یحیی از شهریار مقانلو نمی گذرد / تماس شب برای بازگشت بهترین مهاجم خانگی به پرسپولیسخبرورزشی – اگرچه این مهاجم بزرگسال با تیم اصفهانی قرارداد دارد اما سرمربی پرسپولیس امیدوار است بتواند برای رسیدن به پیراهن تیم ملی رضایت نامه خود را از سپاهان اصفهان بگیرد.

شهریار مقانلو با وجود اینکه تنها یک فصل و نیم در پرسپولیس حضور داشت، یکی از مهره های تاثیرگذار تیم یحیی بود و نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس داشت.

مقانلو که به صورت قرضی از باشگاه سانتا کلارا پرتغال به پرسپولیس آمده بود در پایان لیگ بیستم مجبور به بازگشت به تیم پرتغالی شد و به نوعی برای مهاجم پرسپولیس تعیین کننده بود، آن بازیکن برای این فصل بود و خود شهریار هم می خواست فوتبال خود را در پرسپولیس ادامه دهد اما حضور شهریار در پرسپولیس لغو شد و این بازیکن راهی سپاهان شد.

سانتا کلارا که تاثیرگذاری شهریار و همچنین علاقه پرسپولیس به حفظ این بازیکن را می دید، مبلغ عجیبی برای رضایت نامه مقانلو درخواست کرد و همین موضوع باعث به بن بست رسیدن مذاکرات دو طرف شد.

این در حالی است که باشگاه سپاهان که مدت هاست وضعیت مقانلو را زیر نظر دارد، مذاکراتی را با باشگاه سانتا کلارا برای جذب شهریار برای فصل آینده انجام داده است. سپاهان برای پرداخت ۴۰۰ هزار یورو درخواستی از سانتا کلارا مشکلی نداشت و به راحتی می توانست آن پول را پرداخت کند. این موضوع کاملاً به ضرر پرسپولیس تمام شد زیرا آن باشگاه نمی توانست با تیم های صنعتی داخل ایران رقابت مالی داشته باشد.

مجید صدری، مدیرعامل سابق پرسپولیس که مهمان برنامه یازدهم اینترنتی بود، از هزینه سنگین سپاهان برای جذب مغانلو خبر داد و اعلام کرد که خرید مهاجم سابق پرسپولیس برای این باشگاه متمول حدود ۴۰ میلیارد تومان هزینه داشته است. رقمی که مطمئنا مقانلو را به گران ترین بازیکن این فصل لیگ برتر تبدیل خواهد کرد، هرچند شهریار نتوانسته آنطور که باید و می توانست دوران موفق خود در سپاهان را تکرار کند و به تیم ملی دعوت نشده است.

حالا وضعیت ملی پرسپولیس بهتر از قبل شده است و شنیدیم دوشنبه شب گذشته با «شهریار مقانلو» تماس هایی گرفته شده اما بعید است سپاهان دوباره به پرسپولیس اجازه گشت زنی بدهد!

پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات، دانیال اسماعیلی فر، سروش رفیعی و گئورگی گلسیانی را از سپاهان خرید و حتی برای خرید امید نورافک هم تلاش کرد اما ناکام ماند. باشگاه سپاهان اصفهان که یکی از رقبای اصلی پرسپولیس است، این بازیکنان را به دلیل پرتاب های آزاد از دست داده است، اما هرگز اجازه سرخ شدن شهریار مقانلو را نمی دهد، همانطور که اجازه چنین امیدی به نورافکن را نداد!