یک نقره و چهار برنز از کار نمایندگان ایران در روز اول مسابقات آزاد تکواندومسابقات تکواندو آزاد کره جنوبی امروز (چهارشنبه ۸ تیرماه) با حضور تیم ملی کشورمان در شهر «چانچئون» کره جنوبی آغاز شد.

در اولین روز این رقابت ها مهدی حاجی موسایی نماینده وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان در دور نخست در چند راند با نتیجه ۲ بر صفر نماینده ژاپن را شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی به برتری دست یافت. کیم کره جنوبی ۲-۰. حاج موسایی نیز در نیمه نهایی با نتیجه دو بر یک باربوسا از فیلیپین را شکست داد و به فینال راه یافت.

حاج موسایی در دیدار پایانی به مصاف پارک دیگر نماینده کره جنوبی رفت و با نتیجه ۲ بر صفر در چند راند مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره دست یافت. میزبان در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۱۴ و در دور دوم با نتیجه ۱۵ بر ۱۶ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. حاجی موسایی در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ نیز به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۸۷+ کیلوگرم علی نادعلیان در دور اول ۲ بر صفر یو از کره جنوبی را شکست داد اما در نیمه نهایی مقابل لی از کره جنوبی با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و مدال گرفت.برونزو کافی بود. نادعلیان با عنوان حاجی موسایی به مدال نقره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا دست یافت.

در همین دسته سنگین وزن، علی نجفی در دور رفت، امیرعلی اکبری از افغانستان را ۲ بر یک شکست داد، اما در نیمه نهایی به دلیل مصدومیت، بازی را به بائه از کره جنوبی واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.

مهران برخورداری در اولین دیدار دسته ۸۰- کیلوگرم سنگین وزن با نتیجه ۲ بر یک در دور رفت سد ژانگ از چین سبقت گرفت. او در مرحله یک چهارم نهایی آلتانگرل مغولی را شکست داد و در دو راند متوالی حریف خود را شکست داد، اما با شکست ۲-۱ مقابل بوئین کره جنوبی به مدال برنز دست یافت.

در همین وزن علی اشکوریان ابتدا سووینی از استرالیا را ۲ بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی رامش حسینی از افغانستان را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد. اشکوریان در مرحله نیمه نهایی در تکواندو با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کره جنوبی شد و به مدال برنز بسنده کرد.

حسین لطفی دیگر نماینده ایران در وزن ۵۸- کیلوگرم بود که در اولین دیدار مقابل لی چانگ یانگ از کره جنوبی با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.