یک درمان قدرتمند یا یک افسانه بزرگ؟ – مشاوره تغذیه تلفنی


عسل و دارچین: یک درمان قدرتمند یا یک افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی با فواید متعددی برای سلامتی هستند. برخی ادعا می کنند وقتی این دو ماده افزایش می یابند ، می خواهند هر بیماری را درمان کنند. در حالتی که می خواهد نشان دهد که هر یک از اینها خواص درمانی دارند ، بیان کنید که در مورد مخلوط عسل و دارچین بسیار هم صحیح نیست. در این مقاله فواید عسل و دارچین بررسی شده و واقعیت را از افسانه ها و یا باورهای غلط جدا کرده ام.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایعی شیرین است که توسط زنبورها تولید می شود. قرن هاست که به عنوان غذا و دارو مورد استفاده قرار می گیرد. اکنون بیشتر ازعسل در آشپزی و پخت و پز و یا به عنوان شیرین کننده نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین هم ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست آن را حذف می کنند و خشک می کنند ، که به چوب دارچین معروف است. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد کنید ، به صورت پودر یا به صورت عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین هر کدام به تنهایی فواید سلامتی بیشتر دارند. با این حال ، برخی تصور می کنند که این دو سودمندتر است. در سال 1995 یک روزنامه ی کانادایی مقاله ای منتشر شد که لیست بعدی من از بیماری هایی که با مخلوطی از عسل و دارچین قابل درمان هستند ، در آن وجود داشت. از آن زمان ، ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین قابل برابر است.

در صورتی که این دو ماده کاربردهای درمانی را افزایش داده اند ، اما همه ادعاهای مربوط به این دو مورد پشتوانه علمی ندارد.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی و پخت و پز است که می توان به عنوان یک مکمل نیز از آن استفاده کرد. دو نوع بیشتر وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی هم معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. از دارچین سیلان ارزانتر است و عوارض بالقوه ای نیز دارد.

دارچین سیلان: این نوع به “دارچین واقعی” معروف است. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و عطر و طعمی کمی شیرین تر است.

خواص منحصر به فرد دارچین از روغن های نیاز و ترکیب داخل آن به ویژه ماده ای به نام سینامالدئید نشأت می گیرم. این ماده عامل طعم و عطر مطبوع دارچین نیز می شود.

در اینجا برخی از برجسته ترین مزایای دارچین وارد شده است:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طول عمر خطر ابتلا به بیماری مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد دارچین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند.

ممکن است به درمان بیماریهای عصبی کمک کند:

چند مطالعه آزمایش نشان می دهد که دارچین ممکن است به پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج باید در مطالعات انسانی نیز تأیید شود.

ممکن است خاصیت ضدسرطانی داشته باشید:

چند مطالعه آزمایش روی حیوانات و لوله آزمایش نشان داد که دارچین به رشد و تولید سلولهای سرطانی کمک می کند. با این حال نیاز به تحقیق بیشتر و بررسی انسان وجود دارد.

علاوه بر این ، دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال کمبود توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیرفته شده (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت خرید باشد. با این حال ، شواهد کافی برای تأیید این ادعاها موجود نیست.

خواص عسل

عسل بر روی یک تغییر سالم سالم برای قند است ، خواص درمانی نیز وجود دارد. با این حال ، مهم است که توجه داشته باشید که همه انواع آن با هم یکسان ایجاد شده است. بیشتر فواید عسل با ترکیبات فعال در عسل با کیفیت بالا و تصور نشده متمرکز است.

در اینجا برخی از مزایای عسل با پشتوانه ی علمی وارد شده است:

ممکن است برای سرکوب سرفه استفاده کنید:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شبانه از دکسترومتورفان ، که ماده بیشتر در بیشتر شربت های سرفه است ، بیشتر عمل می کند. با این حال ، به تحقیق بیشتر نیاز است.

یک درمان قدرتمند برای زخم ها و سوختگی ها:

با بررسی شش مطالعه مشخص شد که از عسل بر روی پوست یک درمان قدرتمند برای زخم ها استفاده می شود.

همچنین تصور کنید که عسل به این موارد کمک می کند: خواب ، تقویت حافظه ، تقویت قوای جنسی ، درمان عفونت و یک راه طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان است ، اما این ادعاها توسط علم پشتیبانی نمی شود.

ترکیب دو عسل و دارچین ممکن است خاص داشته باشید

فرض بر این است که اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانم به برخی مشکلات سلامتی کمک کنم ، این دو باید به شدت افزایش داشته باشد. مطالعات نشان داده است که فواید سلامتی عسل و دارچین مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو در زمینه های زیر خاص دارند:

ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوطی از عسل و دارچین می تواند خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش دهد ، زیرا ممکن است به کاهش عامل خطر آن کمک کند. بالا بودن سطح کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و پایین بود سطح کلسترول خوب (HDL) از عامل خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند. جالب است که احتمال دارد عسل و دارچین روی همه اینها تاثیر بگذارد.

مطالعات نشان داده اند که عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را 11-6٪ و تری گلیسیرید را تا 11٪ کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3٪ افزایش دهید.

یک مقاله فراتحلیل نشان داد که مصرف یک دوز روزانه دارچین باعث کاهش متوسط ​​کلسترول تام تا 16 میلی گرم گرم در دسی لیتر خون می شود ، سطح کلسترول بد (LDL) 9 میلی گرم گرم در دسی لیتر خون و تری گلیسیرید 30 میلی گرم گرم در دسی لیتر خون و همچنین به میزان کمی سطح کلسترول خوب (HDL) افزایش یافت.

در حالتی که تاثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته اند ، به طور جداگانه هر دو باعث کاهش فشار خون می شوند. این تحقیق در حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو غذا سرشار از آنتی اکسیدان هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول باعث افزایش جریان خون به قلب و جلوگیری از لخته شدن خون می شوند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهند.

عسل و دارچین همچنین ممکن است به بیماری های قلبی کمک کنند زیرا هر دو باعث کاهش التهاب می شوند. التهاب مزمن عامل اصلی در پیشرفت بیماری های قلبی است.

ممکن است به بهبود زخم کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی خوبی هستند که می توانم به صورت مخلوط با مصرف موضوعی به درمان عفونت های پوستی کمک کنم. عسل و دارچین هرکدام قدرت مقابله با باکتریها و کاهش التهاب را دارند ، که این دو خاصیت هستند که در مورد بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل زمانیکه روی پوست قرار می گیرد ، به درمان سوختگی بسیار کمک می کند. همچنین می توانید زخم های پا را که مربوط به دیابت است و یک عارضه بسیار شدید این بیماری است را درمان کنید.

دارچین به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی قوی ممکن است مزایای دیگری برای بهبود زخم داشته باشد.

زخم های پای مربوط به دیابت خطر ابتلا به عفونت باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را دارند. یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتریهای مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار غلیظ تر از پودر دارچین است و من آن را از فروشگاه مواد غذایی تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین هم همان اثر را دارد.

ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند

به خوبی تأیید شده است که مصرف دارچین به طور مرتب برای مبتلایان به دیابت مفید است. همچنین می توانید از ابتلا به دیابت کمک کند. مطالعات بیشماری نشان داده است که دارچین در افراد فردی به این بیماری قند خون ناشتا را کاهش داده است. یکی از راههایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث می شود سلول ها نسبت به هورمون انسولین حساس تر شوند و به انتقال قند از خون به داخل سلول ها كمك كنند.

عسل هم برای افراد نمونه به دیابت فواید بالقوه ای دارد. مطالعات نشان داده اند که عسل بر میزان قند خون ، به میزان قابل توجه كمتر از قند فعالیت می گذرد. علاوه بر این ، عسل ممکن است کلسترول بد (LDL) و گلیسیرید را در افرادی که دیابت را کاهش می دهند ، در سطح که سطح کلسترول خوب (HDL) را بالا می برد برد.

برای شیرین کردن چای ، عسل و دارچین نسبت به شکر نسبتاً سالم تر است. با این حال ، عسل همچنان کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین شخص شخصی به دیابت باید در مصرف آن حد اعتدال را رعایت کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان

هم عسل و هم دارچین منابع عالی آنتی اکسیدان هستند که برای سلامتی شما فواید زیادی دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما از مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می خواهید به سلولهای شما آسیب برسانند ، محافظت کنید.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنول است ، که با کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی همراه است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدانی قوی است. در مقایسه با سایر ادویه ها ، دارچین با داشتن خانه های آنتی اکسیدانی در صدر قرار دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می توانم یک دوز قوی از آنتی اکسیدان ها را به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده درباره عسل و دارچین

مفهوم ترکیب دو ماده قدرتمند ، به نظر برای درمان حتی قدرتمندتر خواهد شد. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین ماده ای معجزه آسا را ​​ایجاد کند که بیماری های متفاوتی را درمان می کند. علاوه بر این ، از کاربردهای پیشنهادی برای عسل و دارچین مورد حمایت علمی قرار نگرفته اند. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

برخی از مطالعات مورد نیاز عسل در کاهش میزان آلرژی انجام شده است ، اما خواسته ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خاصیت ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها از ویروس ها هستند.

آکنه را درمان می کند: در حالتی که خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوستهای مستعد به آکنه مفید است ، مطالعات انجام شده در مورد این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چند مطالعه نشان می دهد که تغییر شکر با عسل به افزایش وزن کمتری کمک می کند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه شما عسل و دارچین به شما در کاهش وزن کمک می کند وجود ندارد.

درد آرتروز را تسکین می دهد: عسل و دارچین باعث کاهش التهاب می شوند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این مواد غذایی بر روی پوست و کاهش التهاب مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را تسکین می دهد: ادعاهایی وجود دارد مبنی بر اینکه عسل می تواند از طرف شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها مورد تأیید تحقیق علمی مورد استفاده.

نحوه استفاده از عسل و دارچین برای بهبود سلامتی شما

بهترین روش برای استفاده از عسل در رژیم غذایی ، استفاده از آن به عنوان نسخه جدید برای قند است. حتماً عسل تصفیه نشده خریداری کنید ، زیرا بیشتر از اسلحه های توسعه یافته در قفسه های سوپر مارکت هیچ فایده ای برای سلامتی نداشته است. از عسل با احتیاط استفاده کنید ، زیرا قند آن بالا است.

همچنین باید بدانید که دارچین شامل ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین در دارچین کاسیا نسبت به دارچین سیلان بسیار بیشتر است. بهتر است دارچین سیلان را خریداری کنید ، اما اگر انواع کاسیا را مصرف کنید ، میزان مصرف روزانه آن را به 2/1 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. با اطمینان می توانید روزانه 1 قاشق چای خوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً آن را روی پوست آلوده بمالید قرار داده است.

در پایان

عسل و دارچین هرکدام مزایای زیاد برای سلامتی دارند که از آنها مورد حمایت علم قرار گرفته است. هر دو این مواد به ویژه برای بهبود سلامت قلب و بهبود عفونت ها مفید هستند. با این حال ، هیچ مدرک علمی نشان نداده که ترکیب عسل و دارچین یک معجزه درمانی ایجاد کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید