیشه هایشبر اساس یک مطالعه بین المللی جدید، نوشیدن الکل به ویژه برای افراد ۱۵ تا ۳۹ ساله به دلیل افزایش خطرات سلامتی مضر است.

به گفته زهرا حسین زاده از سرویس بهداشت اندیشه هایش; گاردین درباره تاثیر مضاعف الکل بر سلامت جوانان نوشت: محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن هشدار دادند که جوانان بیشتر از افراد مسن در معرض خطر مصرف الکل هستند.

یافته های جدید محققان در مورد اثرات مضر الکل بر جوانان!

یافته های محققان که در ۱۶ جولای در ژورنال Lancet منتشر شد، اولین موردی است که خطر مصرف الکل را بر اساس منطقه جغرافیایی، سن و جنسیت گزارش می کند. آنها پیشنهاد می کنند که توصیه های جهانی در مورد مصرف الکل باید بر اساس این معیارها باشد، با سخت ترین دستورالعمل ها برای مردان ۱۵ تا ۳۹ ساله، بر اساس تجزیه و تحلیل ۲۰۴ کشور، با مجموع ۱.۳۴ میلیارد نفر در سال ۲۰۲۰ مقادیر مضر الکل مصرف می کنند.

این مطالعه نشان داد که ۵۹ درصد از این افراد بین ۱۵ تا ۳۹ سال سن داشتند، افرادی که الکل برای آنها هیچ مزیت و خطراتی مانند جراحات ناشی از مصرف الکل یا تصادفات رانندگی، خودکشی یا قتل نداشت. سه چهارم مصرف کنندگان مرد بودند.

تحقیقات جداگانه ای که پنجشنبه گذشته منتشر شد نشان داد که نوشیدن هفت یا بیشتر الکل (هر واحد ۱۰ میلی لیتر الکل خالص) در هفته با سطوح بالاتر آهن در مغز مرتبط است. آهن موجود در مغز با بیماری آلزایمر و پارکینسون مرتبط است و مکانیسم احتمالی برای زوال شناختی مرتبط با الکل است.

به گفته محققان، اگر نگران سلامتی خود هستید، بهترین راه این است که به هیچ وجه الکل ننوشید.