۱۰ راه برای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی که باید بدانید!


کفش های چرمی به دو دسته چرم طبیعی و چرم مصنوعی تقسیم می شوند و کفش های چرمی دوام و کیفیت بیشتری دارند. بارها پیش آمده که برای خرید کفش چرمی وارد فروشگاهی شده اید و فروشنده به شما قول می دهد که اصل و طبیعی هستند. باید به حرف فروشنده اعتماد کنید و کفش مورد علاقه خود را بخرید. اما طولی نمی کشد که کفش شما از سرما و گرما و در مدت زمان کوتاهی آسیب می بیند. بنابراین بهتر است راه های تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی را بدانید تا از خرید چرم مصنوعی به شکل چرم طبیعی خودداری کنید.

چرم طبیعی چیست؟

چرم طبیعی یا طبیعی از پوست حیواناتی مانند گاو، گوسفند، بز، فیل، مار و غیره دباغی می شود. برای جلوگیری از آسیب پوست ابتدا آن را آماده می کنند و سپس عمل را روی آن انجام می دهند. بهتر است بدانید که برای ثابت ماندن، انعطاف پذیری و استحکام چرم، دباغی روی آن انجام می شود. دباغی روی پوست با مواد گیاهی به دو صورت شیمیایی و فیزیکی انجام می شود، این روش نه تنها چرم را از بین نمی برد، بلکه آن را در برابر آسیب مقاوم می کند. فروشگاه پامچالی با بیش از ۴۰ سال سابقه در فروش محصولات چرمی دارای بهترین کفش های چرم طبیعی می باشد که می توانید با مراجعه به وب سایت آن آخرین محصولات این فروشگاه را مشاهده نمایید.

شناسایی کفش های چرم اصل و تقلبی

چگونه چرم اصل را بشناسیم؟ شاید این سوالی باشد که تا این قسمت از مقاله برای شما پیش آمده است. با استفاده از روش های زیر تشخیص کفش های چرم اصل و تقلبی برای شما آسان خواهد بود.

۱. شناسنامه یا نشان محصولات چرمی طبیعی

هنگام خرید کالاهای چرمی و طبیعی معمولاً شناسه کالا و مشخصات آن را دریافت خواهید کرد. اگر روی محصولات عبارت پلی استر یا مصنوعی را مشاهده کردید به این معنی است که جنس کفش مصنوعی است.

۲. بوی چرم

کفش چرمی دارای بو و عطر خاصی است که تا حدودی به بوی پوست حیوانات به کار رفته در آن نزدیک است. اما چرم مصنوعی بوی پلاستیک و مواد شیمیایی سوخته می دهد. بنابراین تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی با بوی کفش چرمی می تواند تا حدودی کمک کند.

۳. پشت چرمی

کفش های چرم طبیعی یا اصل دارای بافت خز و پشم در پشت چرم هستند اما کفش های چرم مصنوعی معمولا پارچه ای با طرحی منظم و یکدست دارند. نمونه بارز آن را در صفحه کفش های ورزشی زنانه مشاهده می کنید.

۴. ضخامت چرم

با لمس کفش های چرمی تشخیص کفش های چرم اصل و تقلبی برای شما آسان خواهد بود. زمانی که یک کفش چرمی در دست دارید، با لمس آن می توانید نوع چرم را تشخیص دهید. کفش چرمی اگر سطح صاف و یکدستی داشته باشد چرم مصنوعی و اگر ناهمواری و ضخامت آن کمی زیاد باشد چرم طبیعی است.

۵. جنس رویه چرم

کفش های چرم طبیعی وقتی آن ها را فشار می دهید مانند پوست دستتان نرم و انعطاف پذیر هستند و وقتی آن ها را فشار می دهید چروک ها و سوراخ ها را می بینید. اما چرم مصنوعی سطح محکمی دارد و با فشار دادن شکل و بافت خود را از دست نمی دهد.

۶. بازتاب نور از پوشش چرمی

انعکاس نور در کفش های چرم طبیعی به دلیل نداشتن سطح صاف به خوبی انجام نمی شود. اما در محصولاتی که در آنها از چرم مصنوعی استفاده شده است، نور به خوبی منعکس شده و به طور یکنواخت منعکس می شود. بنابراین برای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی کافی است کفش را در معرض نور خورشید قرار دهید.

۷. گرمایش

چرم طبیعی در برابر حرارت مقاومت خوبی نشان می دهد و کندتر می سوزد. اما چرم مصنوعی با کمترین حرارت آسیب می بیند و از بین می رود. همچنین بوی سوختن چرم مصنوعی شبیه بوی سوختن پلاستیک است.

۸. انتقال حرارت

اگر دست خود را روی کفش های چرم طبیعی بگذارید، گرمای خاصی را در کف دست خود احساس خواهید کرد.

۹. رطوبت

مقاومت در برابر رطوبت یکی از بهترین راه ها برای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی است، زیرا چرم طبیعی منافذ بزرگی دارد و آب به راحتی در آن نفوذ می کند. اما چرم مصنوعی منافذ ریز دارد و آب روی آن سرسره می شود. همچنین کفش های چرمی برای محیط های مرطوب مناسب نیستند، زیرا رطوبت به آن ها آسیب می رساند.

۱۰. وزن چرم

وزن چرم مسئله ای است که اکثر خانم های شاغل با آن دست و پنجه نرم می کنند. در واقع در بسیاری از موارد کفش های چرم طبیعی می توانند راحتی را از شما سلب کنند. اما کفش هایی که از چرم مصنوعی ساخته می شوند وزن و ضخامت کمی دارند. برای انتخاب کفش اداری چرم سبک و طبیعی می توانید به صفحه خرید کفش اداری چرم زنانه مراجعه کنید.

نتیجه

همانطور که اشاره کردیم کفش های چرم در دو دسته مصنوعی و طبیعی قرار می گیرند که تشخیص این دو به سختی انجام می شود. بنابراین با استفاده از روش هایی که در بالا ذکر کردیم، تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی از این پس برای شما آسان خواهد بود. تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی این روزها بسیار مهم است، زیرا بازار پر از اجناس تقلبی است و اگر نتوانید خوب را از تقلبی تشخیص دهید، به راحتی عقل خود را از دست خواهید داد.

منبع: کفش چرم پامچال